На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

УЗА просить уряд сформувати рейдові перевалки усім дунайським портам України

10.03.2023 16:05 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням сформувати рейдові перевалки всім морським портам дунайського регіону та надання статусу річці Дунай як внутрішнього водного шляху Е-80–09 відповідно до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення (УМВШ). Такі кроки дозволять значно збільшити потужності перевалки вантажів портів на Дунаї та знизять витрати на логістику.

Нагадаємо, що 12 травня 2022 року ЄС прийняв План Дій щодо Маршрутів Солідарності ЄС-Україна для сприяння сільськогосподарському експорту України та двосторонньої торгівлі з ЄС, який визначив пріоритет максимізації ефективності використання інфраструктури України.

В липні 2022 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль презентував План відновлення України, яким передбачено термінове будівництву річкового порту (терміналу) в м. Ізмаїл. Таке будівництво підтримало Мінекономіки, Мінагрополітики, Одеська обласна військова адміністрація. У відповідь Мінінфраструктури прийняло рішення про доцільність термінового будівництва нових та розширення наявних річкових портів (терміналів) на р. Дунай. Поряд із цим, в уряді також підкреслювали, що «за умови системних інвестицій та виконання програми з модернізації портів на Дунаї можливо збільшити їхню потужність до 25 млн тонн вантажів на рік».

Хоча Уряд змінив межі акваторії морського порту Ізмаїл розтягнувши її від 95 км річки Дунай аж до Чорного моря, також зміненомежі акваторії морського порту Рені, але досі не вирішені термінові проблеми в частині стимулювання залучення інвестицій для збільшення потужності перевалки цих портів, зокрема:

Не встановлені зовнішні рейди морських портів Ізмаїл та Рені, що не дозволяє операторам цих портів використовувати переваги перевалки на зовнішніх рейдах морських портів, зокрема на великі судна типу «Panamax». Визначення таких зовшіншніх рейдів гарантувало б портовим операторам цих портів мати завершений технологічний цикл — підвищило б ефективність їх роботи з перевалки зерна;

Досі не вирішене питання щодо визначення річки Дунай внутрішнім водним шляхом Е 80–09 відповідно до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення, зокрема щодо переведення водної поверхні навпроти річкових портів із статусу акваторії морського порту в статус внутрішніх водних шляхів.

В Україні є значний позитивний досвід здійснення перевалки на зовнішніх рейдах морських портів, що гарантує портовим операторам цих портів завершений технологічний цикл, нижчі витрати та кращу ефективність роботи. Зокрема, рейдова перевалка має такі переваги:

не потребує затрат державних коштів на днопоглиблення для підтримки глибин;

відсутні обмеження за розмірами суден та їх осадкою;

відсутні черги за поставленням до причалу;

дає можливість формувати партії вантажу відразу з кількох портів.

В цьому контексті особливоважливо підкреслити, що без визначення зовнішніх рейдів в Чорному морі для морських портів Ізмаїл та Рені, як вже було зазначено, унеможливлює діяльність портових операторів цих морських портів з навантаження великотоннажних суден з осадкою понад 7 метрів, зокрема типу «Panamax». Відповідно, визначення зовнішнього рейду тільки для морського порту «Усть-Дунайськ» не дозволить портовим операторам інших морських портів здійснювати повний технологічний цикл навантаження великотоннажних суден без додаткового фінансового навантаження, що негативно вплине на закупівельні ціни для агровиробників.

Як відомо, судноплавний шлях, який з’єднує з Чорним морем річкові порти (термінали), розташовані на р. Дунай включає акваторії портів «Усть-Дунайськ», «Ізмаїл» та «Рені». Тут є проблема для розвитку річкових портів Дунаю через віднесеннядо акваторії морських портів Дунаюсуднового ходу по р. Дунай, а також інших водних просторів р. Дунай, що не відповідає положенням чинного законодавства, зокрема й Європейській угоді про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення в частині визначення річки Дунай внутрішнім водним шляхом Е 80–09.

Таке віднесення водних просторів річки Дунай до акваторії морських портівфактично зупиняє інвестиційну привабливість розвитку портової інфраструктури р. Дунай. Щоб виправити це необхідно забезпечити переведення непотрібного водного простору дляморського порту для перевалки в статус внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-80–09.

У випадку переведення цих водних просторів річки Дунай в статус внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-80–09 — це забезпечить такі переваги:

днопоглиблення операційної акваторії здійснюватиме річковий порт самостійно;

бюджет отримуватиме додаткові кошти за користування річковим портом операційної акваторії причальних споруд;

річковий порт зможе самостійно залучати інвестиції та розвивати операційну акваторію та внутрішні водні шляхи (без бюрократичної процедури виділення землі встановить швартові бочки для опрацювання додаткових суден навпроти своєї території, забезпечуватиме стоянку флоту, що обробляються в даному річковому порту тощо);

неефективне використання акваторії морського порту матиме можливість стати місцем ефективної перевалки річкових портів;

бюджет отримуватиме додаткові кошти за надання у користування річковим портам операційної акваторії причальних споруд;

залучення інвестицій у розмірі близько 20 млн доларів на кожен річковий порт в рамках реалізації закону України 1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт». Цей закон вирішив проблему справляння портових зборів при наявності в гирлах річок України річкових та морських портів, в тому числі при завантаженні великотоннажних суден однакових класів (р. Дніпро — річковий та морський порти Херсон, р. Південний Буг — річковий та морський порти Миколаїв та інші);

80 км лівого берега Дунаю та землі за ними, які мають водний простір між берегом та акваторією морського порту, можуть стати інструментом залучення інвестиції для будівництва річкових портів та розвитку внутрішнього водного транспорту;

забезпечуватимуться рівні умови із іншими місцями перевалки вантажу, що не входять в акваторію морських портів, наприклад із ГВСП «Кілійськийсуднобудівельно-судноремонтний завод» ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» тощо.

У зв’язку з тим, що реалізація окремих ініціатив триває понад півроку, УЗА просить уряд внести зміни до Постанови КМУ №1208 від 07.10.2009 року «Про межі акваторії морського порту Ізмаїл» та Постанови КМУ №1234 від 07.10.2009 року «Про межі акваторії морського порту Рені», а саме:

на виконання Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення та Плану відновлення України судновий хід та водний простір навпроти річкових портів річки Дунай перевести із статусу акваторії морського порту в статус внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-80–09;

для гарантування портовим операторам морських портів Рені та Ізмаїл здійснення повного технологічного циклу навантаження великотоннажних суден у Чорному морі передбачити зовнішні рейди не тільки морському порту Усть-Дунайськ, але й морським портам Ізмаїл та Рені.

Агро Перспектива

< РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE Все новости за
10.03.2023
Пшениця в Чикаго знизилася до рівня нового 18-місячного мінімуму на тлі сильної конкуренції на експортних ринках >

20.11.2024  
04:01 В Україні 20 листопада діятиме одна черга відключень електроенергії - з 06:00 до 22:00
19.11.2024  
18:04 Рада ухвалила бюджет 2025 зі збільшеними податками
17:53 МВФ і Україна досягли угоди на рівні персоналу про 6-й перегляд програми EFF - Фонд
17:44 Аграрії України посіяли 98% озимих під урожай 2025
14:16 За матеріалами БЕБ суд призначив понад 2,7 млн грн штрафу організаторам мережі нелегальних гральних закладів
12:44 Польща пропонує запровадити мита в 30-40% на імпорт до ЄС добрив із РФ і Білорусі
12:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:43 Болгарія і Румунія вимагають запровадити захисні заходи проти поставок меду з України
10:04 Україна хоче продовження преференцій на торгівлю агропродукцією з ЄС після 5 червня 2025
09:46 Відкриття ринку ЄС для продовольства з України засвідчило брак правил за низкою напрямів - агроміністр Польщі
09:29 Франція сподівається переконати владу Польщі та об’єднати зусилля в боротьбі проти торговельної угоди між ЄС та латиноамериканським блоком Меркосур
08:37 88% продовольства відправляється на експорт через українські порти, стверджує Мінагро
07:37 Україна в січні-жовтні 2024 продала на зовнішні ринки 72,2 тис тонн меду
06:51 Держспоживслужба сформувала перелік компаній, що планують експорт ячменю, кукурудзи та сої до КНР
06:43 Аграрії Донецької області посіяли 56% заплановах площ озимини під урожай 2025
18.11.2024  
23:21 Графіки відключень у вівторок діятимуть із 6:00 до 23:00 - Укренерго
15:54 Український експорт товарів в грошовому еквіваленті вже перевищив показники 2023 - Мінекономіки
15:41 На Одещині Бюро економічної безпеки вилучило підроблені електроінструменти вартістю 14,4 млн грн
15:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:11 Свириденко та Посол Японії в Україні Накаґоме Масаші обговорили можливості для прискорення розмінування
14:38 Мінагрополітики запускає новий сервіс еРослинництво
14:32 Пшеничні котирування на біржі Чикаго зросли після 5-ти сесій зниження
13:02 Закупівля генераторів за завищеними цінами: БЕБ оголосило підозру керівнику департаменту Дніпровської міськради
10:46 Україна представила на COP29 вісім «зелених» стартапів
10:32 ВВП зріс на 4,2% за десять місяців 2024 року: зростання підтримують транспорт, будівництво та промисловість
09:09 До 1 грудня 2024 ГО мають сформувати реальні потреби в спеціальностях для агаграрного сектору
17.11.2024  
20:05 18 листопада в усіх регіонах вимушено будуть застосовуватись заходи обмеження споживання електроенергії
19:30 Уряд запускає проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки
19:28 Єврокомісія схвалила транш для України в 4,1 млрд євро в рамках Ukraine Facility
17:02 Запаси продуктивної вологи на більшості площ Харківської, Дніпропетровської, Херсонської, Одеської областей незадовільні
06:42 Експорт яєць в жовтні зріс в 2,6 рази. Найбільше купує Ізраїль. Ціни в Україні ростуть
16.11.2024  
21:10 Держспоживслужба з 4 по 11 листопада оформила 4921 фітосанітарних сертифікатів для експорту зернових та олійних
19:11 1,78 млрд грн податків сплатила Астарта до бюджетів за десять місяців 2024
19:06 Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності — Шмигаль
17:53 Держпродспоживслужба опрацювала вимоги щодо поставок яєць до Малайзії
15.11.2024  
21:33 Агрометеорологічні умови сприятливі для росту та розвитку озимих
20:42 Кукурудза. Аграрії зібрали 22,3 млн тонн
20:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:57 Уряд прийняв Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030
14:35 На Одещині у справі БЕБ про ухилення від сплати податків експортер сої відшкодував понад 15 млн грн
14:25 Детективи БЕБ у Києві викрили організовану злочинну групу, яка займалася незаконними онлайн-казино та ставками
12:56 Сорти вітчизняної селекції зернових культур здатні конкурувати на світовому ринку - Мінагро
12:51 Аграрії зібрали 52,1 млн тонн зерна
08:23 Єврокомісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро в рамках Ukraine Facility - Шмигаль
08:15 УКАБ просить Податкову роз'яснити особливості режиму експорту продовольства з 1 грудня
08:13 Європарламент закликав ЄС до більш рішучих санкцій проти тіньового флоту Росії
14.11.2024  
20:45 McDonald's в Україні відмовиться від використання пластику в упаковці до кінця 2025
17:13 Міністр Коваль обговорив з Послом Нідерландів в Україні Дорхаутом співпрацю в агросекторі
16:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:22 БЕБ у Полтаві викрило схему заволодіння 2,5 млн грн держкоштів не ремонті пожежного депо









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.