Сьогодні аграрії при спорудженні агропромислових об’єктів думають про технології, швидкість будівництва й економію коштів. Усе це забезпечує використання збірних залізобетонних конструкцій при будівництві млинів, корівників, елеваторів та інших об’єктів. Фахівці переконані, що перспектива - саме за збірним залізобетоном, адже за всіх рівних умов він забезпечить суттєву економію часу під час будівництва і коштів при подальшій експлуатації об’єкту.
Аграрії обирають індивідуальні залізобетонні конструкції
До недавнього часу були поширені технології будівництва агропромислових об’єктів із металу або в моноліті. Певною мірою цьому сприяли усталені звички проектувальників, які особливо не переймалися такими важливими для власника питаннями, як економія коштів при будівництві та подальшій експлуатації. Хоча треба відверто сказати, що залізобетонні конструкції «старого зразка» (виготовлені на старому обладнанні) не відповідають сучасним потребам через обмеженість технології. Наразі збірні залізобетонні конструкції впевнено повертають втрачені колись позиції у будівництві. Передусім, ідеться про конструкції нового зразка, виготовлені за сучасною технологією. Саме такі вироби виготовляють на заводі залізобетонних конструкцій «Обербетон» у Житомирі.
На заводі встановлене обладнання провідних світових компаній. У проектуванні об’єктів і виробів беруть участь досвідчені високопрофесійні фахівці, які використовують надсучасні програмні комплекси. Відповідно, поєднання новітнього обладнання та програмного забезпечення дозволило налагодити виробництво, по-перше, високоякісних залізобетонних конструкцій, а по-друге, фактично індивідуальних, під конкретні проекти замовника. Відтепер, ні інвестори, ні проектувальники не обмежені у своїх творчих задумах. У результаті, замовник отримує проект, про який мріяв, та ще заощаджує власні фінансові ресурси. Більше того, експерти стверджують, що сучасні якісні залізобетонні конструкції для спорудження різних агропромислових об’єктів є вигідною та надійною альтернативою металевим. Ясна річ, виникає запитання - чому?
Причина перша. Висока швидкість монтажу
Інженери компанії «Обербетон-Інвест» розробили технологічні рішення, які дозволяють суттєво пришвидшити монтаж будівлі.
Наприклад, каркас будівлі збирається без використання зварювальних робіт. Для поєднання конструкцій використовуються сучасні з’єднувальні елементи за європейською практикою. Кількість «мокрих» процесів також мінімальна, що дозволяє монтувати конструкції навіть узимку. Нагадаємо: лиття бетону дуже ускладнене при мінусовій температурі.
Сучасне обладнання заводу «Обербетон», інноваційні рішення, високий рівень кваліфікації фахівців та велика увага до якості продукції дозволяють виготовляти об’ємні секції високого ступеня готовності різного перерізу та висоти. Такі секції мають багатофункціональне призначення. Вони можуть бути використані для будівництва як виробничих, так і складських приміщень усього комплексу.
Технічний директор ТОВ «Агродар ЛТД» Сергій Канцур і керівник проектів ТОВ «Обербетон-Інвест» Лілія Кравець задоволені співпрацею
Причина друга. Висока антикорозійна стійкість
При використанні збірних залізобетонних конструкцій не потрібно витрачати значні кошти на антикорозійну обробку, як це робиться при експлуатації металевих конструкцій. Бетон сам виконує захисну функцію.
Причина третя. Пожежна безпека
Металеві конструкції потребують протипожежної обробки, втрачають несучу здатність при пожежі. Водночас залізобетонні конструкції не потребують додаткової обробки.
Причина четверта. Надійність і довговічність
Практика експлуатації збірних залізобетонних елеваторів демонструє беззаперечні переваги за терміном експлуатації порівняно з об’єктами, спорудженими з використанням металевих конструкцій.
Залізобетонні СОГи квадратної форми для зберігання продукції на млині ТОВ «Агродар ЛТД» - це вигідна альтернатива металевим
Реальний приклад
Минулого року компанія «Агродар ЛТД» розпочала реалізацію амбітного за своїми масштабами та рівнем проекту. «Агродар» вирішив звести в місті Олександрія Кіровоградської області надсучасний млин. Його технологічним серцем стало обладнання визнаної та відомої у світі компанії Buhler. (До речі, експерти кажуть, що Buhler - це як «ролс-ройс» серед автомобілів). Відповідно до рівня швейцарців добирали інші складові - проект будівлі, будівельні матеріали.
Звичайно, що такий відповідальний і складний проект сам по собі вимагав нових підходів. Проектна компанія «Інтерпроект» запропонувала власникам своє бачення. Інноваційність полягала у тому, що будівля була повністю спроектована в конструктивному залізобетоні. Це було сміливе рішення. Чому? На ринку ще не було досвіду спорудження таких значних об’єктів агропромислового призначення у залізобетоні. Сьогодні вже можна казати, що власники зробили правильний та виважений вибір кращої технології, котрий себе повністю виправдав. Отож, проектувальники запропонували інвестору на розгляд два проекти. Один був виконаний із використанням металевого каркасу, інший - залізобетонного. Зваживши всі «за» та «проти», власники прийняли рішення на користь залізобетону, тому що його переваги беззаперечні.
Технічний директор ТОВ «Агродар ЛТД» Сергій Канцур пояснює, що компанія зупинилася на збірному залізобетоні, передусім, через його надійність і здатність забезпечити тривалу експлуатацію млина. Іншими вагомими аргументами стали: висока швидкість монтажу порівняно з іншими технологіями, плюс економія на протипожежних, антикорозійних заходах і під час експлуатації. На відміну від металевих, залізобетонні конструкції не потрібно щороку обробляти протипожежними матеріалами, які «влітають у копієчку».
Швидкість монтажу забезпечується тим, що готові залізобетонні конструкції складаються за принципом «лего». Кожна конструкція має свій номер і легко стикується з іншою за допомогою спеціальних кріплень, що значно полегшує роботу монтажників на будівельному майданчику. Відсутність зварки також економить час.
Йдемо далі, каже пан Канцур. У залізобетоні виконані не лише конструктив самого млина, а також СОГи - ємності для зберігання зерна або іншої харчової продукції. На відміну від круглих металевих, вони мають квадратну форму. Така форма більш ергономічна - квадратні СОГи займають площу меншу, а продукції вміщують більше. Властиві для них також і інші переваги залізобетону. Вони служать довше, більш міцні та надійні, не піддаються корозії на відміну від металевих.
Технічний директор ТОВ «Агродар ЛТД» Сергій Канцур не приховує задоволення від нового млина. Більше того, залишилися хороші враження від співпраці з фахівцями «Обербетон». Протягом усього часу реалізації проекту, а це майже рік, починаючи від першої зустрічі, проектувальники, технологи і керівники проекту завжди були на зв’язку й оперативно вирішували всі робочі питання. "Продукція поставлялася на будівельний майданчик вчасно і належної якості, - говорить Сергій Канцур. - Якщо наша компанія в майбутньому будуватиме ще млин або елеватор, однозначно звернемося до заводу «Обербетон».
Залізобетонні переваги Технологія збірного залізобетону порівняно з монолітним способом будівництва або металоконструкціями вигідна через швидкість, надійність, довговічність та безпеку. |
Олег Сидоров,
Директор ТОВ «Обербетон-Інвест»
Виготовлення індивідуальних збірних ЗБК для млина компанії «Агродар ЛТД» було амбітним і
цікавим завданням, з яким наші досвідчені проектувальники і виробничники впоралися на відмінно.
На заводі «Обербетон» у Житомирі встановлено краще європейське обладнання для виробництва
пустотних плит перекриття та форми європейського виробництва для виготовлення балок і колон.
Високий фаховий рівень спеціалістів заводу, застосування сучасного обладнання, технологій та власних ноу-хау - все це стало основою для успішного виконання складних проектів, одним з яких був млин. Замовник залишився задоволений високою якістю наших конструкцій, оперативною логістикою
і взаєморозумінням. Ми отримали не лише добру репутацію, а й нові проекти. Нині завод «Обербетон» працює над новими проектами для замовників агропромислового комплексу, виготовляємо
збірні конструкції для корівника і телятника вже для інших компаній. Поєднання новітнього обладнання та сучасного програмного комплексу забезпечує можливість виробляти залізобетонні конструкції
різного розміру та форми. На часі спорудження агропромислових і промислових об’єктів різних
ступенів складності саме із залізобетонних конструкцій.
Сергій Канцур, технічний директор ТОВ «Агродар ЛТД»
Перспектива використання збірних залізобетонних конструкцій для спорудження сільськогосподарських об’єктів - очевидна і дуже прогнозована. Достатньо власнику один раз зробити аналіз вартості будівництва об’єкту з використанням металевих конструкцій та залізобетонних, а потім розрахувати експлуатаційні витрати для двох типів об’єктів, то висновок однозначно буде на користь залізобетону. Коли наша компанія приймала рішення про будівництво млина, вартість його спорудження з використанням конструктивного залізобетону виходила нижчою з урахуванням витрат на його подальшу експлуатацію.
Загалом повний аналіз проекту показав, що, обравши залізобетон, ми зробили правильне рішення. Будівля млина вийшла надійною та якісною. Ми отримали те, що хотіли. Наш млин кращий за технологічним рівнем в Україні.
Віктор Дяченко, директор борошномельного комплексу ТОВ «Агродар ЛТД»
В облаштуванні млина ми надали перевагу залізобетонним СОГам замість металевих аналогів. І залишилися дуже задоволеними ними. Вони дуже зручні в експлуатації. Шви СОГів ми обробили спеціальним розчином. У результаті, їхня поверхня стала рівною. А двошарове фарбування СОГів спеціальною фарбою забезпечило дотримання всіх санітарних вимог щодо зберігання харчових продуктів.
Андрій Мазуренко, проектувальник ТОВ «Інтерпроект»
Головною передумовою для вибору матеріалу каркасу є швидкість монтажу та виготовлення елементів каркасу, якість і довговічність. Вагому роль відіграє і ціна.
Наша проектувальна компанія запропонувала замовнику на вибір два варіанти проекту млина: один виконаний у металі, інший - у збірному залізобетоні. Ретельно вивчивши економіку цих проектів, замовник обрав проект у збірному залізобетоні. На користь залізобетонних конструкцій порівняно з металевими послужили їхня довговічність, швидкість виготовлення елементів каркасу, відсутність необхідності виконувати протипожежну обробку та фарбування. І головне, що ціна залізобетонної конструкції до 30% дешевша за металеву.