На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости > Новости-АГРОБИЗНЕС

Загарбники вагонами вивозять зерно із захопленого Бердянська в Крим, а потім у росію

25.05.2022 13:43 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Зі складів тимчасово захопленого міста Бердянськ Запорізької області російські загарбники вагонами вивозять зерно до Автономної Республіки Крим, а потім у росію, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денiсова в Телеграмі.

За її даними, автомобільна колона з викрадених у перевізника «Аскет Шиппінг» зерновозів була помічена на Мелітопольському шосе. Свого часу компанія відмовилася співпрацювати з російськими загарбниками й перевела потужності на захід України.

Жителі Бердянська нарахували понад 30 вантажівок з причепами, наповненими зерном біля заводу «Азовкабель».

За інформацією Денисової, загарбники також намагаються вивезти залишки зерна з Маріупольського порту залізницею. Для цього терміново були розпочаті роботи з ремонту залізничного полотна в Маріуполі та станції Сартана.

Так, використовуючи порти тимчасово окупованого Криму та міста Севастополя, російська федерація вивозить морськими шляхами награбоване українське зерно до третіх країн.

Згідно з даними омбудсмана, судно «Матрос Пазинич», яке вже транспортувало викрадене зерно до Сирії, повернулося до Чорного моря та було завантажене знову. Після виходу з кримського порту це судно вказало порт призначення Бейрут у Лівані.

Денісова наголосила, що викрадення продовольства із захоплених територій є порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та воєнним злочином згідно зі статтею 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Читайте також: Кулеба закликає всі держави не купувати зерно, яке росія краде в Україні

Омбудсман закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення російської федерації в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини рф.

Як повідомляла «Агро Перспектива», російські загарбники масово вивозять із тимчасово окупованих територій Запорізької області зерно.

Як повідомив речник Сил оборони Запорізького напрямку Руслан Ткачук, у Василівському районі (Запорізька обл.) з території механізованого зерносховища ТОВ «Благовіщенський зернопродукт» російські загарбники вивезли 1200 тонн зерна.

Крім того, як повідомляє пресслужба Запорізької ОВА, про пограбування російськими військовими зерносховищ заявляють і жителі с. Мала Білозерка, де окупанти «забрали зерно і фермерів, і пайовиків».

Як повідомляла «Агро Перспектива», РФ продовжує красти українське зерно - втрати аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі кораблі, які йдуть із зерном з Севастополя, перевозять крадене українське зерно, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

«На нашу думку, практично всі кораблі, які йдуть із зерном з Севастополя, - це кораблі з краденим українським зерном. Адже немає ніякого розумного логістичного підходу, щоб переміщувати зерно з континентальної частини росії і вантажити через Севастополь, якщо це можна робити ближче, через російські порти», - сказав Сольський.

Детальніше в АГРО+Зерно.

З питань надання інформації на регулярній основі звертайтеся: client@agroperspectiva.com або +380 67 5964652 (Viber, Telegram).

Середні закупівельні ціни на зернові

За словами Сольського, координують вивіз краденого українського зерна вище керівництво армії та спецслужб країни-агресора.

«Це великий бізнес, який курують люди вищого рівня: працівники спецслужб країни-агресора, військові і різноманітні аферисти, яким такий бізнес по життю підходить», - сказав Сольський. І додав, що мова не може йти про зерно, вирощене на території тимчасово окупованого Криму.

«Крим, навіть коли ми його контролювали, стандартно вже завозив зерно з інших регіонів. Враховуючи, що вони в останні декілька років фактично його не вирощували, через відсутність, зокрема, поливу, тим більше в них є потреба в зерні для внутрішнього споживання. Крім того, вони налагоджують канали завантаження кораблів через Севастополь», - сказав Сольський.

За словами міністра, наразі вже є розуміння, які локальні трейдери та учасники російського ринку цим займаються. Відповідна інформація передається у правоохоронні органи. Прокуратура всі факти реєструє. МЗС України працює над тим, щоб за допомогою наших західних партнерів це зерно було оперативно арештоване та конфісковане.

За словами Сольського, з тимчасово окупованих територій країни окупанти вже відправили в напрямку Криму орієнтовно 400–500 тис. тонн зернових. Сольський зазначив, що є кілька джерел надходження інформації про крадіжки, зокрема заяви безпосередньо фермерів, дані ОВА.

Як повідомляла «Агро Перспектива», російське судно завантажило в тимчасово окупованому Криму 27 тисяч тонн зерна і спробувало продати його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію.

Судно «Матрос Позинич» завантажило 27 тис. тонн зерна в окупованому Криму і прямувало з ним до єгипетського порту Александрія. «Матрос Позинич» входить до підсанкційної «Об’єднаної суднобудівної корпорації».

Судно пройшло Босфор 23 квітня і вирушило до Керченської протоки, після чого до 27 квітня знаходилося в Керченській протоці на якірній стоянці порту Кавказ без вантажних операцій. 27 квітня судно вимкнуло АІС (автоматична система ідентифікації, яка має бути ввімкненою для всіх суден згідно з міжнародними морськими правилами).

Вже 28 квітня «Матрос Позинич» було помічено в окупованому Севастополі біля зернового терміналу стивідорної компанії «Авліта», яка в російських реєстрах значиться як «Авал». 30 квітня судно рушило в напрямку порту Александрії (Єгипет).

МЗС України підтвердило інформацію про вивезені 27 тисяч тонн зерна. Речник відомства Олег Ніколенко підкреслив, що українські дипломати завадили РФ доставити це зерно в Александрію.

«За нашою інформацією, нині російська сторона спрямувала судно із зерном, вкраденим на півдні України, в сторону Лівану та Сирії. МЗС вже звернулося до ліванських та сирійських органів, аби вони арештували крадений вантаж, якщо російський сухогруз зайде в їхні порти», - повідомив Ніколенко.

Ніколенко наголосив, що спустошення тимчасово захоплених населених пунктів на Херсонщині, вивезення звідти зерна та сільськогосподарської техніки, підриває не лише продовольчу безпеку України, але і значної частини світу, залежної від українського продовольства.

МЗС разом із причетними правоохоронними органами та міжнародними партнерами працюватиме над тим, аби кожна російська компанія, яка буде пов’язана з незаконними оборудками із українським зерном, понесла відповідальність.

Агро Перспектива

< Ринок цукру від SESVANDERHAVE Все новости за
25.05.2022
Президент України схвалив безперебійне виробництво та постачання агропродукції під час воєнного стану >

26.11.2024  
22:23 Єврокомісія наполягає на гармонізації Україною акцизів на тютюнові вироби
19:27 Норвегія планує у 2025 спрямувати на допомогу Україні $2,7 мільярда
17:21 Норвегія надає $4,5 мільйона у межах ініціативи Grain from Ukraine
15:10 БЕБ на Волині вилучило контрабандну техніку вартістю майже 11 млн грн
14:46 Виробник макаронів та яблучного повидла застрахувався від воєнних ризиків
14:37 Червона ікра – бажаний делікатес, переконана Держспоживслужба та радить обирати ікру уважно
14:13 Господарства почали обробляти посіви проти мишовидних гризунів
14:06 Кава у світі зросла в ціні до найвищого рівня, починаючи з 1997
11:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:07 Пшеничні котирування на біржі Чикаго знизилися на тлі поліпшення стану посівів озимої пшениці в США
10:15 За матеріалами Бюро економічної безпеки судитимуть експортера за контрабанду лісоматеріалів
08:24 Польські аграрії погрожують після 10 грудня заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною
08:21 Естонія виділила мільйон євро на кліматичні та екологічні проєкти України
08:15 Трамп обіцяє в перший день президентства підняти тарифи на товари з Китаю, Мексики й Канади
25.11.2024  
20:25 У жовтні після 4 місяців спаду Україна наростила експорт цукру до 74 тис тонн
19:43 Темпи експорту пшениці в листопаді повільніші за жовтневі
16:21 БЕБ на Київщині вилучило спирт вартістю майже 20 млн грн
15:44 АПК України для відновлення та подальшого розвитку потребує 56 млрд USD інвестицій в найближчі 10 років
15:35 Україна може заповнити ніші на ринку ЄС, провівши реструктуризацію агровиробництва - єврокомісар
15:33 Цукрові заводи України виробили 1,165 млн тонн цукру
13:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:33 Прогноз українського експорту на 2025 залишається позитивним - торговий представник
12:44 БЕБ на Львівщині викрило три благодійні фонди, які незаконно завезли понад 700 автомобілів
12:43 З початку року детективи Бюро економічної безпеки України вилучили на 400 млн грн контрафактної продукції
11:11 Пшеничні котирування на біржі Чикаго знизилися на технічних продажах контрактів
11:02 Гречка. Аграрії зібрали 131,7 тис. тонн
10:24 Стартує перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів
24.11.2024  
23:42 Польські протестувальники розблокували пункт пропуску «Шегині - Медика»
19:47 Міністр сільського господарства Польщі Секерський зустрівся з протестувальниками, що блокують польсько-український кордон
19:44 Астарта скоротила площі під озимою пшеницею та збільшила під ріпаком майже на 50%
15:37 Польсько-українська господарча палата закликала фермерів припинити блокаду кордону
11:31 У межах нової кліматичної угоди до 2035 року бідним країнам щорічно виділятимуть $300 млрд
04:22 Grain from Ukraine: 280 тис тонн агропродукції, 290 млн USD донорських коштів, 12 країн
23.11.2024  
18:43 Аграрії України зібрали 23,6 млн тонн кукурудзи
18:39 РФ намагається підірвати аграрний потенціал України - Шмигаль
18:32 Україна не дозволила РФ перетворити продовольство на зброю - прем’єр Швеції
17:14 Всі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025, — уряд змінив умови бронювання
17:07 За час роботи "Grain from Ukraine" вже 20 мільйонів людей вдалося врятувати від голоду – Зеленський
17:04 Польська сторона у ПП «Медика» вже не приймає вантажівки з України - прикордонники
16:49 Зимова єПідтримка: як отримати 1 тис. гривень допомоги від держави
16:43 Польща розпочала анонсоване блокування руху вантажівок перед п/п «Медика - Шегині»
22.11.2024  
19:11 Польські фермери планують обмежити рух на кордоні з Україною
19:08 Україна отримає $4,8 млрд у межах проєкту PEACE від Світового банку
18:37 На Миколаївщині відновлюють сховища для тривалого зберігання овочів та фруктів
18:24 Вегетація озимих зернових проходить за задовільних умов
18:16 1080 фермерів з прифронтовой територій отримали 5473 зернових рукава
18:15 ОВК об'єдналися для прискорення реформи меліорації
16:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:34 БЕБ на Київщині викрило злочинну групу осіб, що організувала нелегальну торгівлю тютюновими виробами
12:41 Нелегальний покер-клуб в столичному бізнес-центрі: БЕБ повідомило про підозру 3 учасникам організованої злочинної групи









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.