На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

BASF допомогла насінням господарствам України, що працюють на прифронтових територіях

16.04.2024 17:48 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Підрозділ BASF Agricultural Solutions Україна для проведення весняної посівної допоміг агрогосподарствам, що розташовані на прифронтових територіях та постраждали від військових дій. Безплатно надано 3000 посівних одиниць насіння соняшнику INSUN 100, Dracaris CLP і ES Loris CLP.

Ініціатива охоплювала сільськогосподарські підприємства, які розташовані не більше як 100 км від лінії фронту та/або постраждали від бойових дій. «Наша ініціатива охопила понад 60 підприємств у східних та південних областях, які найбільше постраждали від російської агресії. Ми розуміємо, наскільки складно аграріям дається кожен гектар. Тому вирішили підтримати їх, надавши гібридне насіння безплатно. Посівний матеріал має підвищену стійкість до хвороб та не потребує додаткового догляду. Тобто сільгоспвиробники змогли зекономити кошти на закупівлі насіння і добрив та спрямувати їх на відновлення», — розповів Олександр Яцик, керівник відділу насіння BASF Agricultural Solutions.

«Зараз часто кажуть, що посівна кампанія на прифронтових територіях — це подвиг. Так, погоджуся, нам нелегко. Проте, якби ви спитали, чи міг би я займатися чимось іншим, я впевнено скажу, що моє покликання — працювати у полі, на землі, щоб не сталося. І саме тому я так ціную допомогу. Бо це дає змогу посіяти більше, зібрати кращий урожай і забезпечити країну продовольством. Завдяки ініціативі BASF, наше агрогосподарство цьогоріч посіяло на 100 га більше соняшнику, ніж минулого року. Сподіваємося на гарний урожай, продовжуємо працювати, допомагаємо ЗСУ та віримо у перемогу», — Шаповалов Юрій, головний агроном ФГ Мрія-СК

Уже третій рік поспіль весняна посівна в Україні є справжнім іспитом на витривалість та незламність, тому BASF Agricultural Solutions Україна продовжує моніторинг потреб клієнтів та реалізацію ініціатив, що направлені на підтримку сільського господарства.

Раніше група BASF відзвітувала про обсяг продажів на рівні 68,9 млрд євро у 2023 фінансовому році на противагу 87,3 млрд євро у попередньому році. Такі показники продажів головним чином є результатом значно нижчих цін та обсягів. Зокрема, зниження цін на сировину призвело до зниження цін майже в усіх сегментах. Обсяги продажів впали в усіх сегментах внаслідок низького рівня попиту з боку споживачів багатьох галузей. Попри те, BASF продемонстрував економічну стійкість: грошові потоки від операційної діяльності зросли на 5,2 відсотка у річному обчисленні та досягли 8,1 млрд євро. Компанія вже оприлюднила попередні дані за весь 2023 рік 19 січня 2024 року.

Розвиток продажів і прибутків Групи BASF у 2023 році

Дохід від операційної діяльності (EBIT) до вирахування спеціальних статей у 2023 фінансовому році склав 3,8 млрд євро; падіння на 3,1 млрд євро у порівнянні з торішнім показником спричинено головним чином значно нижчим рівнем доходів від сегментів «Хімічні речовини» і «Матеріали». Показник EBIT до вирахування спеціальних статей знизився у сегменті «Хімічні речовини» передусім через зниження маржі та обсягів, а також зменшення суми внесків від акціонерів, які обліковуються за методом участі в акціонерному капіталі. Прибуток знизився в сегменті «Матеріали» здебільшого через зниження маржі для поліамідів та аміаку. Показник EBIT до вирахування спеціальних статей у сегментах «Харчування та догляд» і «Рішення для промисловості» був значно нижчим за показник попереднього року, головним чином, через нижчі обсяги та маржу. І навпаки, сегмент «Рішення для сільського господарства» значно збільшив показник EBIT до вирахування спеціальних статей, насамперед унаслідок зростання цін та отримання одноразового платежу. Незначне зростання прибутку в сегменті «Поверхнево-активні речовини та технології» було зумовлене значно вищим показником EBIT до вирахування спеціальних статей у підрозділі «Покриття» завдяки зростанню цін і обсягів, що більш ніж компенсувало значне зниження прибутку в сегменті «Каталізатори». Показник EBIT до вирахування спеціальних статей у сегменті «Інше» значно покращився, головним чином, завдяки вищим доходам від інших бізнесів та зниженню корпоративних витрат на дослідження.

BASF звітував про EBIT у розмірі 2,2 млрд євро у 2023 році; різке зниження показника порівняно з попереднім роком відбулося насамперед через спеціальні статті, які склали мінус 1,6 млрд євро. Спеціальні витрати, що сталися, зокрема, через знецінення, склали загальну суму близько 1,1 млрд євро. Вони включали знецінення основних засобів у сегментах «Поверхнево-активні речовини та технології» та «Рішення для сільського господарства», а також матеріальних і нематеріальних активів у сегменті «Матеріали».

Показник EBITDA до вирахування спеціальних статей у 2023 році склав 7,7 млрд євро, а це на 3,1 млрд менше за показник 2022 року. Показник EBITDA знизився на 3,6 млрд євро до 7,2 млрд євро. Чистий прибуток збільшився на 852 млн євро до 225 млн євро порівняно з мінус 627 млн євро у 2022 році.

Грошовий потік групи BASF у 2023 році та ключові фінансові показники станом на 31 грудня 2023 року

Грошові потоки від операційної діяльності склали 8,1 млрд євро за весь 2023 рік на противагу 7,7 млрд євро за попередній рік. Таке покращення відбулося насамперед завдяки надходженню грошових коштів від чистого оборотного капіталу. Лише скорочення запасів у 2023 році вивільнило грошові кошти на суму 1,9 млрд євро. Вільний грошовий потік, який залишається після вирахування платежів за основні засоби та нематеріальні активи з грошових потоків від операційної діяльності, склав 2,7 млрд євро у 2023 році після 3,3 млрд євро у попередньому році.

Чистий борг у розмірі 16,6 млрд євро станом на 31 грудня 2023 року майже зрівнявся з показником у 16,3 млрд євро на кінець попереднього року. Коефіцієнт власного капіталу на рівні 47,3 відсотка на кінець 2023 року майже збігся з показником 48,4 відсотка на 31 грудня 2022 року. «Дуже високий коефіцієнт власного капіталу та високі показники грошових коштів свідчать про незмінну фінансову стійкість BASF навіть у складні часи», — сказав пан Ельверманн.

Заявлений дивіденд у розмірі 3,40 євро за акцію

На річних зборах акціонерів буде запропоновано дивіденд у розмірі 3,40 євро за акцію, що дорівнює рівню попереднього року та означає виплату акціонерам BASF SE 3,0 млрд євро. З цим заявленим дивідендом акція BASF пропонує високу дивідендну прибутковість у розмірі 7,0 відсотків, виходячи з ціни акції на кінець 2023 року. BASF є частиною індексу акцій DivDAX, до якого входять 15 компаній з найвищою дивідендною прибутковістю з індексу DAX 40.

Прибутки на виробничому комплексі в Людвіґсгафені ще більше знижуються у 2023 році

У 2023 році, за надзвичайно складних ринкових умов та низького рівня попиту, показник EBIT до вирахування спеціальних статей знизився на двозначні відсотки в усіх регіонах. «Однак, в абсолютному вираженні наші команди забезпечили позитивний внесок у прибуток у всіх значущих країнах — за винятком Німеччини», — прокоментував пан Брудермюллер. Результати в Німеччині були не настільки добрими через надзвичайно низький рівень прибутку на найбільшому виробничому майданчику в Людвіґсгафені. На це є дві основні причини: тимчасовий низький попит впливає на обсяг як виробництва та отримання сировини, так і споживання. А вищі виробничі витрати, зумовлені структурно вищими цінами на енергоносії, лягли переважно на плечі виробничих підприємств.

Програма економії витрат, розпочата ще в 2022 році

У жовтні 2022 року BASF стала однією з перших хімічних компаній, яка ініціювала програму суттєвої економії витрат. А в лютому 2023 року компанія запустила комплекс конкретних заходів, спрямованих на економію витрат у невиробничих сферах у Європі та адаптацію виробничих структур на майданчику в Людвіґсгафені. Як підтверджено у звітності BASF за третій квартал 2023 року, очікується, що загальна річна економія витрат від усіх раніше оголошених заходів досягне 1,1 млрд євро до кінця 2026 року. До кінця 2023 року вже було досягнуто річного темпу скорочення витрат у розмірі близько 600 млн євро. Заходи, оголошені в жовтні 2022 року та лютому 2023 року, дозволять досягти ще 500 млн євро щорічної економії до кінця 2026 року.

Додаткові заходи, які необхідно вжити на виробничому комплексі в Людвіґсгафені

Завдяки додатковій програмі економії витрат планується скоротити витрати на заводі в Людвіґсгафені ще на 1 млрд євро щорічно до кінця 2026 року. Програма забезпечить економію витрат як у виробничій, так і невиробничій сферах. Фіксовані витрати будуть знижені за рахунок підвищення ефективності структур компанії та адаптації виробничих потужностей до потреб ринку. Крім того, компанія має намір значно скоротити змінні витрати шляхом реорганізації процесів. Пан Брудермюллер сказав: «Саме тому програма, на жаль, також призведе до подальшого скорочення робочих місць». Наразі деталі опрацьовуються. Представники працівників будуть тісно залучені до цього процесу в майбутньому.

Окрім необхідного скорочення витрат, BASF зробить усе можливе, щоб знову значно підвищити рівень використання своїх конкурентних активів у Людвіґсгафені. Аби генерувати тут стабільні доходи, компанія потребує додаткового маржинального прибутку, який можна отримати в результаті нормального завантаження заводу. В Людвіґсгафені, зокрема, виробничі заводи в сегментах «Хімічні речовини» та «Матеріали» на сьогодні працюють зі значно нижчими за норму рівнями завантаження.

Паралельно з цією короткостроковою програмою Рада виконавчих директорів оновить довгострокове позиціювання виробничого майданчика в Людвіґсгафені. Окреслення цілей для основних виробничих потужностей в Людвіґсгафені буде представлене в другій половині 2024 року. Воно відображатиме як нормативно-правову базу, так і змінені реалії ринку в Європі та Німеччині.

Прогноз для групи BASF на 2024 рік

BASF очікує, що слабкий імпульс світової економіки, який спостерігався у 2023 році, збережеться і в 2024 році. Очікується, що глобальне економічне зростання дещо пришвидшиться лише наприкінці року, а це означає, що BASF очікує, що у 2024 році світова економіка зросте на 2,3 відсотка (2023: плюс 2,6 відсотка). В Європі порівняно високі ціни на енергоносії та несприятливі рамкові умови для створення промислової вартості продовжують сповільнювати економічний розвиток.

BASF також припускає, що світове промислове виробництво, ймовірно, зросте на 2,2% (2023 рік: плюс 1,4 відсотка). Очікується, що світове хімічне виробництво зростатиме швидше у 2024 році — на 2,7 відсотка (2023: плюс 1,7 відсотка). Це буде зумовлено насамперед очікуваним зростанням хімічної промисловості Китаю. BASF передбачає середню ціну на нафту на рівні 80 доларів за барель нафти марки Brent та обмінний курс 1,10 долара за євро.

Очікується, що показник EBITDA Групи BASF до вирахування спеціальних статей зросте від 8,0 до 8,6 млрд євро у 2024 році (2023: 7,7 млрд євро). BASF прогнозує, що вільний грошовий потік Групи BASF становитиме від 0,1 до 0,6 млрд євро (2023: 2,7 млрд євро). Це базується на очікуваних грошових потоках від операційної діяльності в розмірі від 6,6 до 7,1 млрд євро за вирахуванням очікуваних платежів за основні засоби та нематеріальні активи в розмірі 6,5 млрд євро. Високий відтік грошових коштів, пов’язаний з інвестиціями, в основному обумовлений інвестиціями в новий майданчик Verbund в Китаї, які досягнуть свого абсолютного піка у 2024 році, а потім знизяться в наступні роки.

Очікується, що у 2024 році викиди CO2 становитимуть від 16,7 млн тонн до 17,7 млн тонн (2023: 16,9 млн тонн). Порівняно з попереднім роком, компанія очікує додаткових викидів через збільшення обсягів виробництва на основі зростаючого попиту. BASF протидіятиме цьому збільшенню за допомогою цілеспрямованих заходів зі скорочення викидів, як-от підвищення енергоефективності та оптимізація процесів, а також продовження переходу на електроенергію з відновлюваних джерел енергії.

Агро Перспектива

< БЕБ викрило компанію, що завозила нові речі під виглядом секонд-хенду та ухилилась від сплати понад 7,5 млн грн мита Все новости за
16.04.2024
Україна просить підтримки НАТО аби аграрії мали змогу надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу >

26.12.2024  
22:10 До пріоритетів 2025 року Мінагрополітики додає енергетичну незалежність - Коваль
16:08 У 2024 році найврожайнішою культурою для Групи АГРОТРЕЙД став озимий ріпак
16:06 Заволоділи майже 9 млн грн на реконструкції трамвайної лінії в Києві: БЕБ повідомило про підозру службовим особам
08:50 Урожайність гречки в 2024 - 15 ц/га
06:32 Відключення світла: у четвер графіки діятимуть із 8:00 до 21:00
06:29 "Філіп Морріс Україна" виконає приписи АМКУ, посилить інформування споживачів про системи нагрівання тютюну
25.12.2024  
22:17 10 господарств отримали 39,4 млн грн підтримки за розвиток зрошення
22:03 27 614 фермерських господарств отримали допомогу на 1,98 млрд грн протягом 2024
21:53 У Вінниці завершили будівництво другої черги «сухого» порту
21:47 Коваль обговорив можливість запуску програми Є-Оселя для аграріїв
21:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
21:39 Мінагро оновило критерії з визначення підприємств, які мають важливе значення для економіки в агро
15:26 БЕБ повідомило мешканцю Київщини про підозру у контрабанді мобільних телефонів
11:07 БЕБ на Львівщині викрило підприємств в ухиленні від сплати понад 9 млн грн податків
09:16 Уряд схвалив Стратегію розбудови прикордонної інфраструктури з ЄС та Молдовою до 2030
08:14 Мінфін розмістив ОВДП на ₴4,2 мільярда
07:17 Кабмін затвердив переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню в 2025
06:13 Аграрії Миколаївської області зможуть отримати допомогу в очищенні сільськогосподарських земель
24.12.2024  
21:15 Мінагрополітики обговорило з JICA проєкт малого садівництва
17:17 Коваль обговорив співпрацю в агросекторі з новопризначеним послом Китаю в Україні
17:05 Молочники обговорили з Міненерго можливості безперервного забезпечення підприємств електроенергією в умовах відключень
16:33 Завершуємо 2024 в умовах фінансової стійкості - Шмигаль
15:43 Україна отримала транш на $1 мільярд від Японії та Британії у рамках програми Світового банку
13:26 БЕБ викрило компанію в ухиленні від сплати понад 64 млн грн податків під час будівництва амбулаторії за бюджетні кошти
12:16 USAID АГРО допомагає організаціям водокористувачів модернізувати меліоративну інфраструктуру
12:03 Молоко незбиране ІІ ґатунку подорожчало за рік на 11,4%
11:45 Ціни на ВРХ в Європі в рази вище ніж в Україні
11:05 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:54 Як працюватимуть банки на Новий рік
10:47 Какао-боби обійшли біткоїн та стали найприбутковішим товаром 2024
10:42 Пшеничні котирування в Чикаго зросли на технічних покупках контрактів та послабленні темпів експорту з РФ
10:42 Різдвяна вечеря українцям, що купують продовольство в магазинах, обійдеться в 1365 гривень в 2024
10:21 Обов'язковий момент - різдвяна вечеря
09:41 Торговельна інспекція Польщі забракувала майже 22 тонни української пшениці
09:33 Виробництво соняшникової олії з соняшнику 2024 очікується на рівні 4,9 млн тонн
09:26 Святвечір. Як правильно сказати українською "Сочєльнік"
09:24 МВФ в оновленій програмі з Україною наголосив на можливості більш раннього закінчення війни
09:19 Чому сучасні люди постійно смакують каву
23.12.2024  
23:54 Релокація та нестача приміщень для тварин провокуватимуть скорочення поголів’я ВРХ в Україні
23:50 Станом на 1 грудня 2024 поголів'я ВРХ в Україні становить 2,179 млн голів, у тому числі 1,217 млн корів
23:39 ВВП України у третьому кварталі зріс на 2% - Держстат
23:32 Нацкомісія з 1 січня заборонила виведення цінних паперів іноземних емітентів з України
15:29 БЕБ на Закарпатті упередило ризиковий тендер на будівництво Дія-центру вартістю 28,2 млн грн
14:43 Мінекономіки спрямувало 10 млн грн на часткову компенсацію вартості українських техніки та обладнання - перша виплата програми
14:18 Борг уряду банкам за компенсацією програми "5-7-9" сягнув 10 млрд грн, ця програма та "єОселя" потребують подальшого калібрування - НБУ
13:44 Україна отримала $1,1 млрд від МВФ
13:37 Гранти на розвиток садів та теплиць отримали 111 агровиробників на суму 477,2 млн грн в 2024
13:15 Цукрові заводи Вінниччини виробили 316 тис. тонн цукру
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:44 Пшеничні котирування на біржі Чикаго залишалися стабільними









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.