На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ПРОДАЖ НЕМОЖЛИВИЙ

Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що продаж сільськогосподарської землі є неможливим до того часу, поки в Україні не будуть створені цивілізовані правила для аграрного ринку.

«Земля не може бути товаром до того часу, поки наші сімейні фермери не будуть мати можливості та гарантії, як зберегти цю землю в своїх руках, передати в спадщину своїм дітям, обробити її і дати країні найвищий рівень заможності», – заявила Тимошенко під час свого виступу на Всеукраїнському селянському вічі, яке відбулося в Києві за ініціативи партії «Батьківщина» і об’єднало близько 10 тисяч аграріїв з усіх регіонів.

Тимошенко звернула увагу, що в Україні 42 мільйони гектарів, тобто 72 % території країни – це родюча господарська земля.

За словами Тимошенко, «зразок українського чорнозему виставлений у Парижі в Пробірній палаті як еталон чорнозему».

Голова партії нагадала, що 91% громадян категорично проти продажу сільгоспземлі.

«Що продавати? Покажіть мені хоча б одну країну, яка продає 72 % території під час війни. І де гарантія, що через купівлю землі в нас не заберуть країну?» – запитала Тимошенко.

Вона також звернула увагу, що йдеться про десяту частину усіх родючих земель світу та третину світових запасів чорнозему.

«Земля – це той товар, який виробити неможливо. Питання те в тому, кому належить земля, а в тому, хто з цієї землі заробить 179 млрд. євро, кому належить прибуток», – пояснила Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» обурена тим, що за роки незалежності кількість робочих місць в аграрній галузі скоротилася в 12 разів: з 6 мільйонів до 500 тисяч. Україна, за її словами, перетворена в сировинну країну, зокрема постачає зерно в Північну Африку, де в переробній сфері створюються робочі місця.

Тимошенко наголосила: саме українські селяни мають отримувати прибуток від переробки сировини, а 320 мільйонів людей «можуть харчуватися з української землі».

Вона навела приклади країн, де сільськогосподарська земля дійсно є національним скарбом і залишається під контролем держави.

«В Ізраїлі 95 % землі належить державі і ця країна нікому і ні за які гроші не збирається її продавати. Канада має унікальне виробництво аграрної продукції – 90 % землі перебуває в державній власності. Чому? Тому що це товар, який вже більше ніхто в світі не виробить. Франція – успішна країна і там 60% землі належить державі», – уточнила народний депутат.

За прогнозами Тимошенко, у США державна частка землі за найближчі роки збільшиться з 50% до 90%, а в Україні досі не розпайовано 35% сільськогосподарських земель.

З огляду на це, Тимошенко заявила: «Нам треба діяти так, як роблять найзаможніші країни – скуповувати землю назад у власність держави у тих селян, які хочуть її продати за реальну ціну, а не за копійки. Наш шлях – формувати великий державний ресурс землі, віддавати при величезній підтримці держави цей ресурс сімейним фермерам. Нам треба знати свою силу, вірити в свою перемогу і примушувати владу робити те, що потрібно людям».

29 жовтня в Києві відбулося Всеукраїнське селянське віче, на якому «Батьківщина» презентувала свою програму розвитку села.

У стратегії передбачається створення з боку держави умов для розвитку аграрної галузі України, яка може наздогнати такі країни-лідери у цій сфері, як США, Канаду, Норвегію та Данію.

Програмою визначені ключові кроки, які мають бути покладені в основу державної стратегії розвитку села:

1.Формування селянина-господаря та розвиток сімейно-фермерського устрою господарювання;

2.Збереження та розвиток поселенської мережі;

3.Впровадження прозорих земельно-орендних відносин;

4.Ефективне землекористування, захист прав власників паїв;

5. Державна підтримка дрібних товаровиробників та поглибленої переробки;

6.Відшкодування відсотків на аграрні кредитні програми;

7.Стале оподаткування: єдиний податок з 1 га;

8.Підвищення рівня оплати праці в АПК;

9.Децентралізація податків і зборів на рівень громад;

10. Якісні освітні і медичні послуги;

11. Розвиток сільської інфраструктури, соціально-інженерних мереж.

Як заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко під час презентації програми, врятувати українське село можна шляхом надання фермерам доступу до дешевих кредитів, введенням єдиного податку з одного га та ухваленням закону про сімейні ферми. Ці кроки дадуть поштовх для відродження аграрного сектору і життя сільських громад.

«Нам потрібно прийняти закон про стратегію розвитку села, де буде сформульовано новий устрій аграрного сектору, планомірний розвиток сімейного фермерства. Такий закон ми зобов’язані напрацювати, щоб вирвати село з рук тих, хто хоче розвивати лише аграрну мафію, аграрні холдинги, аграрні монополії», – наголосила Тимошенко.

Головним пріоритетом державної політики має бути стратегія розвитку сімейних фермерських господарств, яка б дозволила збільшити їх кількість у 36 разів – до півтора мільйона ферм. На переконання Тимошенко, така політика не тільки дозволить забезпечити країну продуктами харчування, а й створить можливість для кожної родини в селі жити заможно.

«68% землі у Європі обробляють сімейні ферми. В Азії цей показник сягає 85% землі, в Африці – 62%. Загалом створено понад 570 мільйонів сімейних фермерських господарств, які виробляють практично всю сільськогосподарську продукцію світу. В Україні натомість різко знижуються показники розвитку сімейних ферм. Це робить країну неконкурентною, особливо у порівнянні з європейськими країнами. Наприклад, показник кількості ферм на 1 тис. населення в Україні та ЄС відрізняється в десятки разів. У Греції, наприклад, це 65,29, в Україні – лише 1,3 господарств. Неможливо порівнювати Україну навіть із сусідньою Польщею: у нас 43 тисяч ферм, в той час як у Польщі – 2,5 мільйони! – акцентувала Тимошенко.

«Україна потребує збільшення сімейних фермерських господарств до 1 млн. 584. Це наша мета і наш шлях, і ми це зробимо», – вважає лідер партії.

«Країна, яка має безпрецедентно сильних людей та безпрецедентно родючу землю, останній рік скотилася до того, що відносно світових стандартів харчування людей українці споживають лише частину того, що потрібно для збереження життя. Недоїдають 36% м’яса, 43% плодів та ягід, не доїдають маже 45% молочних продуктів. А 57% українців не доїдають риби. Ви розумієте, що це таке? В аграрній країні люди голодують!» – оголосила сумну статистику Тимошенко.

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.