У Ґданську відбулася зустріч Intermodal in Poland для обговорення організації експорту товарів із України
Військова агресія росії проти України порушила цілу низку логістичних звязків. Польща готова стати новими воротами для українських експортерів, вантажовідправників та експедиторів. Із цією метою IntermodalNews, Адміністрація порту Гданськ та місто Львів спільно організували спеціальний захід Intermodal in Poland, який відбувся 2627 травня у Ґданську. Ділова зустріч Польща Україна була покликана сприяти встановленню ділових контактів між польськими та українськими партнерами, аби організувати експорт товарів із України та імпорт матеріалів й обладнання, необхідних для відбудови української інфраструктури та економіки.
До участі доєдналися представники урядових кіл України та Польщі, а також адміністрації порту Ґданськ, польських та українських залізниць, перевантажувальних терміналів, транспортних компаній, експедиторів, імпортерів, органів виконавчої влади, митної служби, органів місцевого самоврядування та інших відомств.
У рамках зустрічі відбувся ознайомчий візит до Порту Ґданськ, який є найбільшим логістичним центром у Південно-Балтійському регіоні та відіграє ключову роль у забезпеченні безперервності ланцюгів поставок.
Так, на конференції було акцентовано, що є значні перспективи розвитку експорту сільгосппродукції залізничним транспортом, особливо з огляду на те, що перевезення до та з росії обмежені, а значить, у перевізників є вільний рухомий склад.
Розглядалися також питання стосовно покращення митного обслуговування, адже на сьогодні виникла проблема тривалого проходження контролю на пунктах пропуску у звязку зі значним збільшення кількості вантажних перевезень через польсько-український кордон. Тож, Польща вже працює над пришвидшенням митного обслуговування, ветеринарного та фітосанітарного оформлення документів.
Крім того, учасники конференції обговорили мобілізацію логістичної галузі, зокрема створення нових транспортних сполучень для перевезення вантажів.
Україна працює зі своїми польськими партнерами і над перенаправленням частини вантажів, які йшли через українські порти, через морські термінали в Гданську та Констанці.
Загалом тісна та скоординована співпраця між перевізниками, операторами терміналів, прикордонними службами та портами дозволить подвоїти потенціал транскордонної інфраструктури.
«Україна дякує Польщі за допомогу у вирішенні багатьох викликів, зумовлених російським вторгненням. І розв’язання логістичної проблеми залишається нашим пріоритетом. Ми активно працюємо над тим, щоб забезпечити нові транспорті шляхи для довезення української агропродукції до польських морських портів у Гдині, Гданську та Свіноуйсцє, аби звідти відправляти зернові нашим традиційним імпортерам», розповів за результатами зустрічі перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Нагадаємо, раніше Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський та Віце-премєр-міністр, Міністр сільського господарства та розвитку сільських районів Генрік Ковальчик підписали спільну про спрощення експорту українських зернових. Зокрема, Польща переглядає вимоги до ветеринарного контролю транзитних вантажів із зерном із України. Розглядається можливість забезпечення транзиту зернових на прикордонних інспекційних постах Верхрата Рава Руська, Медика Шегіні, Кросьценко Смільниця. Кількість польських ветеринарних інспекторів на призначених прикордонних інспекційних постах збільшено до 19 осіб. Роботу польських інспекторів на найбільш завантажених пунктах переведено в режим 24/7.
01.06.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119