На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости > Новости-АГРОБИЗНЕС

Стан переважної частини посівів оцінюється як добрий та задовільний - НААН

11.06.2023 16:21 «Агро Перспектива» (г. Киев) — За спостереженнями науковців ННЦ «Інститут землеробства НААН» на більшості посівних площ у рослин пшениці озимої відмічається фаза розвитку «цвітіння». Висота рослин 75–82 см, довжина колоса 105–110 мм. У колосі сформувалося 19–21 колосків.

У Дніпропетровській, Кіровоградській та Харківській областях, де спостерігалися часті, хоч і нерівномірні дощі, агрометеорологічні умови для вегетації озимих, ранніх ярих культур та просапних культур були добрі та задовільні. Розвиток сільськогосподарських культур відбувався при достатній волого- та теплозабезпеченості. Стан посівів оцінювався як добрий.

Рослини тритикале озимого перебувають у фазі «формування зернівки». Висота рослин 105–120 см, довжина колоса — 95–120 мм. У колосі сформувалося 24–28 колосків.

Рослини жита озимого перебувають також у фазі «формування зернівки». Висота рослин 160–180 см, довжина колоса — 110–135 мм, кількість колосків у колосі — 34–44.

Рослини ячменю озимого перебувають у фазі «формування зернівки». Висота рослин 110–120 см, довжина колоса — 65–75 мм, кількість колосків у колосі — 32–36.

В окремих районах південних областей України відмічається «молочна стиглість зерна» пшениці озимої, що на 1–1,5 тижні раніше середніх багаторічних строків. Стан посівів переважно добрий та задовільний.

У рослин ріпаку озимого тривають фази розвитку «цвітіння» та «утворення стручків». Висота рослин становить 80–180 см. Стан посівів переважно добрий, у Чернігівській області — місцями незадовільний.

У рослин пшениці та ячменю ярих на більшості площ тривають фази «ріст стебла» та «формування колосу», на пізніх посівах відмічаються фази «кущіння» та «утворення вузлових коренів». В окремих районах південних, центральних та східних областей на тиждень-півтора раніше середніх багаторічних строків розпочалася фаза «колосіння» ячменю ярого. На окремих площах Одеської області відмічається фаза «молочна стиглість зерна», що майже на три тижні раніше середніх багаторічних строків. Висота рослин становить 17–62 см, кількість стебел на 1 м2 — 410–1470 шт. Стан посівів переважно добрий та задовільний.

У рослин вівса у залежності від строків сівби відмічаються фази розвитку «утворення 3-го листка», «утворення вузлових коренів», «кущіння» та «утворення нижнього вузла соломини». Висота рослин становить 14–28 см. Стан рослин добрий та задовільний.

У рослин кукурудзи відмічається фаза розвитку «утворення 3, 5, 7-го листків», на окремих площах Чернівецької, Вінницької та Житомирської областей триває сівба та формування сходів. Висота рослин становить 19–38 см. Стан рослин переважно добрий.

Триває сівба та утворення сходів гречки, на раніше засіяних площах Полтавської області відмічається поява суцвіть, у проса — утворення 3-го листка. Стан посівів переважно добрий.

У рослин гороху на ранніх посівах відмічаються фази розвитку «поява суцвіть» та початок «цвітіння», на пізніх посівах — «листоутворення». Висота рослин становить від 19 до 74 см. Стан посівів переважно добрий та відмінний.

У рослин сої, залежно від строків сівби, тривають фази розвитку «утворення сходів», місцями у центральних та західних областях почав формуватися 5-й справжній листок, при висоті рослин 10–12 см. Стан рослин переважно добрий.

У цукрових буряків розпочалося листоутворення. Стан рослин добрий.

У соняшнику на багатьох площах відмічається фаза розвитку «поява другої пари справжніх листків», на окремих посівах північних, східних та південних областей триває сівба та фаза «утворення сходів». В окремих районах південних областей відмічалася фаза «поява суцвіть». Висота рослин, в залежності від строків сівби, становить від 8 до 54 см. Стан посівів, що зійшли, оцінювався як добрий та задовільний, місцями — відмінний.

Перша декада червня характеризувалася теплою і майже сухою погодою. Лише у східних та південних областях у кінці третьої декади травня — на початку першої декади червня випали нерівномірні дощі, в окремих районах у вигляді сильних злив із грозами та градом, часом із шквалистим посиленням вітру.

Середньодобова температура повітря знаходилася у межах 12,5–19,2 0С, що на 2,0–3,2 0С вище за норму, максимальна температура повітря у найтепліші дні на більшій частині країни підвищувалася до 25,5–28,5 0С, а мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася від 5,0 0С до 12,1 0С тепла. Температура грунту на глибині 10 см в середньому становила 18,0 0С.

За інформацією метеорологів травень 2023 р. виявився одним із найсухіших за весь період метеорологічних спостережень. У більшості західних та північних областей місячна кількість опадів склала від 5 до 20 % норми, у ряді пунктів спостережень Житомирської, Чернігівської, Черкаської та Київської областей за місяць не було зафіксовано жодного дощу. Одночасно на ряді метеостанцій Дніпропетровської, Кіровоградської, півночі Запорізької, Херсонської та Донецької, в окремих районах Харківської та Полтавської областей кількість опадів досягла або значно перевищила місячну норму.

Поряд із тим, що на більшій частині території країни травень був дуже сухим місяцем, третя декада травня також виявилися однією із найбільш сухих у північних та західних областях. Проте, як і у попередній декаді, внаслідок того, що не спостерігалося дуже високих температур повітря, агрометеорологічні умови останньої весняної декади ще залишалися задовільними для вегетації усіх сільськогосподарських культур. Перш за все внаслідок того, що поки ще не відмічалося ґрунтової посухи. Але ступінь впливу погодних умов, що склалися, була не однаковою на різні види сільськогосподарських культур на різних територіях. Так внаслідок більш активного, ніж у попередній період, накопичення ефективного тепла створювалися сприятливі умови для вегетації теплолюбних культур, фазовий розвиток яких наблизився до середніх багаторічних строків, або дещо випередив середні строки.

Одночасно відсутність опадів та висихання верхніх шарів ґрунту створювали малосприятливі умови для початкового розвитку висіяних пізніх технічних та городніх культур. У північних та західних областях, де після надмірної кількості опадів у квітні, травень виявився одним із найсухіших за останні 30 років, створювалися сприятливі умови для сівби теплолюбних культур та проведення польових робіт.

Станом на початок червня запаси продуктивної вологи у ґрунті ще відповідали достатньому та оптимальному рівням. Разом з тим, в окремі дні у цих областях відмічалися слабкі суховії, які сприяли висушуванню та ущільненню верхніх шарів ґрунту, що затримувало вчасне утворення сходів. При цьому за повідомленням агрометеорологів у Волинській області місцями зберігалося підтоплення посівів. Проте, погіршення стану сільськогосподарських культур не відмічалося. У південних та центральних областях, де пройшли як слабкі та помірні, так і сильні дощі та збільшилася відносна вологість повітря, умови для вегетації всіх сільськогосподарських культур пом’якшилися. Хоча запаси продуктивної вологи на посівах пізніх культур поступово витрачалися, як в орному так і в метровому шарах ґрунту, а на окремих площах вже понизилися до незадовільних значень, йдеться в повідомленні НААН України.

Агро Перспектива

< Польські аграрії припинили блокування кордону з Україною Все новости за
11.06.2023
Україна в січні-травні 2023 збільшила імпорт цибулі до 54 тис тонн >

25.11.2024  
16:21 БЕБ на Київщині вилучило спирт вартістю майже 20 млн грн
15:44 АПК України для відновлення та подальшого розвитку потребує 56 млрд USD інвестицій в найближчі 10 років
15:35 Україна може заповнити ніші на ринку ЄС, провівши реструктуризацію агровиробництва - єврокомісар
15:33 Цукрові заводи України виробили 1,165 млн тонн цукру
13:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:33 Прогноз українського експорту на 2025 залишається позитивним - торговий представник
12:44 БЕБ на Львівщині викрило три благодійні фонди, які незаконно завезли понад 700 автомобілів
12:43 З початку року детективи Бюро економічної безпеки України вилучили на 400 млн грн контрафактної продукції
11:11 Пшеничні котирування на біржі Чикаго знизилися на технічних продажах контрактів
11:02 Гречка. Аграрії зібрали 131,7 тис. тонн
10:24 Стартує перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів
24.11.2024  
23:42 Польські протестувальники розблокували пункт пропуску «Шегині - Медика»
19:47 Міністр сільського господарства Польщі Секерський зустрівся з протестувальниками, що блокують польсько-український кордон
19:44 Астарта скоротила площі під озимою пшеницею та збільшила під ріпаком майже на 50%
15:37 Польсько-українська господарча палата закликала фермерів припинити блокаду кордону
11:31 У межах нової кліматичної угоди до 2035 року бідним країнам щорічно виділятимуть $300 млрд
04:22 Grain from Ukraine: 280 тис тонн агропродукції, 290 млн USD донорських коштів, 12 країн
23.11.2024  
18:43 Аграрії України зібрали 23,6 млн тонн кукурудзи
18:39 РФ намагається підірвати аграрний потенціал України - Шмигаль
18:32 Україна не дозволила РФ перетворити продовольство на зброю - прем’єр Швеції
17:14 Всі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025, — уряд змінив умови бронювання
17:07 За час роботи "Grain from Ukraine" вже 20 мільйонів людей вдалося врятувати від голоду – Зеленський
17:04 Польська сторона у ПП «Медика» вже не приймає вантажівки з України - прикордонники
16:49 Зимова єПідтримка: як отримати 1 тис. гривень допомоги від держави
16:43 Польща розпочала анонсоване блокування руху вантажівок перед п/п «Медика - Шегині»
22.11.2024  
19:11 Польські фермери планують обмежити рух на кордоні з Україною
19:08 Україна отримає $4,8 млрд у межах проєкту PEACE від Світового банку
18:37 На Миколаївщині відновлюють сховища для тривалого зберігання овочів та фруктів
18:24 Вегетація озимих зернових проходить за задовільних умов
18:16 1080 фермерів з прифронтовой територій отримали 5473 зернових рукава
18:15 ОВК об'єдналися для прискорення реформи меліорації
16:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:34 БЕБ на Київщині викрило злочинну групу осіб, що організувала нелегальну торгівлю тютюновими виробами
12:41 Нелегальний покер-клуб в столичному бізнес-центрі: БЕБ повідомило про підозру 3 учасникам організованої злочинної групи
12:39 МХП у 3 кварталі 2024 збільшив чистий прибуток на 75%
12:15 Заводи Вінницької області виробили 236 тис. тонн цукру
12:03 Аграрії можуть отримати грант від Нідерландського агентства з питань підприємництва
11:23 БЕБ на Львівщині вилучило незаконно виготовлену тютюнову сировину вартістю 5,2 млн грн
11:02 Ціни на продовольчу пшеницю в Україні залишаються на високому рівні, хоч і під тиском
10:58 БЕБ викрило на Одещині будівельне підприємство в ухиленні від сплати 8 млн грн податків
10:21 Урожай кукурудзи в Україні в 2024 оцінюється в 25 млн тонн. Потенційний експорт - 19,4 млн тонн
09:55 Міністри ЄС обговорили підвищення тарифів на аграрний імпорт із РФ і Білорусі
09:54 Україна та Литва домовилися про систему перевірки зерна
06:16 Новий завод харчових напівфабрикатів у Тернопільській області планують відкрити влітку 2025 року
06:04 Ячмінь. Експорт досяг 1,765 млн тонн станом на 20 листопада
21.11.2024  
17:12 Кукурудза. Аграрії зібрали 22,3 млн тонн
15:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:13 Група АГРОТРЕЙД підбила підсумки першого року вирощування арахісу
14:24 На Одещині суд виніс вирок організатору злочинної групи, яку БЕБ викрило в підпільному виробництві парфумів
13:30 БЕБ на Львівщині вилучило на 24 млн грн електронних сигарет з забороненими складниками









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.