На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости > Новости-АГРОБИЗНЕС

Від голоду страждає 735 мільйонів людей у світі - ООН

23.07.2023 19:00 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Згідно з останньою доповіддю «Положення справ у галузі продовольчої безпеки та харчування у світі» (СОФІ), спільно опублікованій сьогодні п’ятьма спеціалізованими установами Організації Об’єднаних Націй, через пандемію, повторювані погодні потрясіння і конфлікти, включаючи війну в Україні, з 2019 року кількість голодуючих2 мільйонів збільшилася.

Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО), Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (МФСР), Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Всесвітня продовольча програма (ЗПС) попереджають, що якщо тенденції не зміняться, то мета3 .

Сигнал для боротьби з голодом

У доповіді за 2023 рік йдеться про те, що у 2022 році з проблемою голоду зіткнулися від 691 до 783 мільйонів осіб (середнє значення — 735 мільйонів). Це на 122 мільйони людей більше, ніж у 2019 році, до початку пандемії COVID-19.

У 2021–2022 роках зростання кількості голодуючих у світі зупинилося, однак у багатьох країнах світу продовольчі кризи посилювалися. У 2022 році прогрес у боротьбі з голодом спостерігався в Азії та Латинській Америці, однак у Західній Азії, Карибському басейні та у всіх субрегіонах Африки масштаби голоду продовжували зростати. Найбільш постраждалим регіоном залишається Африка: на континенті голодує кожен п’ятий, що перевищує середньосвітовий показник більш ніж удвічі.

Глави п’яти установ ООН (Генеральний директор ФАО Цюй Дун’юй, Голова МФСР Альваро Ларіо, Виконавчий директор ЮНІСЕФ Кетрін Рассел, Директор-виконавець ВПП Сінді Маккейн і Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейєсус) пишуть у передмові до повідомлень: За оцінками, у 2030 році кількість голодуючих, як і раніше, становитиме майже 600 млн. Основні фактори відсутності продовольчої безпеки і неповноцінного харчування — це наші нові реалії, і у нас немає іншого виходу, крім як подвоїти зусилля галузі сталого розвитку (ЦУР 2)".

Не лише голод

Стан справ у галузі продовольчої безпеки та харчування у 2022 році залишався гнітючим. У доповіді йдеться про те, що приблизно 29,6 відсотка населення світу, або 2,4 мільярда осіб, не мали постійного доступу до продовольства, який вимірюється показником поширеності помірної чи гострої форми відсутності продовольчої безпеки, причому з гострою формою відсутності продовольчої безпеки зіткнулися близько 900 мільйонів людей.

При цьому в усьому світі людям було складніше отримати доступ до здорового харчування: у 2021 році його не могли дозволити собі понад 3,1 мільярда людей, або 42 відсотки населення планети. Порівняно з 2019 роком їх кількість загалом зросла на 134 мільйони.

Мільйони дітей віком до п’яти років продовжують страждати від неповноцінного харчування: у 2022 році 148 мільйонів дітей віком до п’яти років (22,3 відсотка) відставали у зростанні, 45 мільйонів (6,8 відсотка) страждали від виснаження, а 37 мільйонів (5,6 відсотка) мали надмірну вагу.

Спостерігається прогрес у галузі виключно грудного вигодовування: таким чином вигодовуються 48 відсотків немовлят віком до 6 місяців, що близько до цільового показника 2025 року. Однак для досягнення цілей боротьби з неповноцінним харчуванням на 2030 рік знадобляться узгоджені зусилля.

Нові дані свідчать, що урбанізація стимулює зміни в агропродовольчих системах

Зростання урбанізації розцінюється у доповіді як глобальна тенденція, що впливає те, як і чим харчуються люди. За прогнозами, до 2050 року майже сім десятих населення житимуть у містах, тому уряди та інші організації, які працюють над вирішенням проблем голоду, відсутності продовольчої безпеки та неповноцінного харчування, мають прагнути зрозуміти ці тенденції урбанізації та враховувати їх при розробці політики.

Зокрема простої концепції поділу на сільські та міські райони вже недостатньо для розуміння того, як урбанізація формує агропродовольчі системи. Необхідне глибше розуміння сільсько-міського континууму з урахуванням як взаємозв’язку людей, і типів зв’язків між міськими і сільськими районами.

Така динаміка вперше систематично документується у 11 країнах. У доповіді показано, що покупки продовольства відіграють важливу роль у міських домогосподарствах, а й у всьому сільсько-міському континуумі, зокрема й у людей, які живуть далеко від міських центрів. Нові дані також свідчать, що у деяких країнах споживання продуктів із високим рівнем переробки зростає зокрема й у приміських і сільських районах.

На жаль, нерівність між сільськими та міськими районами зберігається. Відсутність продовольчої безпеки більшою мірою торкається населення сільських районів. Помірна чи гостра форма відсутності продовольчої безпеки торкнулася 33% дорослого населення сільських районів та 26% — міських.

Неповноцінне харчування у дітей у міських та сільських районах також має свою специфіку: поширеність відставання у зростанні у дітей вища у сільських районах (35,8 відсотка), ніж у міських (22,4 відсотка). Показники виснаження вищі у сільських районах (10,5 відсотка), ніж у міських (7,7 відсотка), а надмірна вага дещо більш поширена у міських районах (5,4 відсотка), ніж у сільських (3,5 відсотка).

У доповіді наголошується, що для ефективного забезпечення продовольчої безпеки та харчування в основі політичних заходів, дій та інвестицій має лежати всебічне розуміння складного та мінливого взаємозв’язку між сільсько-міським континуумом та агропродовольчими системами.

Цитати

Генеральний директор ФАО Цюй Дун’юй: "Відновлення після глобальної пандемії було нерівномірним, а війна в Україні вплинула на наявність поживної їжі та здорового харчування. Такі нові реалії, в яких через зміну клімату, конфліктів та економічну нестабільність стає все складніше забезпечити безпеку маргіналізованих груп. Нам необхідно відмовитись.

Голова МФСР Альваро Ларіо: «Світ без голоду можливий. Нам не вистачає інвестицій і політичної волі для втілення в життя масштабних рішень. Ми можемо викоренити голод, якщо зробимо це пріоритетним завданням всього світу. Ситуацію можуть змінити інвестиції в дрібні фермерські господарства і в їх адаптацію до зміни клімату, агробізнесу.Свою роль у цьому відіграють і дрібні виробники. За належної підтримки вони можуть виробляти більше продовольства, диверсифікувати виробництво та постачати його як на міські, так і на сільські ринки, забезпечуючи сільські райони та міста поживними продуктами місцевого виробництва».

Виконавчий директор ЮНІСЕФ Кетрін Рассел: «Неповноцінне харчування — це серйозна загроза для виживання, зростання і розвитку дітей. Масштаби кризи в галузі харчування вимагають вжиття більш рішучих заходів у відповідь, які в першу чергу стосуються дітей і включають забезпечення пріоритетного доступу до поживних і недорогих продуктів під основними послугами в області продуктів і основних послуг ними та тих, хто пройшов глибоку технологічну обробку, а також зміцнення ланцюжків поставок продовольства та їжі, у тому числі збагачених та лікувальних продуктів для дітей».

Директор-виконавець ВПП Сінді Маккейн: «Масштаби голоду зростають, а кількість ресурсів, терміново необхідних для того, щоб захистити найбільш уразливі групи населення, скорочується тривожними темпами. Сьогодні ми маємо справу з найбільшою гуманітарною кризою за всі часи. налаштовані працювати спільно з усіма нашими партнерами — як старими, так і новими — над створенням світу, в якому жодна людина не сумнівається у тому, коли вона наступного разу зможе поїсти».

Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейєсус: «Масштаби виснаження у дітей залишаються на неприпустимо високому рівні, а в боротьбі з надмірною вагою у дітей не було досягнуто жодного прогресу. Необхідні адресні заходи державної політики, інвестиції та дії, щоб створити більш здорове продовольче середовище для всіх».

Агро Перспектива

< Агрометеорологічні умови для росту зернових задовільні та сприятливі для наливу та достигання зерна Все новости за
23.07.2023
Зеленський провів нараду щодо експорту агропродукції: Готуємося до будь-якого розвитку подій >

25.11.2024  
13:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:33 Прогноз українського експорту на 2025 залишається позитивним - торговий представник
12:44 БЕБ на Львівщині викрило три благодійні фонди, які незаконно завезли понад 700 автомобілів
12:43 З початку року детективи Бюро економічної безпеки України вилучили на 400 млн грн контрафактної продукції
11:11 Пшеничні котирування на біржі Чикаго знизилися на технічних продажах контрактів
11:02 Гречка. Аграрії зібрали 131,7 тис. тонн
10:24 Стартує перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів
24.11.2024  
23:42 Польські протестувальники розблокували пункт пропуску «Шегині - Медика»
19:47 Міністр сільського господарства Польщі Секерський зустрівся з протестувальниками, що блокують польсько-український кордон
19:44 Астарта скоротила площі під озимою пшеницею та збільшила під ріпаком майже на 50%
15:37 Польсько-українська господарча палата закликала фермерів припинити блокаду кордону
11:31 У межах нової кліматичної угоди до 2035 року бідним країнам щорічно виділятимуть $300 млрд
04:22 Grain from Ukraine: 280 тис тонн агропродукції, 290 млн USD донорських коштів, 12 країн
23.11.2024  
18:43 Аграрії України зібрали 23,6 млн тонн кукурудзи
18:39 РФ намагається підірвати аграрний потенціал України - Шмигаль
18:32 Україна не дозволила РФ перетворити продовольство на зброю - прем’єр Швеції
17:14 Всі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025, — уряд змінив умови бронювання
17:07 За час роботи "Grain from Ukraine" вже 20 мільйонів людей вдалося врятувати від голоду – Зеленський
17:04 Польська сторона у ПП «Медика» вже не приймає вантажівки з України - прикордонники
16:49 Зимова єПідтримка: як отримати 1 тис. гривень допомоги від держави
16:43 Польща розпочала анонсоване блокування руху вантажівок перед п/п «Медика - Шегині»
22.11.2024  
19:11 Польські фермери планують обмежити рух на кордоні з Україною
19:08 Україна отримає $4,8 млрд у межах проєкту PEACE від Світового банку
18:37 На Миколаївщині відновлюють сховища для тривалого зберігання овочів та фруктів
18:24 Вегетація озимих зернових проходить за задовільних умов
18:16 1080 фермерів з прифронтовой територій отримали 5473 зернових рукава
18:15 ОВК об'єдналися для прискорення реформи меліорації
16:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:34 БЕБ на Київщині викрило злочинну групу осіб, що організувала нелегальну торгівлю тютюновими виробами
12:41 Нелегальний покер-клуб в столичному бізнес-центрі: БЕБ повідомило про підозру 3 учасникам організованої злочинної групи
12:39 МХП у 3 кварталі 2024 збільшив чистий прибуток на 75%
12:15 Заводи Вінницької області виробили 236 тис. тонн цукру
12:03 Аграрії можуть отримати грант від Нідерландського агентства з питань підприємництва
11:23 БЕБ на Львівщині вилучило незаконно виготовлену тютюнову сировину вартістю 5,2 млн грн
11:02 Ціни на продовольчу пшеницю в Україні залишаються на високому рівні, хоч і під тиском
10:58 БЕБ викрило на Одещині будівельне підприємство в ухиленні від сплати 8 млн грн податків
10:21 Урожай кукурудзи в Україні в 2024 оцінюється в 25 млн тонн. Потенційний експорт - 19,4 млн тонн
09:55 Міністри ЄС обговорили підвищення тарифів на аграрний імпорт із РФ і Білорусі
09:54 Україна та Литва домовилися про систему перевірки зерна
06:16 Новий завод харчових напівфабрикатів у Тернопільській області планують відкрити влітку 2025 року
06:04 Ячмінь. Експорт досяг 1,765 млн тонн станом на 20 листопада
21.11.2024  
17:12 Кукурудза. Аграрії зібрали 22,3 млн тонн
15:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:13 Група АГРОТРЕЙД підбила підсумки першого року вирощування арахісу
14:24 На Одещині суд виніс вирок організатору злочинної групи, яку БЕБ викрило в підпільному виробництві парфумів
13:30 БЕБ на Львівщині вилучило на 24 млн грн електронних сигарет з забороненими складниками
10:45 Закупівля дров для ЗСУ за завищеними цінами: БЕБ повідомило про підозру 6 учасникам схеми
20.11.2024  
18:59 За матеріалами БЕБ судитимуть посадовців Одеської міськради за розтрату 3,9 млн грн на закупівлях для Збройних Сил
17:33 Всесвітня продовольча програма ООН планує виділити на підтримку України понад $2 мільярди - Шмигаль
17:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.