На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости > Новости-АГРОБИЗНЕС

В посівах зернових колосових культур розвивається та шкодить клоп шкідлива черепашка

22.06.2024 19:28 «Агро Перспектива» (г. Киев) — У південних, східних та центральних областях Степу в посівах озимих та ярих зернових колосових культур розвивається та шкодить клоп шкідлива черепашка. Личинки (ІІ-ІV віків) за чисельності 0,2–2, макс. до 4 (Херсонська обл.) екз. на кв.м пошкодили в середньому до 10% рослин. Разом з тим, у колосках озимої пшениці, жита, ячменю живляться хлібні жуки (0,5–3 екз. на кв.м) та жужелиця (0,2–2 екз. на кв.м), які пошкодили 3–5% колосків. У посівах ярих колосових культур розвиваються та шкодять злакова попелиця та трипси, якими заселено 3–15, осередково до 20% (Миколаївська обл.) рослин.

Погода, яка спостерігалася протягом звітного періоду (дощі різної інтенсивності та достатнє вологозабезпеченість ґрунту) прискорила фазовий розвиток озимих та пізніх культур. Одночасно, з підвищенням температури в умовах досить високої вологості повітря, створилися сприятливі умови для розвитку та поширення грибкових захворювань.

У посівах зернових колосових культур розвиваються борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, гельмінтоспоріоз, осередково червоно-бура плямистість, ринхоспоріоз, піренофороз, аскохітоз. Скрізь, де рослини уражені кореневими гнилями, має місце білоколосість. На колосі виявляють альтернаріоз (0,1–3%, Львівська, Полтавська обл.), фузаріоз (0,2–3%, Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Київська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська, Чернівецка обл.), септоріоз (0,3–4%, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Львівська, Одеська, Рівненська, Черкаська, Чернівецька обл. Осередково у Вінницькій області у посівах ярого ячменю виявлено летючу сажку (0,1%). В західних областях на 0,5–1% рослин має місце білоколосість. На ячмені розвиваються гельмінтоспоріоз, бура, сітчаста, інші плямистості.

У посівах кукурудзи розвиваються та шкодять злакові попелиці (2–12% рослин), мухи (1–5% рослин). Триває літ стеблового (кукурудзяного) метелика, відкладання ним яєць, в Одеській, Херсонській областях відродження гусениць, якими заселено до 1% рослин. У південних областях гусеницями лучного метелика, бавовникової совки, совки-гамма пошкоджено 1–5% рослин. Із хвороб виявляють кореневі гнилі, гельмінтоспоріоз, якими уражено 1–5% рослин в слабкому ступені.

У посівах гороху, сої, багаторічних трав 2–15% рослин уражені аскохітозом, пероноспорозом, септоріозом, церкоспорозом, іржею, бурою плямистістю, осередково на сої виявляють зморшкувату мозаїку. Із шкідників на горосі розвиваються та шкодять зерноїд, попелиця, трипс, комарик, плодожерка, личинки бульбочкових довгоносиків, на сої в межах порогової чисельності - попелиці, трипси, клопи, павутинний кліщ та гусениці листогризучих совок, чортополохівки, подекуди лучного метелика.

У крайових смугах посівів соняшнику геліхризовою попелицею заселено та пошкоджено 5–20% рослин. Шкідливість трипсів, звичайного павутиного кліща відмічають на 3–10, подекуди з країв полів 20–35% рослин (Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Херсонська обл.). Також рослини культури пошкоджують клопи, гусениці совок, у Кіровоградській, Одеській областях - лучного метелика. Захворювання на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, септоріоз, білу та сіру гнилі (стеблова форма) відмічають на 2–12% рослин. У господарствах Одеської області спостерігали прояв іржі, фомопсису на 0,5–1% рослин.

Посіви цукрових буряків заселяються буряковою листковою попелицею, яку виявляють на 2–8% рослин, переважно з країв полів (Волинська, Київська, Хмельницька, Чернігівська обл.). Амарантовим стеблоїдом за середньої чисельності 0,1 екз. на кв.м пошкоджено 3,2% рослин у слабкому ступені. Також рослини буряків продовжують пошкоджувати бурякові блішки, мінуючи мухи, щитоноски. Осередково шкодять листогризучі та підгризаючі совки.

У господарствах Житомирської, Київської, Тернопільської, Хмельницької областей відмічають прояв фомозу, церкоспорозу на 0,3–2% рослин. Для запобігання негативного впливу церкоспорозу на цукристість буряків, за наявності ураження 3–5% рослин, необхідно оздоровлювати посіви дозволеними до використання препаратами.

У посівах озимого ріпаку стручкам завдають шкоди личинки капустяної стручкової галиці, прихованохоботників, якими на заселених 2–6% рослин пошкоджено 1–5% стручків у слабкому та середньому ступенях. Подекуди відмічається шкідливість капустяних попелиць, клопів, молі, совок. Погодні умови спряли розвитку пероноспорозу, фомозу, борошнистої роси, альтернаріозу, циліндроспоріозу, бактеріозу, де ураженість рослин становить 3–8, макс. до 22% (Житомирська, Тернопільська, Черкаська обл.).

У посадках картоплі, томатів продовжується розвиток та шкодочинність колорадського жука (чисельністю 1–9 імаго та 3–46 личинки різних віків), яким пошкоджено 10–46% кущів культури у середньому, подекуди сильному ступенях. На присадибних ділянках відмічається розвиток фітофторозу, альтернаріозу, макроспоріозу за ураження 3–8% рослин. Повсюди рослини овочевих культур заселяють та пошкоджують хрестоцвіті блішки, білокрилка, попелиці, гусениці біланів, личинки капустяної молі (2–26, осередково до 45% рослин). Рослини цибулі продовжують пошкоджувати личинки цибулевої мухи. Також у посівах культури на 2–4% рослин відмічають тютюнового (цибулевого) трипса. Розвиток пероноспорозу відмічають на 5–10% рослин. На моркві відмічено шкідливість морквяної мухи. Слимаками пошкоджено до 10% рослин овочевих культур (присадибний сектор).

У садах плоди зерняткових порід пошкоджують гусениці яблуневої плодожерки (1–8% плодів). Продовжується розвиток сисних шкідників (попелиці, кліщі, медяниці, щитівки), личинок яблуневого пильщика, гусениць яблуневої молі. На вишні та черешні розвиваються та шкодять попелиці та личинки вишневої мухи. Плодові насадження продовжують хворіти на паршу, борошнисту росу, моніліоз, кокомікоз, клястероспоріоз, якими уражено 2–31% дерев, 5–15% листків. Подекуди відмічають розвиток плодової гнилі, де хворобою уражено 2–20% плодів.

На виноградниках гусеницями гронової листокрутки заселено 2–5% кущів, 1–2% суцвіть. Середня чисельність гусениць становить 0,5–1 екз. на 100 грон. Виноградним повстяним кліщем заселено 1–2% кущів та пошкоджено 1–2% листків у слабкому ступені. Мілдью, оїдіум мали прояв на 2–5, макс. 10% кущів та 2–10% листків. У господарствах Закарпатської області на листках відмічають симптоми чорної гнилі.

Саранові (стадні - італійський прус) та нестадні (кобилки, коники, інші), розвиваються та живляться, переважно на неугіддях, неорних землях, пасовищах, багаторічних травах у чисельності 0,5–1, макс. 2 екз. на кв.м. У Дніпропетровській, Херсонській областях суха та спекотна погода сприяла активному живленню личинок саранових в місцях резервації (на неорних землях, балках, толоках тощо). Середня чисельність шкідника коливається від 0,5 до 4 екз. на кв.м.

У Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській областях відмічається шкідливість гусениць лучного метелика переважно у зволожених місцях біля зрошувальних каналів. У посівах соняшнику, кукурудзи, багаторічних травах гусеницями в допороговій чисельності пошкоджено 1–4% рослин у слабкому ступені. У Херсонській області відмічається завершення живлення гусениць І покоління, подекуди спостерігається їх заляльковування. Скрізь на неугіддях, в забур’янених посівах овочевих, просапних культур та багаторічних травах продовжується розвиток підгризаючих та листогризучих совок. Гусеницями різних віків заселено до 30% обстежених площ та пошкоджено до 20% рослин.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 20.06.2024 року захист сільськогосподарських культур від шкідливих організмів проведений на площі - 24,5 млн. га, з них оброблено від:

бур’янів - 12,0 млн. га;

хвороб - 6,0 млн. га;

шкідників - 6,5 млн. га

Агро Перспектива

< Фермери, які працюють на прифронтових територіях, потребують фінансової допомоги - Мінагро Все новости за
22.06.2024
8 тисяч агрогосподарств отримали кредити на розвиток в 2024 >

07.09.2024  
19:24 Міжнародні резерви становили 42,3 млрд дол. США за підсумками серпня
19:21 Держстратегія регіонального розвитку потребує оновлення - Кулеба
06.09.2024  
18:16 Уряд збільшив статутний капітал Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві
15:58 За матеріалами БЕБ на Буковині судитимуть жінку, яка організувала незаконний продаж тютюну
15:21 Аграрії України зібрали 29 млн тонн зерна
12:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:06 Одне з важливих завдань Мінагро - відновлення та становлення тваринництва - Коваль
11:47 УЗА виступає проти підвищення залізничних тарифів на перевезення зерна
11:37 Індекс продовольчих цін ФАО знизився у серпні: нижчі ціни на цукор, м’ясо та крупи компенсували зростання цін на молочку та олію
11:24 БЕБ на Одещині припинило підпільне виробництво одягу відомих брендів. Вилучено товар на 20 млн грн
11:00 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися на тлі великої пропозиції дешевого зерна з регіону Чорного моря
10:35 "Борщовий набір" з початком збору пізніх овочів короткочасно здешевшає, а далі почне рости в ціні
10:11 БЕБ на Львівщині викрило незаконне ввезення автомобіля під виглядом гуманітарної допомоги
09:30 Група АГРОТРЕЙД розпочала жнива соняшнику
07:03 Доходи загального фонду держбюджету України в серпні зросли до 387,4 млрд грн, витрати - до 285,2 млрд грн
06:42 Новий міністр агрополітики: Головне завдання АПК - формування глибинної переробки
05.09.2024  
19:33 Мінагрополітики затвердило зміни до Вимог безпечності та якості молока і молочних продуктів
18:10 Тютюнові лінії компанії відомого контрабандиста залишаться під арештом
17:55 ВР призначила Коваля міністром аграрної політики
17:42 Аграрії в 2024 подали 600 заявок на 850 одиниць техніки та отримали 152,5 млн грн компенсації
17:31 Збільшення експорту продукції на міжнародні ринки – підтвердження високої якості органічної та молочної продукції
17:13 Мінагрополітики обговорило з тимчасовим повіреним посольства Болгарії Ніколаєм Ненчевим експорт української агропродукції
15:52 НІБУЛОН пропонує аграріям послуги елеваторів для зберігання соняшнику
15:42 Ціни на продовольчу пшеницю зросли на тлі невеликого зміцнення експортного ринку
15:32 Тернопільщина розпочала сезон цукроваріння
15:31 Вантажообіг портів за 8 місяців 2024 зріс до 66,8 млн тонн
15:15 Пшеничні котирування в Чикаго знову зросли і досягли 2-місячного максимуму на технічних покупках контрактів
13:53 За матеріалами БЕБ судитимуть колишнього начальника управління Одеської міської ради
13:02 Аграрії вже використовують понад 150 тис. га розмінованих земель — Свириденко
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:48 За матеріалами БЕБ судитимуть підприємця, який легалізував кошти за підробленими документами
09:32 Рада обмежила використання пальмової олії в харчових продуктах
09:26 Україна обговорила з країнами-партнерами продовольчу безпеку
09:15 Шмигаль: Плануємо створити малі об'єкти генерації, менш уразливі для ворожого терору
04.09.2024  
20:47 Бюро економічної безпеки скерувало до суду справу щодо контрабанди лісоматеріалів на Львівщині
18:11 Рада підтримала рішення про приєднання України до Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку
16:03 Україна завершила реструктуризацію державних облігацій та гарантованих державою єврооблігацій на суму 20,5 млрд доларів США
15:49 Організації водокористувачів – рушійна сила відновлення зрошення на Полтавщині
15:36 "Укрзалізниця" закінчила липень-серпень зі збитками 600-700 млн грн і очікує невеликий збиток за підсумками року – Лященко
15:09 Бюро економічної безпеки припинило діяльність нелегальних онлайн-обмінників на серверах російської компанії
14:37 БЕБ скерувало до суду справу щодо 4 організаторів мережі підпільних гральних закладів на Київщині
14:31 Висоцький обговорив з представниками посольства Швейцарії в Україні підтримку аграріїв з прифронтових територій
13:28 23% погодженого обсягу пшениці для експорту трейдери продали на зовнішні ринки за 2 місяці сезону
13:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:06 Експорт зерна з України в 2024/2025 жвавіший минулорічного
12:58 Пшениця в Чикаго виросла на технічних покупках контрактів
12:49 Сезон кавунів в Україні завершується і починається ріст цін
12:39 За матеріалами БЕБ експортер сільськогосподарської продукції відшкодував до бюджету понад 97 млн грн
11:27 Справа Коломойського: до схеми з легалізації понад 4 млрд грн причетний банк олігарха-втікача
10:04 Споживання яєць в Україні за результатами 2024 може зрости до 261 штук/особа









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.