На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

ЄС буде шукати шляхи підтримки фермерів замість перегляду режиму лібералізації торгівлі з Україною

31.01.2023 16:55 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Європейський Союз буде шукати шляхи підтримки європейських фермерів у надзвичайній ситуації, що виникла у звязку з різким збільшенням поставок аграрної продукції з України, заявив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський під час пресконференції за підсумками

засідання ради міністрів ЄС з питань сільського господарства та рибальства. Войцеховський підкреслив, що країни ЄС зберігають непохитну солідарність з Україною і під час обговорення жодна з країн-членів не висувала ініціатив щодо скорочення або створення якихось бар’єрів для поставок сільськогосподарської продукції з України.

Він наголосив, що під час обговорення не йшлося про введення квот, тарифів або інших обмежень щодо сільськогосподарської продукції з України. Міністри обговорювали можливості для підвищення спроможності «коридорів солідарності» та інших шляхів надання практичної допомоги для України.

Рада міністрів сільського господарства ЄС ухвалила, що для вирішення цієї проблеми необхідно вжити заходів на рівні Євросоюзу.

Як варіант вирішення проблеми запропоновано використання кризового резерву ЄС з метою підтримки фермерів в окремих країнах союзу, йдеться у повідомленнях різних інформаційних ресурсів з посиланням на прессконференцію Войцеховського.

«Можливим інструментом є використання кризового резерву ЄС для підтримки фермерів. Не всі країни-члени підтримали таку пропозицію, але більшість з них не були проти такої пропозиції. Це саме та причина, з якої ми дуже серйозно зважимо на можливість використання кризового резерву для фермерів, які мають проблеми. Ми проаналізуємо цю ситуацію, і я подам цю пропозицію на розгляд Колегії Європейської Комісії», — сказав Войцеховський.

Євросоюз цілком і повністю підтримує Україну, зазначив Войцеховський. Питання в іншому: як допомогти фермерам, на яких вплинуло зростання експорту з України, пишуть інформаційні агентства.

«ЄС має інструменти для вирішення цієї проблеми, — зазначив єврокомісар. — У цьому випадку необхідно розробити схему тимчасової підтримки, можливо, із кризового фонду Євросоюзу. Зокрема, фермерам потрібно виплатити компенсації за зберігання зерна та насіння, яке вони не змогли продати».

Войцеховський наголосив, що для таких заходів не потрібні великі капіталовкладення, а також, що це тимчасова проблема, яка буде вирішена після закінчення війни РФ проти України.

Єврокомісар визнав, що питання поставок агропродукції з України було одним із найбільш чутливих.

"Найбільш чутливою темою було питання щодо імпорту з України. Ми поглянули на ринкову ситуацію та порушили важливі теми, що відображають ситуацію на ринках, особливо в країнах, що межують з Україною. Ініціатива щодо «коридорів солідарності» була дуже успішною. На початку російської агресії імпорт з України був майже повністю заблокований, і становив не більше 200 тис тонн товарів на місяць. Зараз ми маємо значне підвищення імпорту в ЄС з України у порівнянні між 2021–2022 роком", — зауважив єврокомісар.

Зокрема, за словами Войцеховського, імпорт зерна з України в ЄС у 2021 році складав 287 тис тонн, у 2022 році цей показник зріс до 2,849 млн тонн. Поставки кукурудзи — до повномасшбаного вторгнення — з України до ЄС становили 7,309 тис тонн, у 2022 обсяги зросли до 12,01 млн тонн.

Раніше ЄС імпортував 25 тис тонн соняшникового насіння, а у 2022 році імпорт зріс до 1,855 млн тонн.

Зростання поставок пшениці, ріпаку, кукурудзи та інших культур спостерігається в таких країнах як Румунія, Угорщина, Болгарія, Польща, Словаччина.

"Це не є проблемою для усього Європейського Союзу. Десь ми бачимо зростання імпорту, в інших місцях — його зменшення. Але це є регіональною проблемою, проблемою для прикордонних країн. З одного боку, це успіх «коридорів солідарності». З іншого, — нам потрібно розв’язувати проблеми місцевих фермерів, які зараз постають перед труднощами у реалізації власної продукції", — сказав Войцеховський.

Як повідомляла «Агро Перспектива», раніше Всеукраїнська Аграрна Рада ініціювала звернення аграрної спільноти до європейської влади щодо збереження та продовження дії умов преференційної торгівлі між Україною та ЄС.

Відповідні листи від імені ГС «Всеукраїнський аграрний форум», до складу якої входять провідні аграрні асоціації, надіслані до голови Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту, членів Ради з питань сільського господарства та рибальства ЄС, а також до членів Союзу двох великих сільськогосподарських «парасолькових» організацій COPA і COGECA, які представляють найсильнішу групу інтересів європейських фермерів.

Голова ВАР Андрій Дикун зустрівся із головою Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту Норберта Лінза для обговорення цього питання.

За словами пана Норберта Лінза абсолютна більшість членів Європарламента підтримує обраний для України курс лібералізації ринку ЄС, не дивлячись на усі складнощі, які виникають, зокрема для сусідніх країн із Україною, починаючи з Польщі.

Наразі чи не єдиним безпечним коридором для експорту аграрної продукції з України став напрямок кордонів з країнами ЄС, в тому числі для цілей транзиту. Саме відбудова нових шляхів транзитної логістики була одним з ключових факторів відчутного збільшення аграрного експорту в напрямку країн ЄС. Обсяги поставки аграрної продукції до ЄС збільшилися втричі, а частка ЄС у зовнішніх поставках аграрної продукції в 2022 році досягла рекордних 55% з урахуванням ймовірного транзиту.

Проте, в цілому за рік, експорт аграрної продукції все одно скоротився на $4,3 млрд або на 15,5%. Водночас, необхідно враховувати той факт, що український аграрний експорт 2022 року був сформований за рахунок рекордних показників виробництва сільськогосподарської продукції в 2021 році.

Наявні економічні факти і об’єктивні очікування свідчать про неминуче скорочення як виробничого, так і експортного потенціалу аграрної галузі України вже цього року. За результатами 2022 року обсяг виробництва агропродукції в цілому скоротився на 30%. Згідно наявних прогнозів членів ГС «ВАФ» обсяг виробництва зерна в Україні в 2023 році становитиме близько 34–35 млн. тонн, що на 37% менше ніж в 2022 році та на 60% менше ніж в 2021 році. Також негативні тенденції скорочення виробництва збережуться і в інших секторах аграрної економіки.

«Надання підтримки з боку ЄС та запровадження преференційного режиму торгівлі, безумовно, є відчутними для аграрного сектору України. Водночас, відповідні заходи в умовах війни, на жаль, залишаються для галузі переважно реанімаційним інструментом. Зупинка або обмеження реанімаційних заходів в будь-якій формі прискорить падіння аграрної галузі з усіма негативними соціально-економічними наслідками», — йдеться у зверненні.

Організації-члени ГС «ВАФ» впевнені, що свідоме запровадження заходів, які будуть мати негативний вплив на виробничий та експортний потенціал України, також можуть нести в собі ризики геополітичного масштабу. Адже країна-агресор вже поточного сезону вийшла на 1 позицію в світі з експорту пшениці і соняшникової олії.

Враховуючи вище викладене, аграрії просять зберегти та продовжити дію умов преференційної торгівлі між Україною та ЄС щонайменше до кінця 2024 року, не допустити поглиблення кризи в агросекторі України та погіршення стану глобальної продовольчої безпеки.

Агро Перспектива

< МВФ підвищив прогноз зростання світової економіки на 2023 рік до 2,9%, вказав на ризик ескалації війни Росії в Україні Все новости за
31.01.2023
Для української продукції відкрили нові ринки у Канаді і Сербії >

23.03.2023  
11:43 ВР збільшила видатки держбюджету на 537 млрд грн, переважно на оборону
11:38 Кабмін виділив кошти на закупівлю 125 тис. тонн пшениці або кукурудзи для відправлення до країн Африки - Шмигаль
11:32 Американська DFC прийняла до розгляду перші п’ять інвестпроєктів в Україні на $430 млн
21.03.2023  
13:00 Аграрії України почали сіяти цукрові буряки
12:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:17 У Чорноморському порту вантажиться пшеницею 17-е гуманітарне судно, — Мінагрополітики
12:13 Урожай пшениці в 2023 може скоротитися до 16,6 млн тонн - Мінагрополітики
11:49 Пшеничні котирування в Чикаго впали на тлі новин про продовження "зернового коридору"
20.03.2023  
20:32 У Чорноморському порту вантажиться пшеницею 17-е гуманітарне судно, — Мінагрополітики
17:58 Україна направить до Ємену ще 30 тисяч тонн пшениці за програмою Grain from Ukraine
16:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:19 Боррель сподівається, що «зернова ініціатива» працюватиме ефективно і без затримок
16:13 «Зерновий коридор»: Україна відправила 20% пшениці до країн Африки
16:10 РФ заявила про продовження «зернової угоди» лише на 60 днів і пригрозила розривом
16:04 Прийом заявок на отримання насіння кукурудзи закрито
15:45 Миколаївщина стала першим регіоном, де почалося гуманітарне розмінування сільгоспземель
19.03.2023  
13:49 Малі агровиробники можуть отримати насіння кукурудзи в межах допомоги USAID
13:41 “Зерновий коридор” продовжили ще на 120 днів
17.03.2023  
16:41 Аграрії України посіяли 82,7 тис га зернових
10:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:21 РФ вивозить з України награбоване зерно через Бердянськ
10:11 Україна та ЄС продовжили ще на рік дію «транспортного безвізу»
10:10 ФАО готова підтримати реформу рибної галузі України, запевняє Мінагро
09:39 Ціни на кукурудзу та продовольчу пшеницю знову трохи знизилися
09:32 Українське виноробство потребує держпідтримки для просування на міжнародних ринках - "Укрсадвинпром"
09:25 Імпорт цибулі в лютому зріс до 14 тис тонн
16.03.2023  
19:27 Nemiroff завершить модернізацію Немирівського спиртзаводу у 2024, має намір збільшити частку експорту до 70%
18:24 На законодавчому рівні треба підтримати малого виробника крафтових спиртних напоїв та спиртових дистилятів - Мінагро
16:17 План уряду на 2023 рік передбачає створення Національного офісу розвитку креативних індустрій
16:16 ГМО - це питання біологічної безпеки, і компромісів тут бути не може - Мінагро
16:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:10 НБУ вирішив зберегти облікову ставку 25%, як і очікувалося
15.03.2023  
21:17 Місія МВФ заявила про прогрес у переговорах із Україною про нову програму і плани завершити обговорення найближчими днями
18:10 Данія створить Фонд допомоги Україні в розмірі понад $1 млрд
16:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:54 Корнієнко: Закликаємо парламенти світу об'єднатися для допомоги в розмінуванні території України
13:10 Туреччина продовжила утримувати позицію основного постачальника цитрусових фруктів до України у 2022 – ІАЕ
12:47 Фермери ще трьох областей зможуть отримати міндобрива від Програми USAID АГРО
12:45 Пшениця в Чикаго виросла на тлі стабілізації фондового ринку, появи свіжого експортного попиту, невизначеністю з приводу функціонування зернової угоди щодо експорту зерна з України
12:12 ФАО розподілить насіння сільськогосподарських культур серед фермерів Харківської області
10:39 Україна та Індія обговорили можливості торгівлі в агросфері
14.03.2023  
21:10 ООН продовжуватиме робити все можливе для забезпечення безперервності "зернового коридору" - речник УКГС ООН
20:37 ЄС продовжить для України пільговий режим торгівлі і може виплатити 2-й транш макрофінансової допомоги наприкінці березня
15:15 Падіння економіки в 2022 становило 29,2% - Мінекономіки
14:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:13 ООН заявляє, що робить усе можливе для виконання всіх аспектів стамбульської "зернового коридору"
13:07 Україна працює над продовженням та розширенням «зернової угоди», попри дії РФ – посол
13:05 Продовження «зернового коридору» лише на 60 діб суперечить угоді - Кубраков
10:55 Пшеничні котирування в Чикаго виросли на тлі зміцнення котирувань в Канзас-Сіті
10:39 Кабмін пропонує зростання видатків держбюджету-2023 на 537,2 млрд грн переважно на оборону за зростання дефіциту на 419,3 млрд грн










НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.