На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

У Торгово-промисловій палаті дискутували щодо запровадження «нульового ПДВ»

У Торгово-промисловій палаті України відбулося публічне обговорення законопроєкту № 7023 щодо зниження ПДВ на продукти та комунальні послуги. У заході взяли участь автори законодавчої ініціативи з депутатської групи «Партія „За майбутнє», експерти-економісти, представники української харчової промисловості та народні депутати з інших фракцій парламенту, зокрема, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової та податкової політики, а також керівник фракції „Слуга народу".
Серед ключових питань, які були винесені на обговорення:
 які ризики загрожують українським виробникам та споживачам у зв’язку з планами ЄС запровадити спеціальні пільгові ставки;
 як запровадження „нульового" ПДВ на продукти зможе захистити людей і підприємців у цій ситуації;
 чому закон № 7023 важливо ухвалити негайно, не „забалакуючи" та не ускладнюючи процес ухвалення альтернативними законопроєктами.
Як наголосив один з ініціаторів законопроєкту, лідер партії „ЗА МАЙБУТНЄ" Ігор Палиця, Україні потрібен економічний патріотизм, щоб українська продукція вигравала у конкурентній боротьбі на внутрішньому та зовнішньому ринках.
"Україні потрібен економічний патріотизм. Адже ніхто, крім нас, не зацікавлений у тому, щоб українська продукція продавалася по всьому світу. Навпаки, інші держави хочуть бачити свою продукцію в наших магазинах. У нас вони беруть лише сировину. Наш аграрний сектор переважно відправляє за кордон зерно, овочі та фрукти, де вони переробляються та створюють додатковий ВВП для інших країн. Ми маємо це нарешті змінити. Україна повинна почати захищати своє, боротися за своє, щоб наша продукція вигравала конкуренцію на внутрішньому та зовнішніх ринках. Для цього нам потрібно захищати тих, хто хоч щось робить, хто відкриває підприємства, створює робочі місця, виробляє продукцію і створює додатковий ВВП. Саме тому партія «ЗА МАЙБУТНЄ» подала до Верховної Ради законопроєкт № 7023 про зниження ПДВ на продукти та комуналку, який захистить українських виробників і втримає зростання цін на продовольство в умовах безпрецедентного зниження податків по всій Європі вже влітку цього року", - зазначив Ігор Палиця.
Голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що це рішення необхідно розглядати за участі Кабінету Міністрів, Офісу Президента та представників підприємств, які сплачують усі податки.
"Кожен раз, коли ми намагаємося щось із добрих намірів зробити, якісь винятки, окрему групу з іншою системою оподаткування, під це маскується купа різних потоків. Зробиш на хліб, потім молоко стане хлібом за документами. У нас багато компаній, які працюють «у білу», з ними треба сідати, брати їхні обсяги й робити калькуляцію. Можливо, якщо ми візьмемо 10 секторів найбільш важливих і по «білих» підприємствах перерахуємо, то буде не 60 млрд, а 20 млрд грн. Це вже сума, із якою можна «гратися». Тобто можна знайти якісь джерела-резерви, бо зараз Податкова перевиконує бюджет. Далі треба буде питати Аграрний Комітет ВР - чи є великі програми по дотаціях аграрним підприємствам? Можливо, треба їх скоротити тимчасово. Ваш законопроєкт на півроку? Давайте скоротимо на півроку, десь 10–15 млрд «гуляє». Там є по елеваторах окрема програма, по зрошенню. Чи готові аграрії в жертву це приносити, щоб знизити ПДВ? Це ж мають усі вкластися, ми тоді десь скасуємо, десь переформатуємо і, можливо, це зробимо", - зазначив Давид Арахамія.
Щоб зменшити втрати державного бюджету від зниження ПДВ, представники виробників запропонували зменшувати ставку до 7% або 10%.
Водночас, за словами викладача макроекономіки бізнес-школи МІМ-Київ і старшого економіста Ukraine Economic Outlook Михайла Кухаря, гроші в бюджеті є.
«Я хочу нагадати, шановні, у минулому році за тим бюджетом, що ухвалювався на початку року, доходи мали скласти 1 трильйон 83 мільярди, і так ми зібрали доходів завдяки інфляційному податку. Бо ви знаєте, що інфляція була високою, як і зростання енергії, ми зібрали 1 і ???, ми зібрали зайвий 201 мільярд до бюджету. Уряд, навіть не уряд, а парламент, 7 разів за минулий рік, це безпрецедентно, бачивши фантастичне зростання своїх доходів, засідав, щоб змінити плани податків. Останні правки до бюджету були 9 грудня 2021 року. Так от, якщо порівнювати навіть правки до бюджету, які внесли за 20 днів до нового року, то бюджет було переписано на 70 мільярдів від тої цифри», - заявив Михайло Кухар.
Звертаючись до авторів законопроєкту, експерт заявив, що в них є до чого апелювати.
«За рік вони отримають додаткові 100. Тому у вас є про що опонувати шановному Податковому комітету, Мінфіну, і вам є до чого апелювати. Точних розрахунків за цим податком, за ПДВ, ми не робили, залюбки зробимо, але це треба більше часу і роботи», - зазначив Михайло Кухар.
Під час підбиття підсумків обговорення Ігор Палиця подякував експертам, виробникам і представникам влади за конструктивну критику та пропозиції і запевнив, що все буде враховано.
«Вважаю, що ми маємо всі разом, незалежно від політичних розбіжностей, збільшувати економічний потенціал України. Ми маємо завоювати світ новаціями, розробками та якісною продукцією, а не зброєю чи піснями. Тоді Україну будуть знати і поважати в усьому світі», - наголосив Ігор Палиця.
Нагадаємо: законопроєкт № 7023, зареєстрований депутатською групою "Партія «За майбутнє», передбачає зниження ставок ПДВ на продукти харчування до 0% та на комунальні послуги до 7%. Як наголошують автори ініціативи, він дасть можливість зберегти конкурентоспроможність українських виробників в умовах запровадження на території ЄС «нульового» ПДВ на продукти з 1 липня 2022 року.

18.02.2022


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.