На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

У березні значення Індексу продовольчих цін ФАО різко зросло, досягнувши чергового історичного максимуму

08.04.2022 17:32 «Агро Перспектива» (г. Киев) — У березні 2022 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІСЦФ) склало 159,3 пункту, що на 17,9 пункту (12,6 відсотка) вище за його лютневе значення, і в результаті такого небувалого зростання досягло найвищого рівня за весь час існування ІСЦФ — з 1990 року. Це зумовлено рекордним підвищенням цін на рослинні олії, зернові та м’ясо та значним зростанням цін на цукор та молочну продукцію.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО у березні склало 170,1 пункту, що на 24,9 пункту (17,1 відсотка) вище за лютневий показник, і досягло максимально високого рівня з 1990 року. Зафіксоване цього місяця зростання пояснюється стрімким підвищенням світових цін на пшеницю та фуражні зернові, яке було пов’язане насамперед із викликаними конфліктом перебоями в експортних поставках з України та, меншою мірою, Російської Федерації. Очікуване припинення експорту з Чорноморського регіону негативно вплинуло на і без того обмежену світову пропозицію пшениці. Світові ціни на пшеницю в березні зросли на 19,7 відсотка, чому також сприяли побоювання щодо стану посівів у Сполучених Штатах Америки (США). Світові ціни на фуражні зернові також досягли рекордного рівня, підвищившись у березні на 20,4 відсотка: свого історичного максимуму досягли котирування кукурудзи, ячменю та сорго. Світові ціни на кукурудзу зросли на 19,1 відсотка порівняно з минулим місяцем з огляду на очікуване значне скорочення експорту кукурудзи з України, яка є одним з найбільших експортерів, а також підвищення вартості енергоносіїв та виробничих ресурсів. Високі ціни на кукурудзу вплинули на котирування інших фуражних зернових: ціни на сорго у березні зросли на 17,3 відсотка, а ціни на ячмінь — на 27,1 відсотка, чому також сприяла невизначеність із постачанням цієї зернової культури на тлі і без того обмеженої пропозиції . У той же час в результаті різноспрямованої динаміки цін на рис з різних країн та різної якості середнє значення котирувань цього виду зернових у березні практично не змінилося і виявилося на 10 відсотків нижчим за показник за аналогічний період минулого року.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в березні склало 248,6 пункту, на 46,9 пункту (23,2 відсотка) перевищивши лютневе значення і в черговий раз досягнувши рекордного рівня. Таке стрімке зростання цього показника було зумовлене підвищенням цін на соняшникову, пальмову, соєву та рапсову олії. Міжнародні котирування соняшникової олії в березні суттєво збільшилися під впливом скорочення обсягу експортних поставок на тлі конфлікту в Чорноморському регіоні. Ціни на пальмову, соєву та рапсову олії також помітно зросли внаслідок підвищення світового імпортного попиту, пов’язаного з перебоями у постачанні соняшникової олії. Крім того, зміцненню світових котирувань пальмової олії сприяло подальше скорочення пропозиції з боку провідних країн-виробників, а у разі котирувань соєвої олії таким фактором стали побоювання щодо скорочення експортної пропозиції у Південній Америці. Варто зазначити, що зростання світових цін на олії було також зумовлене нестабільністю та підвищенням котирувань сирої нафти.

Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО у березні склало 145,2 пункту, що на 3,7 пункту (2,6 відсотка) вище за його лютневий рівень; таким чином, зростання цього індексу триває вже сьомий місяць поспіль, внаслідок чого його значення виявилося на 27,7 пункту (23,6 відсотка) вищим, ніж у відповідний період минулого року. Ціни на молочну продукцію продовжували підвищуватися переважно під впливом скорочення пропозиції на світових ринках: молока, виробленого у Європі та Океанії, виявилося замало задоволення світового попиту. Котирування вершкового масла та сухого молока різко підвищилися у зв’язку зі збільшенням імпортного попиту на продукцію з короткими та тривалими термінами постачання, насамперед на азіатських ринках, та збереженням стабільного внутрішнього попиту в Західній Європі. При цьому на ринках сиру також спостерігалося скорочення пропозиції, зумовлене активним внутрішнім попитом у Західній Європі, проте котирування сиру трохи знизилися під впливом коливання курсів валют.

Середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО* у березні також досягло рекордного рівня і склало 120,0 пункту, що на 5,5 пункту (4,8 відсотка) вище за лютневі значення. У березні було зафіксовано найшвидше з 1995 року місячне зростання котирувань свинини, яке пояснюється скороченням поголів’я забійних тварин у Західній Європі та різким збільшенням внутрішнього попиту напередодні Великодня. Світові ціни на м’ясо птиці підвищилися внаслідок скорочення пропозиції з боку провідних країн-експортерів через спалахи пташиного грипу, а також у зв’язку з призупиненням експорту з України на тлі конфлікту. Ціни на яловичину також зросли: чисельність поголів’я забійних тварин у деяких ключових регіонах виробництва залишалася на низькому рівні, у світі зберігався стабільний попит.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО у березні склало 117,9 пункту, що на 7,4 пункту (6,7 відсотка) вище за лютневий показник і більш ніж на 20 відсотків вище за показник відповідного періоду минулого року. Таким чином, зниження цього індексу, що спостерігалося в останні три місяці, майже повністю компенсовано. Підвищення світових котирувань цукру в березні пояснюється головним чином різким зростанням світових цін на сиру нафту, у зв’язку з яким очікується, що наступного сезону в Бразилії збільшаться обсяги використання цукрової тростини для виробництва етанолу. Підвищенню світових котирувань цукру також сприяло подальше зміцнення бразильського реалу щодо долара США, що, як правило, призводить до скорочення продажів з боку виробників, оскільки у перерахунку на національну валюту їх прибуток від продажу знижується. Водночас активний збір урожаю та сприятливі прогнози виробництва в Індії, яка є одним з провідних експортерів цукру, сприяли уповільненню зростання цін, запобігши більшому їх збільшенню цього місяця.

На відміну від інших груп товарів, більшість цін, що використовуються при розрахунку Індексу цін на м’ясо ФАО, було невідомо на момент підрахунку та опублікування Індексу продовольчих цін ФАО; тому вартісне значення Індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін. Іноді це потребує суттєвого коригування остаточного значення Індексу цін на м’ясо ФАО, що у свою чергу може впливати на Індекс продовольчих цін ФАО.

Агро Перспектива

< Міжнародні резерви України у березні зросли на 2%, до $28,1 млрд Все новости за
08.04.2022
Інфляція в Україні у березні зросла до 4,5%, у річному вимірі – до 13,7% – Держстат >

20.05.2024  
04:14 20 травня 2024. Маємо наступні свята
18.05.2024  
18:01 Тимчасовим морським коридором користується майже 1600 суден - Мінагро
10:24 Майбутня інтеграція України в ЄС може допомогти блоку посилити вплив на світових продринках
01:49 Ціна срібла вперше за 11 років перевищила 30 доларів за унцію
00:50 Уряд запустив процедуру компенсації вартості розмінування агроземель фермерам, що забезпечили роботи власним коштом
17.05.2024  
17:33 «Укрцукор» просить Кабмін обмежити вивіз цукру в ЄС в 2024
16:56 За матеріалами БЕБ судитимуть жительку Ужгорода за організацію незаконних азартних ігор
16:55 БЕБ повідомило про підозру жительці Київщини за продаж контрафактних сигарет та алкоголю
13:31 Эксперти ООН прогнозують помірне зростання української економіки у 2024 році
13:08 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися на тлі слабких тижневих даних з експортних продажів
12:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:52 Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає
12:49 Україна досягла суттєвих результатів у впровадженні цифрових рішень для державного управління в агросекторі
12:48 Україна залишається серед лідерів експортерів зернових та олійних
12:32 43 мільярди гривень отримали аграрії з початку року на розвиток господарств
12:29 Агрокліматичні умови звітного періоду стримували активний розвиток та чисельність шкідників
12:17 Аграрії посіяли 5,1 млн га зернових
10:44 За матеріалами БЕБ судитимуть буковинця, який зберігав фальшиву валюту
09:27 Мінекономіки скасувало наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech. Компанії заявляють про своє законне право на бронювання
09:10 Ізраїль припиняє дію угоди про вільну торгівлю з Туреччиною
16.05.2024  
23:14 Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки
16:51 БЕБ на Київщині оголосило підозру директору товариства у привласненні майже 2 млн грн
16:50 БЕБ на Волині викрило групу осіб, які продавали електронні сигарети з наркотичним вмістом
16:49 Бюро економічної безпеки на Полтавщині викрило підпільний цех з переробки тютюну
16:34 Китай запевняє, що суворо контролює експорт товарів подвійного призначення
16:05 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:32 Україна попри два роки війни продовжує залишатися надійним експортером агропродукції
12:26 Україна готова бути гарантом продовольчої безпеки для Малаві та інших країн Африки - Зеленський
12:04 БЕБ припинило діяльність незаконного грального закладу в Подільському районі Києва
15.05.2024  
17:43 Суттєве зменшення площ, придатних для ведення сільського господарства - виклик для українського фермера - Мінагро
14:01 Керівництво БЕБ закликає проконтролювати слідство на Львівській тютюновій фабриці - ТСК
13:59 НБУ проти збільшення строків повернення експортної виручки
13:47 Philip Morris запустив нову фабрику у Львівській області
13:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:29 Фермери з прифронтових та деокупованих територій можуть отримати насіння соняшника
13:21 Chicago Anlantic Trident готова долучитися до економічної реконструкції України не очікуючи завершення війни - Мінагро
11:25 Соєві котирування в Чикаго знизилися на тлі підвищення оцінок урожаю в Бразилії
11:06 БЕБ виявило понад мільйон пачок сигарет та обладнання для виготовлення на 4 тютюнових виробництвах. Обшуки тривають
11:05 Продовження ліберального режиму торгівлі з ЄС - позитивний сигнал для агропереробки - Мінагро
10:57 НБУ прогнозує зростання споживчих цін в Україні в найближчі місяці
10:41 Аналітики Бюро економічної безпеки упередили 1,8 млн грн незаконного відшкодування пільгового ПДВ
04:31 В Україні прискорилося зростання цін на хліб - НБУ
14.05.2024  
22:32 США підвищують мита на китайський імпорт - Байден
19:45 Євросоюз остаточно ухвалив план для програми Ukraine Facility - Шмигаль
18:50 БЕБ на Львівщині вилучило 3 000 літрів контрафактного алкоголю
17:05 Сезон черешні розпоався на три тижні раніше
16:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:45 Бюро економічної безпеки на Буковині викрило цех з незаконного виробництва кави та спецій
13:18 Бюро економічної безпеки у Києві припинило діяльність 9 незаконних гральних закладів
12:41 Укрзалізниця цьогоріч відновила понад 7 тисяч вантажних вагонів









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.