Рада ЄІБ затвердила 668 млн євро екстреної фінансової підтримки для України
Рада найрішучішим чином одноголосно засуджує жорстоке та незаконне вторгнення Росії на територію України Ця фінансова підтримка це частина Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ Додаткова фінансова та технічна підтримка для України, її сусідів та країн ЄС допоможе впоратися із пошкодженнями, спричиненими війною, та напливом біженців. На позачерговому засіданні, скликаному 4 березня для обговорення термінової підтримки України з боку ЄІБ, Рада директорів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) одноголосно висловила жах і засудила жорстоку, незаконну та невиправдану агресію Росії проти України.
Рада затвердила екстрену фінансову підтримку для України у розмірі 668 млн євро. Цей пакет первинної допомоги для зруйнованої війною країни гарантується ЄС в межах Мандату зовнішнього кредитування та доповнює інші ініціативи, анонсовані інституціями ЄС. Це допоможе українській владі задовольнити найнагальніші фінансові потреби, зокрема закупівлю продовольчих товарів, медикаментів і пального для громадян. Ця екстрена підтримка стане доступною протягом кількох днів. ЄІБ перекаже кошти, доступні в межах двох кредитів ЄІБ, що спершу були надані з метою підтримки підприємств малого та середнього бізнесу, а також агросектору України.
Крім того, Рада погодила продовження роботи ЄІБ щодо подальших ініціатив в межах екстреного Пакету солідарності з Україною. Серед них:
1. Фінансування потреб критичної інфраструктури в Україні шляхом перепрофілювання коштів в межах інфраструктурних проєктів задля забезпечення нагальних потреб в інвестиціях і відновленні. Вони будуть спрямовані на транспорт, енергетику, міський розвиток і цифрові інвестиції. Ці кошти стануть доступними дуже скоро, щойно українська влада буде в змозі підписати зміни до чинних угод;
2. Допомога у відбудові всього, що знищила російська армія, шляхом фінансування необхідної нової критичної економічної та соціальної інфраструктури, щойно розпочнеться відбудова вільної та незалежної України після війни. Для цього ЄІБ скористається своїм досвідом, набутим під час впровадження Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що підтримала реконструкцію 238 проєктів комунальної та соціальної інфраструктури, як-от шкіл і дитячих садків, лікарень і соціального житла після російської агресії 2014 року.
Крім того, зараз експерти ЄІБ оцінюють потреби країн-сусідів України та країн ЄС, що приймають біженців з України або зазнали впливу війни в інших сферах. Банк ЄС працює з органами центральної і місцевої влади, державними установами розвитку та іншими партнерами, щоб зробити фінансову та технічну допомогу доступною для цих країн і регіонів якнайшвидше. Фінансування може відбуватися шляхом перегляду пріоритетів серед наявних, але ще не виділених кредитів для регіонів і міст, або затвердження нових операцій, спрямованих на підтримку біженців, які ЄІБ зможе профінансувати обсягом до 100% замість звичного максимуму у 50%.
Вернер Хойєр, Президент Європейського інвестиційного банку, сказав: «Перед обличчям цієї шокуючої збройної агресії Росії я зворушений відчайдушністю, сміливістю і незламністю українського народу. Ми рішуче налаштовані зробити все можливе, щоб підтримати Україну і показати реальну європейську солідарність з країною. Завдяки важливій підтримці з боку Європейської Комісії, ми зібрали значний фінансовий пакет, що є частиною загальних екстрених заходів ЄС. Сьогодні Рада погодила надання доступу до 668 млн євро необхідної ліквідності, щоб підтримати українську владу. Це перший крок нашого екстреного Пакету солідарності з Україною. Крім того, Банк шукає шляхи, як прискорити надання додаткових 1,3 млрд євро інвестицій. Щойно умови дозволять, ми допоможемо відбудувати те, що буде зруйноване в Україні внаслідок вторгнення. Ми також вживатимемо заходів, щоб допомогти усім постраждалим країнам як в ЄС, так і сусіднім, впоратися із прибуттям біженців з України та економічними втратами, спричиненими цією жахливою війною».
Валдіс Домбровскіс, Виконавчий віцепрезидент Європейської Комісії, сказав: «Цей бажаний і значний пакет від ЄІБ ще один прояв непохитної солідарності ЄС з Україною, коли країна стикається з величезними потребами. Він забезпечить негайну ліквідність для української влади у той час, коли вона бореться проти протизаконної та жорстокої агресії з боку Росії. Ми у Єврокомісії зробимо все залежне від нас, щоб надати максимальну підтримку Україні, співпрацюючи з країнами-членами та іншими інституціями та установами ЄС».
Довідкова інформація
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) це інституція довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. Банк надає доступ до довгострокового фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик ЄС.
04.03.2022
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119