Євген Осипов, CEO Kernel. Про глобальну економічну ситуацію, плани на майбутнє
Менеджмент Kernel провів традиційну онлайн-конференцію зі співробітниками компанії. Цього разу вона пройшла в розширеному форматі і була присвячена не лише фінансовим результатам першого півріччя маркетингового року, а й комплексній програмі Kernel з протидії коронавірусу як на підприємствах компанії, так і в Україні в цілому.
У своєму виступі Євген Осипов, CEO Kernel, оцінив глобальну економічну ситуацію, поділився стратегічними планами на майбутнє та баченням потенціалу компанії в контексті великої кількості перемінних у світовій та українській економіці.
У першому кварталі календарного року світова економіка перейшла в стадію рецесії, викликану глобальною кризою, зокрема і через коронавірус. Відповідно, всі ліквідності у ринках звужуються, товарні ланцюги порушуються.
Kernel входить у цей турбулентний період з достатньо сильним балансом та сильною позицією на ринку. Ми маємо достатньо запасів соняшника для забезпечення роботи наших олійноекстракційних заводів і достатній обсяг товарів для забезпечення роботи портів, логістики, трейдинга».
Для утримання компанією лідерських позицій і надалі, команда Kernel має в першу чергу зосередитися на таких критично важливих точках:
· збереження робочих місць
· стабільна безперебійна робота компанії для забезпечення продовольчої безпеки країни
· оптимальний підхід до планування витрат при бюджетуванні на наступний рік
· завершення стратегічних інвестиційних проєктів
· фокусування на швидкоокупних проєктах із мінімально необхідними інвестиціями для підтримання обсягів та якості продукції.
На початку 2020 року ми запустили першу чергу Трансгрейнтермінала. В березні завантажили на ньому близько 120 тис. тонн, наступного місяця плануємо перевалку 250 тис. тонн. Запуск цих потужностей на повну силу є стратегічно важливим для компанії. Вже сьогодні Трансбалктермінал і Трансгрейнтермінал дозволяють нам експортувати рекордні для України 650 тис. тонн на місяць. Але наша задача ще більш амбітна – перевалка 1 млн тонн на місяць у пік сезону.
Окрім того, ми маємо зосередитись на завершенні ще двох масштабних інвестроєктів – будівництво та запуск Старокостянтинівського ОЕЗ до кінця 2021 року, а також запуск у промислову експлуатацію турбін на наших олійноекстракційних заводах і продаж електроенергії за зеленим тарифом. Роботи вже завершено на Кропивницькому ОЕЗ, восени цього року очікуємо фінал проєкту із «зеленої» енергетики на Українській чорноморській індустрії, Бандурському та Полтавському ОЕЗ.