Держрибагентство: Українські аграрії проявляють активну зацікавленість у повноцінній реалізації реформи гідротехнічної меліорації
Про це свідчить динаміка утворення організацій водокористувачів, яка за останній рік збільшилася удвічі: з 20 до 43, об’єднавши понад 120 агровиробників. Кліматичні зміни не залишають аграріям часу на роздуми. Агровиробники все частіше цікавляться як правильно створювати ОВК.
Щоб роз’яснити алгоритм утворення ОВК та особливості її діяльності, експерти Програми USAID АГРО провели навчальний вебінар. Участь у ньому взяло понад 70 аграріїв з усієї України, які зацікавлені у відновленні зрошення. Учасники отримали відповіді на всі ключові питання: як утворити ініціативну групу, визначити потенційних учасників ОВК, зібрати установчі збори, визначити територію обслуговування ОВК.
Дізналися представники аграрного бізнесу і про основні переваги, які вони отримують, об’єднавшись в організації водокористувачів. Серед таких експерти назвали: утримання наявного обладнання та збалансована кількість працівників, необхідних для експлуатації цього обладнання; затвердження тарифів на послуги учасниками ОВК; вільна та прозора оплата платежів на ремонт меліоративної мережі та електроенергію.
Детально було проговорено процес отримання ОВК у власність об’єктів меліоративної мережі, залучення інвестиції для збільшення площ під зрошенням, визначення тарифів на послуги тощо.
Своїм практичним досвідом відновлення зрошення та самостійного господарювання на меліоративній мережі поділилася Олеся Точицька, керівниця ОВК «Лесині джерела» (Житомирщина): «Лише в 20222023 роках наша врожайність картоплі під поливом з 1836 тонн зросла до 2848 тонн із гектара. Це, відповідно, вплинуло на прибутки і ефективнішу господарську діяльність. Меліорація нам дала стабільність і це наша найбільша страховка».
Агровиробники, які не встигли приєднатися до вебінару, можуть переглянути його у відеозаписі за посиланням.
Також з детальним алгоритмом створення та функціонування організацій водокористувачів можна ознайомитися у Посібнику з питань утворення та діяльності організацій водокористувачів, який розроблений експертами Програми USAID АГРО спільно з Всеукраїнською аграрною радою.