Вже місяць як Україна тримає оборону проти російських військ, а бізнес робить все можливе для підтримки тилу. Ми дуже дякуємо компаніям, які в умовах війни продовжують працювати, волонтерити, надавати фінансову, матеріальну та гуманітарну допомогу країні. Кожна їх історія викликає захоплення і посилює відчуття єдності, залучення та гордості за спільноту Європейської Бізнес Асоціації. Тож ділимося:
Співробітники юридичної фірми України Sayenko Kharenko працюють волонтерами у благодійному фонді «Дихай», який свого часу був створений партнерами Sayenko Kharenko для підтримки медичних закладів у період пандемії COVID-19. Наразі, з огляду на ситуацію в Україні, фонд змінив напрями діяльності і передає всі благодійні пожертви та гуманітарну допомогу на підтримку цивільного населення України. З початку активних воєнних дій в Україні вдалося зібрати вже майже 3 млн грн.
Фокстрот як член групи Euronics ініціював гуманітарну допомогу від союзу світових ритейлерів майже 700 тис євро. Також компанія поновила роботу понад сотні фізичних магазинів, що працюють в 75 містах та районах України. Більше того, компанія організувала системну допомогу захисникам незалежної України, видаючи побутову техніку на запит місцевих органів самоврядування, силових відомств, волонтерів, соціальних установ та громадських організацій. А ще компанія розпочала роботу по облаштуванню кімнат для прийому біженців на об’єктах Фокстрот: у Львові та Луцьку кімнати вже прийняли перших мешканців, на черзі відкриття у Чернівцях та Ужгороді.
МакДональдз Україна виділила 5 млн доларів і створила фонд допомоги працівникам, які отримали поранення внаслідок обстрілів. Крім того, компанія передала на гуманітарні потреби понад 58 тон продукції зі своїх ресторанів, до яких був безпечний доступ. Робота за цим напрямком продовжується. А Фундація Дім Рональда МакДональда з перших днів підтримувала дитячі лікарні, надаючи їм фінансову та гуманітарну підтримку.
Компанія EPAM Україна перерахувала авансом до держбюджету 50 млн гривень податку на прибуток за перший квартал 2022 року. Також виділила 10 млн гривень гуманітарній організації «Червоний Хрест України» для забезпечення медичних потреб, 440 000 гривень організації ASAP Rescue, яка займається проведенням рятувальних операцій. Ще 300 000 гривень пiшло Львівському IT-кластеру для облаштування прихистків для переселенців та надання допомоги Харкову у подоланні продуктової кризи. EPAM надав фінансову допомогу для технічного оснащення центрів крові, аби забезпечити збереження та транспортування донорської крові по всій країні.
Infopulse переказав у фонд «Повернись живим» (3 млн грн), у Львівський ІТ-кластер (100 тис. грн на обладнання пунктів для біженців), надав техніку (сумарно 51 одиницю у фонд «Повернись живим», до локальних територіальних оборон та в ЗСУ), виділив кадровий ресурс для вирішення специфічних технічних проєктів, важливих для безпеки країни. Компанія активізувала співпрацю зі своїм багаторічнім надійним партнером благодійним фондом «Діти надії і любові», де акумулюються внески спеціалістів і охочих допомогти партнерів та замовників. Зібрані кошти буде спрямовано на втілення проєктів нашої CSR-спільноти.
Winner
Group Ukraine офіційний імпортер автомобілів Ford, MG, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley, на сьогодні передала для потреб українських військових та Територіальної Оборони більше 150 автомобілів, як вживаних, так і нових, загальною вартістю понад 70 млн гривень. Також Winner придбала автомобіль швидкої медичної допомоги для медичного центру, що опікується пораненими військовими. Загальна сума фінансової підтримки від Winner для ЗСУ, Територіальній Обороні та благодійним організаціям на сьогодні становить понад 89 млн. грн.
Kantar, попри зупинку проєктів, виплатив співробітникам матеріальну допомогу та заробітну плату, а також прийняв рішення виплачувати заробітну плату співробітникам протягом всього часу до закінчення війни. Глобальний офіс Kantar сформував фонд розміром 1 мільйон доларів для допомоги українським співробітникам та їхнім сім’ям. А також пожертвує 250 тисяч фунтів на гуманітарні потреби для людей, які постраждали в Україні.
Міжнародна корпорація Кімберлі-Кларк жертвує 1 мільйон доларів США на фінансову допомогу та засоби для здоров’я та особистої гігієни в якості гуманітарної допомоги в Україні. Це включатиме пожертву в розмірі 500 000 доларів США від Фонду Кімберлі-Кларк на користь Червоного Хреста, а також 500 000 доларів США у формі надання товарів першої необхідності, зокрема під брендами Huggies, Kotex, Kleenex, Depend і K-C Professional.
Parimatch Tech збільшила суму допомоги Україні під час війни з 30 до 60 мільйонів гривень. На лівому та правому берегах Києва компанія організовала 2 склади, які використовуються для координації, збору та доставлення гуманітарної допомоги. Крім цього, значну кількість офісної техніки було передано у користування територіальної оборони: принтери, ноутбуки, монітори, мережеве обладнання, модеми. Брендовані Tesla тепер використовуються для доставлення медикаментів, продовольства та амуніції, а також для евакуації мешканців Києва та області. Водночас некомерційний Parimatch Foundation призупинив проєкти ініціатив сталого розвитку, змінивши фокус на допомогу жертвам війни.
Fresenius Medical Care надає послуги діалізу та постачає продукцію для людей із хронічною хворобою нирок по всьому світу. Офіційне представництво в Україні є в Черкасах, Чернігові та Харкові. Чернігівський та Харківський центри надавали гемодіаліз під обстрілами та з ризиком для життя, поки було можливо. Через ускладнення ситуації в Харкові компанія власними силами евакуювала понад 50 пацієнтів з родичами і домашніми улюбленцями до Львова. Пацієнтів розселили, вони отримуватимуть діаліз у партнерському центрі. Також вдалося евакуювати близько 100 пацієнтів з родинами з Чернігова. Наразі вони забезпечені житлом і проходитимуть гемодіаліз у Черкаському центрі «Фрезеніус Медикал Кер Україна».
Компанія Liga Zakon прийняла рішення власним коштом забезпечити доступ до ІТ-платформи Liga360 центральним органам влади, судам, підрозділам прокуратури, армії та тероборони. Доступ отримало вже більше 2000 людей.
З першого дня війни Санофі в Україні докладає максимальних зусиль, щоб надавати пацієнтам доступ до життєво необхідного лікування, а також мінімізувати вплив війни на процес проведення клінічних досліджень в Україні. Через свій благодійний фонд Санофі надала допомогу у розмірі 5 мільйонів євро, що були перераховані Червоному Хресту та спрямовані до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
З 24 лютого Укртелеком скасував блокування послуг телефонії та доступу до інтернету абоненти через несплату рахунку, забезпечуючи населення телекомпослугами незалежно від балансу на рахунку. У Кропивницькому, Винниці, Полтаві, Хмельницькому, Ужгороді, Мукачеві, Івано-Франківську, Львові, Чернівцях обладнуються приміщення компанії для тимчасового розміщення працівників та їх сімей. За 20 днів війни оператор спрямував на допомогу ЗСУ і ТРО близько 18 мільйонів гривень
Festo Німецька сімейна приватна компанія. Власники вже пожертвували 100 000 EUR через німецький фонд для закупівлі гуманітарної допомоги для України і наступну допомогу збираються надати найближчим часом.
Кременчукгаз перераховано 250 тис. грн. для підтримки Збройних Сил України, 150 тис. грн. для гуманітарної допомоги українцям, 200 тис.грн. на рахунки місцевих лікувальних закладів, які приймають евакуйованих мешканців зі Сходу, Півночі та Півдня України. Також компанія надає допомогу силам територіальної-оборони співробітниками підприємства вироблено 360 протиавтомобільні «їжаки» з металу.
Загалом членські компанії Комітету з охорони здоров’я Асоціації, а саме AbbVie, Arterium, AstraZeneca, Bayer, Boehringer Ingelheim International GmbH, Darnitsa, Egis, Farmak, Novartis, Orion Pharma, Pfizer, Philips, Roche Diagnostics, Sandoz, Sanofi, Takeda, Teva, UСB, Wörwag Pharma надали допомогу Україні у розмірі близько 44,1 мільйонів доларів США.
Потужну підтримку також відчувається з боку членів Комітету промислової екології та сталого розвитку Асоціації. Так, Asters, Ferrexpo, GTH, Kronospan, Bayer, Metinvest, ArcelorMittal, DTEK, MHP, BASF, Kernel зосередилися на 4 напрямках волонтерської діяльності: гуманітарна допомога населенню, підтримка медичних закладів, евакуація та розміщення населення з районів бойових дій, організація сховищ.
26.03.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119