На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Нова програма FAO на 282 млн USD передбачає покращення стану навколишнього середовища

07.12.2024 21:52 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) та Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (МФСР) представили програму, покликану активізувати зусилля з комплексного перетворення світових агропродовольчих систем, від ферми до обіднього столу, щоб вони стали стійкими, несприйнятливими до зовнішнім впливам та інклюзивними, не були джерелом забруднення та надавали сприятливий вплив на довкілля.

Старт, що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ) Комплексній програмі розвитку продовольчих систем (КПРПС) було надано в рамках Дня агропродовольчих систем на 16-й сесії Конференції Сторін Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням (КС-16 КБОООН) в Ер-Ріяді, Саудовська

Фінансування по лінії ГЕФ у сумі 282 млн дол. США та співфінансування у сумі близько 1,8 млрд дол. США будуть спрямовані на покращення стану навколишнього середовища з акцентом на біорізноманіття, земельні ресурси та боротьбу зі зміною клімату, а також на вирішення соціально-економічних проблем шляхом забезпечення продовольчої безпеки та харчування та зміцнення джерел коштів для існування.

Програма орієнтована на агропродовольчі системи у чотирьох секторах — рослинництво (кукурудза, рис та пшениця), виробництво сировинних товарів (какао, пальмова олія та соя), тваринництво та аквакультура — ​​у наступних 32 країнах: Ангола, Аргентина, Бенін, Буркіна-Фасо, , Гана, Гренада, Індія, Індонезія, Казахстан, Кенія, Китай, Коста-Ріка, Малайзія, Мексика, Намібія, Науру, Нігерія, Пакистан, Перу, Соломонові острови, Танзанія, Туреччина, Уганда, Філіппіни, Чад, Чилі, Шрі-Ланка, Еквадор, Есватині, Ефіопія та Південна. Африка.

Країни та спільноти розроблятимуть та вдосконалюватимуть заходи політики, практичні методи та інвестиційні плани для ключових секторів агропродовольчого комплексу, формуватимуть та розвиватимуть виробничо-збутові ланцюжки у цих секторах. Цілі програми полягають у зниженні викидів метану в тваринництві та рисівництві та скороченні обезліснення у зв’язку з тваринництвом та виробництвом пальмової олії. Програма допоможе розвивати аквакультуру як альтернативне джерело білка та доходів та впроваджувати інтегровані підходи до управління ландшафтами, які прийдуть на зміну нераціональному землекористуванню під час обробітку пшениці та кукурудзи. Сприяння переходу на стійкі методи виробництва основних сировинних товарів дозволить поліпшити стан довкілля та економіки у довгостроковій перспективі.

Програма стартує на тлі зростаючої уваги міжнародної спільноти до ключової ролі продовольчих та сільськогосподарських систем, свідченням чого стали останні конференції сторін (КС) трьох конвенцій ООН з навколишнього середовища. Зокрема, на КС-16 КБР, присвяченій темі біорізноманіття, було представлено Ініціативу щодо підтримки НСПДСЛ в агропродовольчому секторі, а на КС-29 РКІКООН з клімату — Бакинська ініціатива «Гармонія». На порядку денному всіх трьох КС фігурували питання фінансування, адже на світові агропродовольчі системи припадає менше ніж п’ять відсотків кліматичного фінансування (2019/2020 фінансовий рік) та всього 23 відсотки пов’язаного з кліматом фінансування розвитку (2022 рік) — це менше, ніж у попередньому десятилітті ( 37 відсотків).

КПРПС буде реалізована з опорою на майже десятирічний досвід інвестицій ГЕФ у міжнародні програми, спрямовані на продовольчі системи, включаючи партнерство «Гарне зростання», програму «Несприйнятливі до зовнішніх впливів продовольчі системи» та програму практичних заходів «Продовольчі системи, використання та відновлення земельних ресурсів» . КПРПС, схвалена та підготовлена ​​за підсумками Саміту ООН з продовольчих систем, допоможе країнам виконувати зобов’язання щодо Куньмінсько-Монреальської глобальної рамкової програми в галузі біорізноманіття, Паризької угоди про зміну клімату та концепцію нейтрального балансу деградації земель.

У рамках Глобального координаційного проекту протягом наступних 12 місяців буде надано допомогу у розробці та запуску 32 країнових проектів. Глобальні координаційні центри з питань політики та загального керівництва, приватного сектору та інвестицій, інновацій у масштабах ландшафтів з акцентом на сільськогосподарські угіддя, ділянки агролісівництва та інші території, що не охороняються, та управління знаннями створюватимуть співтовариства спеціалістів-практиків і зміцнювати координацію протягом усього терміну реалізації програми — такі спільні зусилля дозволять досягти масштабніших результатів, ніж лише сукупність окремих країнових проектів.

Цитати:

ФАО Агропродовольчі системи — ключ до вирішення найбільш серйозних проблем, що стоять перед людством та планетою.Без їхнього перетворення неможливо здійснити Глобальну рамкову програму в галузі біорізноманіття, Паризьку угоду та досягти ЦУР. Комплексна програма розвитку продовольчих систем відкриває можливість реалізувати рішення на основі агропродовольчих систем та сприяє виділенню інвестицій з метою отримання масштабованих результатів. ФАО має намір співпрацювати з членами, фермерами, виробниками, споживачами та партнерами, включаючи приватний сектор, а також з представниками інших секторів, з тим щоб забезпечити перетворення агропродовольчих систем з метою підвищення їх ефективності, інклюзивності, несприйнятливості до зовнішніх впливів та стійкості, домагаючись покращень по чотирма напрямками: поліпшення виробництва, поліпшення якості харчування, поліпшення стану навколишнього середовища та покращення якості життя, не залишаючи нікого поза увагою.

МФСР Голова Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку Альваро Ларіо заявив: «Комплексна програма розвитку продовольчих систем — воістину революційна ініціатива, яка дозволить зробити продовольчі системи стійкими та несприйнятливими до зовнішніх впливів та допоможе дрібним фермерам і надалі виробляти третину світового обсягу продовольства навіть в умовах невизначеності, пов’язаної з із зміною клімату».

ГЕФ Генеральний директор та голова Глобального екологічного фонду Карлос Мануель Родрігес зазначив: «З одного боку, світові агропродовольчі системи відіграють найважливішу роль у підтримці здоров’я, забезпеченні продовольчої безпеки, харчування та економічного добробуту, з іншого ж — їхня діяльність веде до знеліснення, втрати біорізноманіття, деградації грунтів та викидів парникових газів. Стоячи перед нами проблеми взаємопов’язані, тому їх рішення потрібні комплексні заходи. Підтримуючи Комплексну програму розвитку продовольчих систем, ГЕФ відіграє ключову роль у тому, щоб зробити продовольчі системи стійкими на всіх етапах, від виробництва до споживання, виробляти сільськогосподарську продукцію без знеліснення, забезпечувати відновлення ґрунтів та деградованих ландшафтів та пом’якшувати вплив несприятливих зовнішніх факторів».

Агро Перспектива

< Банки можуть підписати спільний меморандум про уніфікацію підходів до фінмоніторингу наступного тижня Все новости за
07.12.2024
Коваль обговорив співпрацю в агросекторі з послом Королівства Бельгія в Україні >

21.01.2025  
22:09 21 січня - Міжнародний день обіймів
20:45 Баклажан — "король овочів" в Індії чи "свій" на Близькому Сході
19:43 Китай не прагне профіциту торгового балансу в зовнішній торгівлі - віцепрем’єр
19:35 Канада готова до дзеркальної відповіді у разі запровадження США мит на її товари - Трюдо
17:12 Відновлення ґрунтів – це наш обов’язок перед світом - Мінагро
16:43 Бюро економічної безпеки оголосило про підозру заступнику директора комунального підприємства на Дніпропетровщині
15:41 Вінниччина: АЧС виявлено у Тульчинському районі
15:23 БЕБ скерувало до суду справу щодо заволодіння бюджетними коштами експортером добрив
15:18 Більше українців зможуть отримати гранти на старт або розвиток бізнесу у 2025 - Мінекономіки
15:14 БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування до бюджету 19,7 млн грн податків, які не сплатив мʼясокомбінат
15:11 Котирування пшениці у Парижі знизилися до рівня 6-тижневого мінімуму на тлі зміцнення ЄВРО
14:55 УЗ прогнозує падіння обсягу перевезень вантажів у 2025
14:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:43 Кабмін затвердив порядок формування державних резервів
14:28 У 2025 Україна розраховує залучити €30,6 млрд бюджетної підтримки від ЄС
14:10 Україна заробила в 2024 на експорті яєць майже 108 млн USD
09:57 Україна хоче створити мобільний запас продовольства
09:24 Трейдери експортували 10,334 млн тонн пшениці з погоджених 16,2 млн тонн на 2024/2025 МР
09:05 21 січня. Свята та події дня
09:04 Сума МПЗ не може становити менше 700 гривень з 1 гектара
20.01.2025  
19:46 БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування до бюджету понад 4,6 млн грн несплачених молокозаводом податків
19:45 Справа Демурінського гірничо-збагачувального комбінату: БЕБ оголосило про підозру ще одному фігуранту
16:14 Справа російського олігарха Шелкова: БЕБ оголосило про підозру директорці австрійської компанії
15:38 БЕБ на Львівщині викрило склад з контрафактним алкоголем: вилучено продукцію вартістю понад 23 млн грн
15:36 За матеріалами БЕБ судитимуть службових осіб митних постів Одеської митниці та керівника компанії-експортера за ухилення від сплати 13 млн грн податків
15:33 Ухилення від сплати майже 45 млн грн податків з оренди землі: БЕБ скерувало справу до суду
15:03 Експорт цукру на ринки ЄС в 1 півріччі 2025 буде повільним і прогнозованим
14:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:25 117 агрогосподарств отримали 318,7 млн грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9» в 2025
14:17 До державного бюджету в 2024 надійшло 1133,5 млрд гривень - Податкова
12:43 БЕБ перекрило незаконний канал постачання підроблених марок акцизного податку з Турецької Республіки
12:27 Хліб росте в ціні, насамперед свіжа випічка
11:55 Стан перезимівлі озимих оцінюється як задовільний, однак зростають ризики зниження зимостійкості рослин
11:30 БЕБ на Закарпатті повідомило про підозру депутату та військовослужбовцю за заволодіння бюджетними коштами
10:33 БЕБ у Києві повідомило про підозру службовій особі Збройних Сил України у розтраті 5 млн грн бюджетних коштів
10:32 Пшеничні котирування на біржі Чикаго виросли на тлі зміцнення котирувань сої та кукурудзи
09:31 У лютому-березні можливе зростання цін на картоплю
19.01.2025  
20:12 Всесвітній день домашнього сиру
19:52 БЕБ викрило службових осіб компаній Фірташа у заволодінні держкоштами під час встановлення газових лічильників
19:51 На Буковині сільському голові БЕБ повідомило про підозру у розтраті бюджетних коштів на закупівлі одягу для військових
19:50 Незаконне нарахування премій: БЕБ повідомило про підозру Голові правління компанії Фірташа
19:49 Сторона захисту Коломойського ознайомилась з 225 томами кримінального провадження БЕБ
17:11 Аграрні міністри засудили війну в Україні та її вплив на глобальну продовольчу безпеку
15:07 Коваль у Берліні обговорив співпрацю в агросекторі з європейськими колегами
12:37 Коваль підписав з британським та литовським колегами Меморандум щодо боротьби з торгівлею вкраденим українським зерном
11:28 Бюро економічної безпеки завершило досудове розслідування діяльності підпільного заводу з виробництва етилового спирту на Дніпропетровщині
18.01.2025  
21:32 Антитютюнове законодавство: про кальяни - Держспоживслужба
18:11 Торік вантажообіг портів України сягнув 97,2 мільйона тонн
16:38 БЕБ повідомило про підозру директору авіакомпанії в ухиленні від сплати 10,2 млн грн податків
16:37 За матеріалами БЕБ судитимуть керівника компанії, яка завозила шоломи та бронежилети під виглядом гуманітарної допомоги









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.