Зроблено ще один крок в напрямку підписання Угоди АСАА з ЄС про так-званий «промисловий безвіз»
Минулого тижня було прийнято Постанову Уряду №846, що є ще одним важливим кроком на шляху до підписання Угоди АСАА. Варто зауважити, що постанова набере чинності через 6 місяців, проте, положення щодо CE маркування разом з набранням чинності Угодою АСАА.
Що змінює Постанова?
Зокрема, Постановою №846 вносяться необхідні зміни в технічні регламенти, що визначені Урядом України та ЄС як пріоритеті для старту переговорів, а також зміни в постанову, яка визначає правила нанесення маркування знаком відповідності товарів, що відповідають вимогам прийнятих в Україні технічних регламентів. Так, передбачається, що після підписання Угоди АСАА бізнес в Україні зможе використовувати або маркування національним трилисником, або знаком відповідності СE Європейського Союзу, який використовується для підтвердження відповідності вимогам регламентів ЄС.
Варто зауважити, що наразі, Україна готується до старту переговорів щодо підписання цієї Угоди в перших трьох пріоритетних сферах, зокрема безпека машин, електромагнітна сумісність та низьковольтне обладнання. Бізнес спільнота сподівається на якомога швидший старт офіційних перемовин. У той же час, після заключення Угоди в трьох перших пріоритетних сферах, важливо якомога швидше розширити Угоду АСАА й на нові сектора, у тому числі радіообладнання, обмеження використання небезпечних речовин, медичні вироби, тощо.
Європейська Бізнес Асоціація вдячна Міністерству економіки та іншим залученим державним органам за розроблення та прийняття Постанови №846.
Нагадаємо, що спільнота завжди активно підтримувала необхідність якнайшвидшого підписання Угоди АСАА з Європейським Союзом про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції. Підписання Угоди АСАА надасть можливість бізнесу експортувати або імпортувати промислові товари в\з країн членів Європейського Союзу без проходження додаткових процедур оцінки відповідності та нанесення додаткового маркування. Це дуже амбітне завдання, яке дозволить суттєво спростити регуляторні бар’єри для руху товарів, та відтак сприятиме виходу українських експортерів на нові ринки та зростанню кількості їх експорту з одного боку, а з іншого боку розширенню імпортного асортименту в Україні та здешевленню його собівартості.
У той же час, для підписання Угоди наша держава мусить повністю гармонізувати відповідне законодавство та забезпечити відповідність нашої інфраструктури у сфері оцінки відповідності стандартам ЄС.
31.07.2024
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119