На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Більше 30 наукових установ і підприємств потрапили під окупацію, майже 20 – у зону активних бойових дій - НААН України

09.12.2022 11:43 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Бойові дії на території України суттєво ускладнили діяльність наукових установ і підприємств НААН, зокрема більше 30 наукових установ і підприємств потрапили під окупацію, майже 20 — у зону активних бойових дій. Зазнали пошкоджень об’єкти наукової інфраструктури Академії. Значна кількість працівників НААН змушена евакуйовуватися у пошуках безпечного місцезнаходження. Суттєво ускладнилась можливість виконання низки завдань ПНД через відсутність організаційних, технічних умов та інших обставин, необхідних для виконання роботи. За таких умов Президентом Академії були зроблені відповідні звернення до вчених та працівників наукових установ і підприємств, які були розміщені на веб-сайті НААН.

В перший місяць повномасштабної війни було проведено три позачергових засідання Президії НААН, на яких було розглянуто питання, основними з яких були такі:

Про роботу Національної академії аграрних наук України в умовах воєнного стану в Україні;

Стан та заходи щодо успішного проведення весняно-польових робіт в наукових установах та підприємствах Національної академії аграрних наук України;

Про виконання науково-дослідних робіт в умовах збройної агресії рф;

Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану.

Із названих питань були прийнятті відповідні рішення у вигляді постанов Президії НААН і доведені до трудових колективів наукових установ та підприємств. Метою цих рішень були: захист життя працівників в умовах, які склалися, збереження державного майна, документації (бухгалтерської, управлінської та іншої), виконання запланованих на 2022 рік етапів виконання науково-дослідних робіт, а також успішне проведення весняно-польових робіт в умовах дефіциту фінансових ресурсів, паливо-мастильних матеріалів, насіння, технологічних матеріалів та необхідного технічного забезпечення виконання робіт, а також тісна співпраця з військовими адміністраціями в областях та районах.

За відсутності можливостей закладки польових дослідів з виконання ПНД Академії затвердженими виконавцями у зв’язку з бойовими діями на територіях їх установ та дослідних господарств, рекомендовано було передбачити закладку зазначених дослідів в інших наукових установах або дослідних господарствах, які мають такі можливості. Позитивним прикладом реалізації такої рекомендації було проведення досліджень вченими Інституту картоплярства на базі Інституту кормів і сільського господарства Поділля.

Більш клопіткою була реалізація рішень Президії НААН щодо розміщення Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, співробітники якого евакуювались з м. Херсон, на базі Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції, а Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія Нова» — Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства — на базі Інституту селекції і генетики тварин імені М. В. Зубця.

Окрім того, Президія НААН прийняла рішення і були зроблені клопотання до:

Кабінету Міністрів України щодо розблокування Державною казначейською службою України зареєстрованих, але не оплачених платежів (за паливо-мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин, насіння тощо) та здійснення їх оплати за кошти загального та спеціального фондів;

Міністерства фінансів України щодо наближення бюджетних коштів асигнувань загального фонду наукових установ НААН з четвертого кварталу 2022 року на другий квартал 2022 року;

Міністерства оборони України щодо прискорення розгляду пропозицій з бронювання військовозобов’язаних наукових установ і підприємств НААН, які забезпечують проведення весняно-польових робіт і яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

Дякуючи нашим працівникам за наполегливу працю, сьогодні можу доповісти, що в поточному році в умовах воєнного стану наукові установи заклали в різних регіонах країни 64 демонстраційні полігони. Під урожай 2022 року науковими установами та дослідними господарствами на підконтрольній Україні території було засіяно всі 217,2 тис. га ріллі.

Члени НААН підготували для вітчизняних аграріїв «Рекомендації щодо особливостей проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану та обмеженого ресурсного забезпечення», вчені наукових установ надавали на запити аграріїв необхідні консультації. На умовах кредитування наукові установи і підприємства Академії забезпечували сільськогосподарських товаровиробників насінням сільськогосподарських культур.

Встановивши режим роботи, за якого забезпечується виконання наукових досліджень та виробнича діяльність без загрози життю і здоров’ю працівників, головні наукові установи з виконання ПНД НААН на засіданнях своїх координаційно-методичних рад (КМР) переглянули календарні плани та робочі програми з метою максимально можливого забезпечення виконання етапу науково-дослідних робіт 2022 року. Можемо констатувати, що незважаючи на чисельні труднощі, в тому числі й скорочення бюджетного фінансування, вчені НААН, перегрупувавши і мобілізувавши свої сили на виконання наукових проєктів, не скоротили ні одне завдання поточного року!

На виконання Витягу з протоколу № 96 засідання Кабінету Міністрів України від 12 липня 2022 року в частині надання Міністерству освіти і науки України затверджених переліків пріоритетних наукових досліджень і науково-технічних розробок, спрямованих на створення новітньої конкурентоспроможної науково-технічної продукції, необхідної в умовах воєнного стану, які вже виконуються та можуть бути прийняті до виконання у випадку необхідності, НААН надала до Міністерства освіти і науки України, попередньо погоджені з Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України 189 нових та 1169 завдань (слайд № 3), що вже виконуються, результати яких націлені на досягнення продовольчої безпеки країни та нових продуктів (технологій) для ефективного відновлення України на сучасному етапі та у післявоєнний період.

Міжнародна діяльність НААН в умовах воєнного стану: від самого початку безпрецедентної агресії російської федерації проти незалежної України іноземні та міжнародні наукові організації засудили дії російської армії та висловили моральну підтримку й солідарність з усім народом України та його науковою спільнотою. Листи підтримки надійшли від академій наук, провідних наукових організацій, колективів та окремих учених з різних країн світу. Світові наукові спільноти, окремі науковці різних країн світу не лише рішуче засуджують криваву війну, розв’язану російською федерацією проти України та її народу, але й об’єднують свої зусилля для допомоги тим, хто вимушений тимчасово залишити своє житло та емігрувати за межі України.

Низка закордонних лабораторій та університетів готові включити на тимчасовій основі українських науковців до своїх проєктів та науково-дослідних груп. Водночас широка міжнародна компанія з підтримки науковців України шляхом надання їм можливостей працевлаштування за фахом в інших країнах пов’язана із певною загрозою нової хвилі наукової еміграції, зокрема посилення виїзду за кордон талановитої наукової молоді. Тому віддаючи належне колегіальній солідарності й підтримці наших учених з боку зарубіжних наукових осередків, залишаючись глибоко вдячними світовій науковій спільноті за підтримку, ми розглядаємо розширення діяльності наших науковців за рубежем як тимчасове явище, викликане умовами воєнного стану і сподіваємося на відновлення нормального наукового процесу.

В умовах воєнного стану Академія продовжує співпрацювати із закордонними партнерами. На сьогодні установи НААН (слайд № 4) мають договори про науково-творчу співпрацю з 67 науковими установами 32 країн світу. Академія є співзасновником Європейської спілки Академій Аграрних Наук та входить у понад 50 міжнародних наукових асоціацій та об’єднань, йдеться в повідомленні НААН України.

Агро Перспектива

< Пшениця і Чикаго знизилася під тиском великої пропозиції пшениці з РФ Все новости за
09.12.2022
РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE >

25.11.2024  
16:21 БЕБ на Київщині вилучило спирт вартістю майже 20 млн грн
15:44 АПК України для відновлення та подальшого розвитку потребує 56 млрд USD інвестицій в найближчі 10 років
15:35 Україна може заповнити ніші на ринку ЄС, провівши реструктуризацію агровиробництва - єврокомісар
15:33 Цукрові заводи України виробили 1,165 млн тонн цукру
13:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:33 Прогноз українського експорту на 2025 залишається позитивним - торговий представник
12:44 БЕБ на Львівщині викрило три благодійні фонди, які незаконно завезли понад 700 автомобілів
12:43 З початку року детективи Бюро економічної безпеки України вилучили на 400 млн грн контрафактної продукції
11:11 Пшеничні котирування на біржі Чикаго знизилися на технічних продажах контрактів
11:02 Гречка. Аграрії зібрали 131,7 тис. тонн
10:24 Стартує перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів
24.11.2024  
23:42 Польські протестувальники розблокували пункт пропуску «Шегині - Медика»
19:47 Міністр сільського господарства Польщі Секерський зустрівся з протестувальниками, що блокують польсько-український кордон
19:44 Астарта скоротила площі під озимою пшеницею та збільшила під ріпаком майже на 50%
15:37 Польсько-українська господарча палата закликала фермерів припинити блокаду кордону
11:31 У межах нової кліматичної угоди до 2035 року бідним країнам щорічно виділятимуть $300 млрд
04:22 Grain from Ukraine: 280 тис тонн агропродукції, 290 млн USD донорських коштів, 12 країн
23.11.2024  
18:43 Аграрії України зібрали 23,6 млн тонн кукурудзи
18:39 РФ намагається підірвати аграрний потенціал України - Шмигаль
18:32 Україна не дозволила РФ перетворити продовольство на зброю - прем’єр Швеції
17:14 Всі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025, — уряд змінив умови бронювання
17:07 За час роботи "Grain from Ukraine" вже 20 мільйонів людей вдалося врятувати від голоду – Зеленський
17:04 Польська сторона у ПП «Медика» вже не приймає вантажівки з України - прикордонники
16:49 Зимова єПідтримка: як отримати 1 тис. гривень допомоги від держави
16:43 Польща розпочала анонсоване блокування руху вантажівок перед п/п «Медика - Шегині»
22.11.2024  
19:11 Польські фермери планують обмежити рух на кордоні з Україною
19:08 Україна отримає $4,8 млрд у межах проєкту PEACE від Світового банку
18:37 На Миколаївщині відновлюють сховища для тривалого зберігання овочів та фруктів
18:24 Вегетація озимих зернових проходить за задовільних умов
18:16 1080 фермерів з прифронтовой територій отримали 5473 зернових рукава
18:15 ОВК об'єдналися для прискорення реформи меліорації
16:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:34 БЕБ на Київщині викрило злочинну групу осіб, що організувала нелегальну торгівлю тютюновими виробами
12:41 Нелегальний покер-клуб в столичному бізнес-центрі: БЕБ повідомило про підозру 3 учасникам організованої злочинної групи
12:39 МХП у 3 кварталі 2024 збільшив чистий прибуток на 75%
12:15 Заводи Вінницької області виробили 236 тис. тонн цукру
12:03 Аграрії можуть отримати грант від Нідерландського агентства з питань підприємництва
11:23 БЕБ на Львівщині вилучило незаконно виготовлену тютюнову сировину вартістю 5,2 млн грн
11:02 Ціни на продовольчу пшеницю в Україні залишаються на високому рівні, хоч і під тиском
10:58 БЕБ викрило на Одещині будівельне підприємство в ухиленні від сплати 8 млн грн податків
10:21 Урожай кукурудзи в Україні в 2024 оцінюється в 25 млн тонн. Потенційний експорт - 19,4 млн тонн
09:55 Міністри ЄС обговорили підвищення тарифів на аграрний імпорт із РФ і Білорусі
09:54 Україна та Литва домовилися про систему перевірки зерна
06:16 Новий завод харчових напівфабрикатів у Тернопільській області планують відкрити влітку 2025 року
06:04 Ячмінь. Експорт досяг 1,765 млн тонн станом на 20 листопада
21.11.2024  
17:12 Кукурудза. Аграрії зібрали 22,3 млн тонн
15:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:13 Група АГРОТРЕЙД підбила підсумки першого року вирощування арахісу
14:24 На Одещині суд виніс вирок організатору злочинної групи, яку БЕБ викрило в підпільному виробництві парфумів
13:30 БЕБ на Львівщині вилучило на 24 млн грн електронних сигарет з забороненими складниками









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.