На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Посіви зернових колосових шкодять комахи-шкідники

20.06.2022 11:55 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Повсюди у посівах зернових колосових культур інтенсивно розвиваються та шкодять личинки хлібних клопів, хлібні жуки (кузька, красун), жужелиця, п’явиці, злакові попелиці, пшеничний трипс, пильщики та інші фітофаги. У Степу (Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська обл.), Лісостепу (Вінницька, Київська, Полтавська, Черкаська, Чернівецька обл.) осередково Поліссі (Івано-Франківська, Рівненська, Чернігівська обл.) найшкідливіший клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить за чисельності 0,5–1, в осередках до 3 личинок на кв.м на 15–35% обстежених площ озимих та ярих зернових колосових культур. У Черкаській області відбувається ураження яйцекладок клопа шкідливої черепашки паразитами яєць теленомінами (до 22%).

Для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки варто проводити за наявності 15–30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше, на решті посівів за 4–6, в насіннєвому ячмені 8–10, товарних 20–25 личинок на кв.м дозволеними до використання інсектицидами, що ефективно проти супутніх шкідників. Захист посівів від клопа шкідливої черепашки необхідно провести протягом 10–12 днів від завершення відродження личинок до появи четвертого віку їх.

У Поліссі, Лісостепу, осередково Степу випадання дощів та помірні температури повітря сприяли подальшому розвитку та поширенню борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, кореневих гнилей, гельмінтоспоріозу, подекуди ринхоспоріозу, піренофорозу, інших плямистостей у посівах озимих та ярих зернових колосових культур, якими охоплено 6–29% рослин. У господарствах Черкаської області відмічено розвиток жовтої іржі, якою охоплено до 3% рослин. На вівсі у Волинській, Закарпатській, Львівській та Чернігівській областях прогресує червоно-бура плямистість, якою уражено 3–5, макс. 10–18% рослин. У Закарпатській області на 1–4% рослин відмічено білоколосість внаслідок ураження кореневими гнилями. В Одеській області відмічається ураження стебел і колосу озимої пшениці оливковою пліснявою, хворобою уражено 1–2% рослин. За вищевказаних умов у Дніпропетровській та Одеській областях у посівах зернових культур виявляють фузаріоз та септоріоз колоса. Для запобігання розвитку хвороб колосся за сприятливої для розвитку хвороб погоди високопродуктивні посіви обробляють через обприскування фунгіцидами відповідного спектру дії які дозволені до використання на території країни.

Скрізь у посівах гороху, сої, багаторічних трав за допорогової чисельності розвиваються та шкодять горохові зерноїд, попелиця, плодожерка, трипси, павутинний трипс, бульбочкові довгоносики, рослини хворіють на іржу, кореневі гнилі, пероноспороз, аскохітоз, антракноз. Проти хвороб та в разі наростання чисельності фітофагів посіви гороху і сої захищають рекомендованими препаратами. Багаторічні трави скошують на зелений корм та оперативно вивозять з поля.

Посіви цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця, в крайових смугах полів 2–10% рослин (Волинська, Вінницька, Київська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська обл.), за чисельності 5–8 екз. на кожну. Проходить яйцекладка та відродження личинок звичайного бурякового довгоносика (Полтавська обл.). Також плантаціям буряків шкодять бурякові блішки, мінуючі мухи, щитоноски, гусениці лучного метелика, совок. Буряковий довгоносик-стеблоїд харчується у посівах Полтавської області за середньої чисельності 0,05 екз. на кв.м, ним пошкоджено 2% рослин у слабкій ступені. Подекуди в господарствах Волинської, Рівненської, Тернопільської областей на кормових та столових буряках відбувається розвиток церкоспорозу, на цукрових у Хмельницькій області коренеїду. Посіви буряків захищають від бурякових листкової попелиці та мінуючих мух (ЕПШ відповідно 10 і 30% заселених рослин і 3–5 личинок на рослину), інших сисних шкідників дозволеними до використання інсектицидами.

У посівах соняшнику продовжує розвиватися геліхризова попелиця, де в крайових смугах полів нею слабко заселено 2–40% рослин (Волинська, Дніпропетровська, Київська, Івано-Франківська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Чернівецька, Чернігівська, Черкаська обл.). Подекуди шкодять клопи сліпняки, цикадки, трипси, гусениці лучного метелика, совки (озима, гамма, бавовникова). 5–20% обстежених площ культури охоплено фомозом, пероноспорозом, септоріозом, іржею (Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Київська, Миколаївська, Одеська, Полтавська обл.). За умов очікування епіфітотії гнилей кошиків, фомопсису, несправжньої борошнистої роси посіви оздоровлюють дозволеними до використання фунгіцидами.

Рослини ярого ріпаку заселяють та пошкоджують ріпаковий квіткоїд, подекуди прихованохоботники, з країв полів проходить розвиток капустяної попелиці. На озимому ріпаку харчується капустяна стручкова галиця, насіннєвий прихованохоботник, також шкодять гусениці біланів, листогризучих совок. На стручках і листках у Волинській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій областях спостерігається прояв циліндроспоріозу, альтернаріозу переноспорозу, фомозу.

На неугіддях, пасовищах, луках, узбіччях доріг, заплавах річок, Одеської, Сумської областей триває розвиток личинок саранових стадних та нестадних видів. Встановлення сухої спекотної погоди в ареалі саранових (південно-східні області) буде сприяти активності комах їх переселення та живлення на посівах сільськогосподарських культур.

Скрізь в агроценозах триває літ метеликів підгризаючих (озима, оклична) та листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова, ін.) совок, відроджуються та живляться гусениці. Гідротермічний режим сприяє активній життєдіяльності лускокрилих комах, що уможливлює виникнення осередків значних пошкоджень посівів технічних, бобових, овочевих та інших культур.

В усіх ґрунтово-кліматичних зонах відбувається літ стеблового (кукурудзяного) метелика. Метелики відкладають яйця, відроджуються гусениці. В західних, подекуди центральних та північних областях складаються дещо сприятливіші умови для розвитку фітофага, ніж в східних та південних регіонах, де відмічаються високий температурний режим і низька вологість повітря. Для обмеження шкідливості фітофага проводять випуск трихограми на початку та під час масового відкладання яєць.

У Київській, Одеській, Полтавській областях відбувається літ чортополохівки, за 10 хв. в полі зору налічувалось 1–5 штук та відродження гусениць. Опади та висока вологість позитивно впливають на розмноження і шкодочинність слимаків, які за чисельності 0,5–1, макс. 3–6 екз. на кв.м, пошкодили до 8% рослин овочевих культур в індивідуальних селянських господарствах Івано-Франківської області.

У Дніпропетровській, Одеській, Черкаській та інших областях на багаторічних бобових травах, неугіддях, узбіччях доріг триває літ, яйцекладка та відродження гусениць лучного метелика. Інтенсивність льоту метеликів становить 1–6 на 10 кроків. Погодні умови сприяють високій активності та реалізації потенційної продуктивності метеликів, що уможливлює масовий розвиток гусениць в багаторічних травах, посівах цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, баштанних культур, інших стаціях. Випуск трихограми, розпушування міжрядь у просапних культур ефективно обмежують щільність і шкідливість гусениць.

Гусениці яблуневої плодожерки та личинки яблуневого пильщика у садах відповідно пошкодили 9 та 6% плодів яблуні, гусениці сливової плодожерки до 5% плодів сливи, личинки вишневої мухи до 25% плодів вишні та черешні. Масово заселяють дерева сисні шкідники, поширюються плодова гниль (2–30% плодів), парша, борошниста роса, кучерявість листків персика, подекуди клястероспоріоз, кокомікоз.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 16 червня поточного року, в господарствах всіх форм власності тривають роботи із проведення захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів. Захист сільськогосподарських культур проведений на площі близько 22,7 млн га, зокрема від бур’янів оброблено 11,8 млн га, шкідників — 5,5 млн га, хвороб — 5,4 млн га. Біологічний метод застосовано на площі 718,6 тис. га.

Агро Перспектива

< Соєві котирування в Чикаго знизилися на тлі зміцнення долара Все новости за
20.06.2022
Британський бізнес допоможе у відновленні української інфраструктури >

25.04.2024  
11:11 За рекомендаціями БЕБ на Буковині відмінили тендер з порушеннями майже на 20 млн грн місцевого бюджету
10:27 Пшениця в Чикаго виросла до рівня 3-місячного максимуму на фоні засухи в пшеничному поясі США і на півдні РФ
09:55 Польські фермери блокують рух вантажівок у «Рава-Руській», у черзі - до 150 фур59
09:45 Європарламент схвалив перегляд спільної сільськогосподарської політики ЄС
09:01 Замміністру агрополітики Дмитрасевичу паралельно з міністром Сольським вручили підозру у справі оборудок із землею
08:55 Аграрні асоціації підписали клопотання до суду про взяття на поруки Сольського
08:54 Тимошенко та «Батьківщина» вимагають негайної відставки Сольського з посади міністра агрополітики
24.04.2024  
19:47 БЕБ у Львові забезпечило відшкодування 5,2 млн грн завданих бюджету збитків
17:35 Рибна галузь України має всі шанси стати успішною - Держрибагентство
15:40 Закупівля сировини за завищеними цінами: за матеріалами БЕБ судитимуть заступника директора держпідприємства
12:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:15 Більшість банкірів очікує зниження облікової ставки НБУ на 0,5 в.п.
12:04 CRH оцінює перспективи інвестування в Україну
12:04 БЕБ у Києві викрило незаконне казино під прикриттям спортклубу
12:03 Пшениця в Чикаго зросла до рівня більш ніж 2-місячного максимуму на тлі посухи у пшеничному поясі США
11:56 Новий індустріальний парк «BORSCHIV» спеціалізуватиметься на глибокій переробці сільгосппродукції
11:54 Аграрії можуть отримати часткову компенсацію вартості сільгосптехніки 44 вітчизняних виробників
11:47 Рада ухвалила закон про бавовну, яка потрібна для виробництва пороху
09:38 У справі БЕБ про незаконне виробництво сигарет суд заарештував керівника компанії афілійованої до підсанкційного контрабандиста
23.04.2024  
19:31 В Україні хочуть оновити штрафи за незаконний продаж цигарок і спиртного: Рада ухвалила законопроєкт
19:19 Цього тижня Україна очікує надходження €1,5 мільярда в межах Ukraine Facility - Шмигаль
18:25 У справі БЕБ про незаконне виробництво сигарет суд заарештував керівника компанії афілійованої до підсанкційного контрабандиста
16:31 БЕБ скерувало до суду справу щодо незаконної торгівлі тютюновими виробами
15:41 Бюро економічної безпеки викрило подружжя, яке організувало нелегальну гральну залу у столиці
15:32 Укрзалізниця обрала постачальника послуги харчування у швидкісних поїздах
15:21 Україна та Бразилія планують збільшити товарообіг між країнами - Мінекономіки
15:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:00 Європарламент проголосував за продовження оновленого «торговельного безвізу» з Україною
14:58 Сольський прокоментував підозру: Йдеться про події 2017-18 років, коли я був адвокатом
14:55 НАБУ повідомило про підозру міністра агрополітики Сольського щодо заволодіння державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн
12:17 БЕБ аналізує понад 5 млн банківських транзакцій у справі відомого оператора азартних ігор
10:35 БЕБ на Закарпатті упередило неефективне використання 8,8 млн грн місцевого бюджету
08:35 Розвиток ринку біометану сприятиме зміцненню агросектору України - Мінагро
08:29 Потенційно вже є 22 замовники послуг приєднання біометанових заводів - Газмережі
08:21 Чим корисні кукурудзяні пластівці?

22.04.2024  
16:43 Українська інфраструктура готова до будь-яких темпів розвитку біометанової галузі - Нафтогаз
16:38 Виробництво біометану має потенціал потужного росту - Герус
16:34 Польські фермери припинили протест у пункті пропуску «Ягодин - Дорогуськ»
16:10 У Полтаві судитимуть колишнього керівника комунального підприємства, якого БЕБ викрило у зловживанні службовим становище
16:09 За незаконне проведення азартних ігор БЕБ у Києві повідомило про підозру 7 учасникам організованої злочинної групи
12:43 Урожай сої може зрости до 5,2 млн тонн - оцінка Мінагро
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:43 Пшеничні котирування в Чикаго виросли на тлі посухи у пшеничному поясі на Великих рівнинах у США
11:35 Після рекомендацій БЕБ сільськогосподарське підприємство зменшило суму відшкодування ПДВ на понад 16 млн грн
10:27 Озимі пшениця, ячмінь, жито на 3-18% площ охоплені хворобами
10:11 Агрометеорологічні умови для росту і розвитку озимини та ярини задовільні
08:55 Польські митники тимчасово не оформлюють фури на вʼїзд у РП
20.04.2024  
22:38 Какао оновлює рекорд: ціни перетнули нову історичну межу
17:18 БЕБ на Волині вилучило контрабандні сигарети вартістю понад 1,76 млн грн
10:37 Київщина, Миколаївщина, Одещина, Хмельниччина, Херсонщина, Чернігівщина розпочали сівбу гречки









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.