На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

BASF допомогла насінням господарствам України, що працюють на прифронтових територіях

16.04.2024 17:48 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Підрозділ BASF Agricultural Solutions Україна для проведення весняної посівної допоміг агрогосподарствам, що розташовані на прифронтових територіях та постраждали від військових дій. Безплатно надано 3000 посівних одиниць насіння соняшнику INSUN 100, Dracaris CLP і ES Loris CLP.

Ініціатива охоплювала сільськогосподарські підприємства, які розташовані не більше як 100 км від лінії фронту та/або постраждали від бойових дій. «Наша ініціатива охопила понад 60 підприємств у східних та південних областях, які найбільше постраждали від російської агресії. Ми розуміємо, наскільки складно аграріям дається кожен гектар. Тому вирішили підтримати їх, надавши гібридне насіння безплатно. Посівний матеріал має підвищену стійкість до хвороб та не потребує додаткового догляду. Тобто сільгоспвиробники змогли зекономити кошти на закупівлі насіння і добрив та спрямувати їх на відновлення», — розповів Олександр Яцик, керівник відділу насіння BASF Agricultural Solutions.

«Зараз часто кажуть, що посівна кампанія на прифронтових територіях — це подвиг. Так, погоджуся, нам нелегко. Проте, якби ви спитали, чи міг би я займатися чимось іншим, я впевнено скажу, що моє покликання — працювати у полі, на землі, щоб не сталося. І саме тому я так ціную допомогу. Бо це дає змогу посіяти більше, зібрати кращий урожай і забезпечити країну продовольством. Завдяки ініціативі BASF, наше агрогосподарство цьогоріч посіяло на 100 га більше соняшнику, ніж минулого року. Сподіваємося на гарний урожай, продовжуємо працювати, допомагаємо ЗСУ та віримо у перемогу», — Шаповалов Юрій, головний агроном ФГ Мрія-СК

Уже третій рік поспіль весняна посівна в Україні є справжнім іспитом на витривалість та незламність, тому BASF Agricultural Solutions Україна продовжує моніторинг потреб клієнтів та реалізацію ініціатив, що направлені на підтримку сільського господарства.

Раніше група BASF відзвітувала про обсяг продажів на рівні 68,9 млрд євро у 2023 фінансовому році на противагу 87,3 млрд євро у попередньому році. Такі показники продажів головним чином є результатом значно нижчих цін та обсягів. Зокрема, зниження цін на сировину призвело до зниження цін майже в усіх сегментах. Обсяги продажів впали в усіх сегментах внаслідок низького рівня попиту з боку споживачів багатьох галузей. Попри те, BASF продемонстрував економічну стійкість: грошові потоки від операційної діяльності зросли на 5,2 відсотка у річному обчисленні та досягли 8,1 млрд євро. Компанія вже оприлюднила попередні дані за весь 2023 рік 19 січня 2024 року.

Розвиток продажів і прибутків Групи BASF у 2023 році

Дохід від операційної діяльності (EBIT) до вирахування спеціальних статей у 2023 фінансовому році склав 3,8 млрд євро; падіння на 3,1 млрд євро у порівнянні з торішнім показником спричинено головним чином значно нижчим рівнем доходів від сегментів «Хімічні речовини» і «Матеріали». Показник EBIT до вирахування спеціальних статей знизився у сегменті «Хімічні речовини» передусім через зниження маржі та обсягів, а також зменшення суми внесків від акціонерів, які обліковуються за методом участі в акціонерному капіталі. Прибуток знизився в сегменті «Матеріали» здебільшого через зниження маржі для поліамідів та аміаку. Показник EBIT до вирахування спеціальних статей у сегментах «Харчування та догляд» і «Рішення для промисловості» був значно нижчим за показник попереднього року, головним чином, через нижчі обсяги та маржу. І навпаки, сегмент «Рішення для сільського господарства» значно збільшив показник EBIT до вирахування спеціальних статей, насамперед унаслідок зростання цін та отримання одноразового платежу. Незначне зростання прибутку в сегменті «Поверхнево-активні речовини та технології» було зумовлене значно вищим показником EBIT до вирахування спеціальних статей у підрозділі «Покриття» завдяки зростанню цін і обсягів, що більш ніж компенсувало значне зниження прибутку в сегменті «Каталізатори». Показник EBIT до вирахування спеціальних статей у сегменті «Інше» значно покращився, головним чином, завдяки вищим доходам від інших бізнесів та зниженню корпоративних витрат на дослідження.

BASF звітував про EBIT у розмірі 2,2 млрд євро у 2023 році; різке зниження показника порівняно з попереднім роком відбулося насамперед через спеціальні статті, які склали мінус 1,6 млрд євро. Спеціальні витрати, що сталися, зокрема, через знецінення, склали загальну суму близько 1,1 млрд євро. Вони включали знецінення основних засобів у сегментах «Поверхнево-активні речовини та технології» та «Рішення для сільського господарства», а також матеріальних і нематеріальних активів у сегменті «Матеріали».

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей у 2023 році склав 7,7 млрд євро, а це на 3,1 млрд менше за показник 2022 року. Показник EBITDA знизився на 3,6 млрд євро до 7,2 млрд євро. Чистий прибуток збільшився на 852 млн євро до 225 млн євро порівняно з мінус 627 млн євро у 2022 році.

Грошовий потік групи BASF у 2023 році та ключові фінансові показники станом на 31 грудня 2023 року

Грошові потоки від операційної діяльності склали 8,1 млрд євро за весь 2023 рік на противагу 7,7 млрд євро за попередній рік. Таке покращення відбулося насамперед завдяки надходженню грошових коштів від чистого оборотного капіталу. Лише скорочення запасів у 2023 році вивільнило грошові кошти на суму 1,9 млрд євро. Вільний грошовий потік, який залишається після вирахування платежів за основні засоби та нематеріальні активи з грошових потоків від операційної діяльності, склав 2,7 млрд євро у 2023 році після 3,3 млрд євро у попередньому році.

Чистий борг у розмірі 16,6 млрд євро станом на 31 грудня 2023 року майже зрівнявся з показником у 16,3 млрд євро на кінець попереднього року. Коефіцієнт власного капіталу на рівні 47,3 відсотка на кінець 2023 року майже збігся з показником 48,4 відсотка на 31 грудня 2022 року. «Дуже високий коефіцієнт власного капіталу та високі показники грошових коштів свідчать про незмінну фінансову стійкість BASF навіть у складні часи», — сказав пан Ельверманн.

Заявлений дивіденд у розмірі 3,40 євро за акцію

На річних зборах акціонерів буде запропоновано дивіденд у розмірі 3,40 євро за акцію, що дорівнює рівню попереднього року та означає виплату акціонерам BASF SE 3,0 млрд євро. З цим заявленим дивідендом акція BASF пропонує високу дивідендну прибутковість у розмірі 7,0 відсотків, виходячи з ціни акції на кінець 2023 року. BASF є частиною індексу акцій DivDAX, до якого входять 15 компаній з найвищою дивідендною прибутковістю з індексу DAX 40.

Прибутки на виробничому комплексі в Людвіґсгафені ще більше знижуються у 2023 році

У 2023 році, за надзвичайно складних ринкових умов та низького рівня попиту, показник EBIT до вирахування спеціальних статей знизився на двозначні відсотки в усіх регіонах. «Однак, в абсолютному вираженні наші команди забезпечили позитивний внесок у прибуток у всіх значущих країнах — за винятком Німеччини», — прокоментував пан Брудермюллер. Результати в Німеччині були не настільки добрими через надзвичайно низький рівень прибутку на найбільшому виробничому майданчику в Людвіґсгафені. На це є дві основні причини: тимчасовий низький попит впливає на обсяг як виробництва та отримання сировини, так і споживання. А вищі виробничі витрати, зумовлені структурно вищими цінами на енергоносії, лягли переважно на плечі виробничих підприємств.

Програма економії витрат, розпочата ще в 2022 році

У жовтні 2022 року BASF стала однією з перших хімічних компаній, яка ініціювала програму суттєвої економії витрат. А в лютому 2023 року компанія запустила комплекс конкретних заходів, спрямованих на економію витрат у невиробничих сферах у Європі та адаптацію виробничих структур на майданчику в Людвіґсгафені. Як підтверджено у звітності BASF за третій квартал 2023 року, очікується, що загальна річна економія витрат від усіх раніше оголошених заходів досягне 1,1 млрд євро до кінця 2026 року. До кінця 2023 року вже було досягнуто річного темпу скорочення витрат у розмірі близько 600 млн євро. Заходи, оголошені в жовтні 2022 року та лютому 2023 року, дозволять досягти ще 500 млн євро щорічної економії до кінця 2026 року.

Додаткові заходи, які необхідно вжити на виробничому комплексі в Людвіґсгафені

Завдяки додатковій програмі економії витрат планується скоротити витрати на заводі в Людвіґсгафені ще на 1 млрд євро щорічно до кінця 2026 року. Програма забезпечить економію витрат як у виробничій, так і невиробничій сферах. Фіксовані витрати будуть знижені за рахунок підвищення ефективності структур компанії та адаптації виробничих потужностей до потреб ринку. Крім того, компанія має намір значно скоротити змінні витрати шляхом реорганізації процесів. Пан Брудермюллер сказав: «Саме тому програма, на жаль, також призведе до подальшого скорочення робочих місць». Наразі деталі опрацьовуються. Представники працівників будуть тісно залучені до цього процесу в майбутньому.

Окрім необхідного скорочення витрат, BASF зробить усе можливе, щоб знову значно підвищити рівень використання своїх конкурентних активів у Людвіґсгафені. Аби генерувати тут стабільні доходи, компанія потребує додаткового маржинального прибутку, який можна отримати в результаті нормального завантаження заводу. В Людвіґсгафені, зокрема, виробничі заводи в сегментах «Хімічні речовини» та «Матеріали» на сьогодні працюють зі значно нижчими за норму рівнями завантаження.

Паралельно з цією короткостроковою програмою Рада виконавчих директорів оновить довгострокове позиціювання виробничого майданчика в Людвіґсгафені. Окреслення цілей для основних виробничих потужностей в Людвіґсгафені буде представлене в другій половині 2024 року. Воно відображатиме як нормативно-правову базу, так і змінені реалії ринку в Європі та Німеччині.

Прогноз для групи BASF на 2024 рік

BASF очікує, що слабкий імпульс світової економіки, який спостерігався у 2023 році, збережеться і в 2024 році. Очікується, що глобальне економічне зростання дещо пришвидшиться лише наприкінці року, а це означає, що BASF очікує, що у 2024 році світова економіка зросте на 2,3 відсотка (2023: плюс 2,6 відсотка). В Європі порівняно високі ціни на енергоносії та несприятливі рамкові умови для створення промислової вартості продовжують сповільнювати економічний розвиток.

BASF також припускає, що світове промислове виробництво, ймовірно, зросте на 2,2% (2023 рік: плюс 1,4 відсотка). Очікується, що світове хімічне виробництво зростатиме швидше у 2024 році — на 2,7 відсотка (2023: плюс 1,7 відсотка). Це буде зумовлено насамперед очікуваним зростанням хімічної промисловості Китаю. BASF передбачає середню ціну на нафту на рівні 80 доларів за барель нафти марки Brent та обмінний курс 1,10 долара за євро.

Очікується, що показник EBITDA Групи BASF до вирахування спеціальних статей зросте від 8,0 до 8,6 млрд євро у 2024 році (2023: 7,7 млрд євро). BASF прогнозує, що вільний грошовий потік Групи BASF становитиме від 0,1 до 0,6 млрд євро (2023: 2,7 млрд євро). Це базується на очікуваних грошових потоках від операційної діяльності в розмірі від 6,6 до 7,1 млрд євро за вирахуванням очікуваних платежів за основні засоби та нематеріальні активи в розмірі 6,5 млрд євро. Високий відтік грошових коштів, пов’язаний з інвестиціями, в основному обумовлений інвестиціями в новий майданчик Verbund в Китаї, які досягнуть свого абсолютного піка у 2024 році, а потім знизяться в наступні роки.

Очікується, що у 2024 році викиди CO2 становитимуть від 16,7 млн тонн до 17,7 млн тонн (2023: 16,9 млн тонн). Порівняно з попереднім роком, компанія очікує додаткових викидів через збільшення обсягів виробництва на основі зростаючого попиту. BASF протидіятиме цьому збільшенню за допомогою цілеспрямованих заходів зі скорочення викидів, як-от підвищення енергоефективності та оптимізація процесів, а також продовження переходу на електроенергію з відновлюваних джерел енергії.

Агро Перспектива

< БЕБ викрило компанію, що завозила нові речі під виглядом секонд-хенду та ухилилась від сплати понад 7,5 млн грн мита Все новости за
16.04.2024
Україна просить підтримки НАТО аби аграрії мали змогу надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу >

21.05.2024  
10:27 Агрокліматичні умови першої половини травня стримували активний розвиток та чисельність шкідників
09:42 Аграрії посіяли 3,5 млн га кукурудзи
09:37 Польща може затопити окремі ділянки кордону з РФ та Білоруссю - Туск
09:16 Агрометеорологічні умови для вегетації озимих та ярини задовільні та сприяють фазовій зміні рослин
08:20 НБУ в понеділок опустив офіційний курс гривні на 24 коп.
08:13 Розвиток українсько-корейської співпраці дає більше можливостей для нашого агробізнесу
20.05.2024  
18:04 Українські пасічники – професіонали, які попри складні часи працюють для розвитку галузі
15:46 Ціни на масло вершкове в Україні в квітні виросли до 79,5 грн/пачка. Що відомо
14:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:43 Пшеничні котирування на Чиказькій біржі знизилися на тлі хороших результатів кроп-туру в Канзасі
11:16 УЗА просить уряд схвалити «економічне бронювання» для збереження економіки і кваліфікованих працівників
10:53 Бюро економічної безпеки у Львові повідомило про підозру в легалізації коштів фальшивомонетнику
07:40 В усіх регіонах України у понеділок діятимуть графіки погодинних відключень - Укренерго
07:32 Поголів’я корів в Україні на 1 січня 2024 скоротилося до 1,26 млн голів
06:48 Тиждень в Україні почнеться без опадів, удень до +26°
06:00 Хліб подорожчав у квітні до 45,31 грн/кг
04:14 20 травня 2024. Маємо наступні свята
18.05.2024  
18:01 Тимчасовим морським коридором користується майже 1600 суден - Мінагро
10:24 Майбутня інтеграція України в ЄС може допомогти блоку посилити вплив на світових продринках
01:49 Ціна срібла вперше за 11 років перевищила 30 доларів за унцію
00:50 Уряд запустив процедуру компенсації вартості розмінування агроземель фермерам, що забезпечили роботи власним коштом
17.05.2024  
17:33 «Укрцукор» просить Кабмін обмежити вивіз цукру в ЄС в 2024
16:56 За матеріалами БЕБ судитимуть жительку Ужгорода за організацію незаконних азартних ігор
16:55 БЕБ повідомило про підозру жительці Київщини за продаж контрафактних сигарет та алкоголю
13:31 Эксперти ООН прогнозують помірне зростання української економіки у 2024 році
13:08 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися на тлі слабких тижневих даних з експортних продажів
12:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:52 Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає
12:49 Україна досягла суттєвих результатів у впровадженні цифрових рішень для державного управління в агросекторі
12:48 Україна залишається серед лідерів експортерів зернових та олійних
12:32 43 мільярди гривень отримали аграрії з початку року на розвиток господарств
12:29 Агрокліматичні умови звітного періоду стримували активний розвиток та чисельність шкідників
12:17 Аграрії посіяли 5,1 млн га зернових
10:44 За матеріалами БЕБ судитимуть буковинця, який зберігав фальшиву валюту
09:27 Мінекономіки скасувало наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech. Компанії заявляють про своє законне право на бронювання
09:10 Ізраїль припиняє дію угоди про вільну торгівлю з Туреччиною
16.05.2024  
23:14 Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки
16:51 БЕБ на Київщині оголосило підозру директору товариства у привласненні майже 2 млн грн
16:50 БЕБ на Волині викрило групу осіб, які продавали електронні сигарети з наркотичним вмістом
16:49 Бюро економічної безпеки на Полтавщині викрило підпільний цех з переробки тютюну
16:34 Китай запевняє, що суворо контролює експорт товарів подвійного призначення
16:05 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:32 Україна попри два роки війни продовжує залишатися надійним експортером агропродукції
12:26 Україна готова бути гарантом продовольчої безпеки для Малаві та інших країн Африки - Зеленський
12:04 БЕБ припинило діяльність незаконного грального закладу в Подільському районі Києва
15.05.2024  
17:43 Суттєве зменшення площ, придатних для ведення сільського господарства - виклик для українського фермера - Мінагро
14:01 Керівництво БЕБ закликає проконтролювати слідство на Львівській тютюновій фабриці - ТСК
13:59 НБУ проти збільшення строків повернення експортної виручки
13:47 Philip Morris запустив нову фабрику у Львівській області
13:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.