На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Чому в Україні шоколад може подорожчати удвічі, а якість шоколадок падатиме

03.04.2024 16:17 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Ціни на какао-боби неухильно зростають. Це загрожує світовій кондитерській індустрії дефіцитом сировини та зростанням цін.

Минулого тижня біржові ціни на какао-боби, за даними Еuronews, піднялися до історичних максимумів, перевищивши позначку 10 000 доларів за тонну.

З початку лютого подорожчання становило майже 10%, з початку року - 50%, а з 2022 року - 130%.

І ця динаміка найближчим часом збережеться.

Какао широко використовують у виробництві шоколадних й кондитерських виробів, а побічні продукти, як-от зерна, масло какао, м’якоть какао-стручків, також застосовують для виробництва безалкогольних напоїв, алкоголю, оцту, косметики, харчових добавок, ароматизаторів та багато іншого.

Чому ростуть ціни?

За словами експертів, основна причина - дефіцит какао-бобів, спричинений неврожаєм в основних країнах-виробниках какао у Західній Африці.

В лютому Західну Африку охопила екстремальна спека й вологість, яка зазвичай трапляється там раз на десять років, розповіли в World Weather Attribution (WWA).

Їхнє дослідження показало: якщо світ не скоротить використання викопного палива, Західна Африка відчуватиме подібні теплові хвилі приблизно кожні два роки.

«Від фермерів Кот-д’Івуару надходили повідомлення, що спека послабила врожай какао», - розповів один з авторів дослідження Ізадін Пінто з Кейптаунського університету.

Високі температури збільшили швидкість випаровування, внаслідок чого посіви залишились без достатньої кількості вологи.

Ще одним фактором, що вплинув на врожай, є Ель-Ніньо - кліматичне явище, пов’язане з коливання погоди в тропіках Тихого океану, що призводить до підвищення глобальної температури і розвитку екстремальних погодних умов.

Ель-Ніньо особливо сильно впливає на какао й інші культури, оскільки посилює сухі, запорошені вітри з пустелі Сахара, що впливають на доступ сонячного світла до культур.

Оскільки какао - чутлива до посухи культура, суворіша й посушлива погода може особливо негативно позначитись на врожаї.

Жінки сортують какао-боби в Кот-д’Івуарі

Однак посуха й Ель-Ніньо - не єдиний чинник, що впливає на виробників какао. І Кот-д’Івуар, і Гана постраждали від подвійного погодного удару.

Торік у грудні в обох країнах пройшли сильні дощі. Загальна кількість опадів у Західній Африці більш ніж удвічі перевищила середній показник за 30 років для цієї пори року.

Вологі умови принесли із собою грибкову інфекцію.

Зниженню врожаю також сприяє старіння дерев какао, вони стають більш схильні до хвороб. Це також означає, що їх утримання обходиться дорожче, тому деякі фермери вирішили відмовитись від старих дерев какао і ферм на користь зеленіших пасовищ.

Результат цих різних екстремальних подій був однаковим: ціни на какао зросли більш ніж утричі з минулого року і подвоїлися за останні три місяці.

Що це означає для світових виробників шоколаду?

Виробники шоколаду зазвичай купують боби на кілька місяців уперед, але нинішнє різке зростання цін починає впливати на ціни у магазинах.

«Багато гравців уже оголосили про підвищення цін. Ми також є частиною цієї групи», - заявив цього місяця Мартін Хуг, виробник шоколаду Lindt & Spruengli.

За повідомленнями, кілька какао-заводів у Гані й Кот-д’Івуарі скоротили або припинили переробку какао-бобів через те, що їх закупівля стала надто дорогою, пише Еuronews.

Крім того, регулятор какао-виробництва Кот-д’Івуару повідомив, що очікує на зниження середнього врожаю в країні, починаючи з квітня, приблизно на 33%.

Гана також оголосила, що прогноз виробництва какао цього року складе близько 650 000 тонн, порівняно з 850 000 тонн минулого року.

Виробник шоколаду Hershey’s вже попередив, що рекордно високі ціни на какао, ймовірно, вплинуть на зростання прибутку цього року.

Генеральний директор Hershey’s Мішель Бак заявила на зустрічі з аналітиками: «Ми не можемо говорити про майбутнє ціноутворення, але враховуючи ціни на какао, пустимо в хід всі наявні в нашому арсеналі інструменти, зокрема ціноутворення, як засіб управління бізнесом».

Компанія Mondelez, власник Cadbury, Oreo та Toblerone, також підвищила ціни на шоколад на 15% у 2023 році і заявила, що, найімовірніше, продовжить робити це, щоб досягти прогнозованих прибутків цього року. Компанія також розповіла, що разом із цінами на какао однією з ключових проблем наступного року є також зростання цін на цукор.

Як це вплине на український ринок

«Звісно, варто очікувати подорожчання - і виробники це підтверджують», - розповіла ВВС оглядачка аграрного і харчового ринку Лариса Гук.

«Є прогноз, що влітку ціна за плитку шоколаду (а вона зараз вже не 100, а, наприклад, 80 грамів) може зрости з 35 до 50 грн, а до кінця року - і всі 70 грн. Звісно, це усереднено, бо є шоколад із вмістом какао у 30%, а є - понад 80%».

За словами Гук, крім подорожчання сировини, на ціну шоколаду в Україні можуть впливати й інші фактори.

«У нас додатковим фактором цих процесів є блокування (польського) кордону, бо сировина іде саме через нього. І цей чинник вже теж озвучують і кондитери, і ритейлери».

На думку експертки, і виробники, і ритейлери намагатимуться максимально нівелювати подорожчання. Виробники - завдяки дешевшим інгредієнтам при виробництві, а ритейл - орієнтуватиметься на попит-пропозицію.

«Вже зараз на нього активно діють якісь акційні пропозиції, бо ритейлери намагаються хоч якось пожвавити торгівлю. Якщо акційні пропозиції починаються десь від 35 грн за плитку, то ціна імпортної продукції - вже зі 100 грн».

Але зростання цін на сировину може призвести до більш активного використання альтернативних інгредієнтів, вказує Лариса Гук.

«По-простому, це означає, що на полицях магазинів буде зростати відсоток продукції із вмістом пальмової олії, бо вона дозволяє здешевити виробництво, і ціна в магазині не буде лякати стрімким підвищенням. Звісно, це речі, про які не хотілося б говорити, і виробники про це не скажуть, але ми маємо це передбачати», - зауважує оглядачка.

«Це навіть без прив’язки до шоколаду, а загалом щодо практично усіх харчів, бо всі розуміють, що в нас війна, і ніхто не знає, що буде завтра, а тому вельми ощадливо витрачають кошти», - резюмує вона, пише BBC Україна.

Агро Перспектива

< Нелегальне виготовлення сигарет: за матеріалами БЕБ судитимуть 4 учасників організованої злочинної групи Все новости за
03.04.2024
Штрафи та знищення конфіскату: за матеріалами БЕБ суд виніс вироки волинянам, що незаконно продавали електронні сигарети >

21.11.2024  
10:45 Закупівля дров для ЗСУ за завищеними цінами: БЕБ повідомило про підозру 6 учасникам схеми
20.11.2024  
18:59 За матеріалами БЕБ судитимуть посадовців Одеської міськради за розтрату 3,9 млн грн на закупівлях для Збройних Сил
17:33 Всесвітня продовольча програма ООН планує виділити на підтримку України понад $2 мільярди - Шмигаль
17:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:44 За матеріалами Бюро економічної безпеки позбавлено ліцензії 3 відомі тютюнові компанії
12:19 "Зроблено в Україні" фінансуватиметься повноцінно в 2025 — Мінекономіки
11:20 На Буковині Детективи БЕБ викрили мережу виготовлення та збуту фальсифікованого пального
11:02 441,5 млн гривень грантової підтримки отримали цьогоріч аграрії на розвиток садів і теплиць
10:58 Мінагро обговорило з ФАО розширення підтримки українських аграріїв у 2025
07:41 МВФ дещо покращив прогноз зростання ВВП України
04:01 В Україні 20 листопада діятиме одна черга відключень електроенергії - з 06:00 до 22:00
19.11.2024  
18:04 Рада ухвалила бюджет 2025 зі збільшеними податками
17:53 МВФ і Україна досягли угоди на рівні персоналу про 6-й перегляд програми EFF - Фонд
17:44 Аграрії України посіяли 98% озимих під урожай 2025
14:16 За матеріалами БЕБ суд призначив понад 2,7 млн грн штрафу організаторам мережі нелегальних гральних закладів
12:44 Польща пропонує запровадити мита в 30-40% на імпорт до ЄС добрив із РФ і Білорусі
12:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:43 Болгарія і Румунія вимагають запровадити захисні заходи проти поставок меду з України
10:04 Україна хоче продовження преференцій на торгівлю агропродукцією з ЄС після 5 червня 2025
09:46 Відкриття ринку ЄС для продовольства з України засвідчило брак правил за низкою напрямів - агроміністр Польщі
09:29 Франція сподівається переконати владу Польщі та об’єднати зусилля в боротьбі проти торговельної угоди між ЄС та латиноамериканським блоком Меркосур
08:37 88% продовольства відправляється на експорт через українські порти, стверджує Мінагро
07:37 Україна в січні-жовтні 2024 продала на зовнішні ринки 72,2 тис тонн меду
06:51 Держспоживслужба сформувала перелік компаній, що планують експорт ячменю, кукурудзи та сої до КНР
06:43 Аграрії Донецької області посіяли 56% заплановах площ озимини під урожай 2025
18.11.2024  
23:21 Графіки відключень у вівторок діятимуть із 6:00 до 23:00 - Укренерго
15:54 Український експорт товарів в грошовому еквіваленті вже перевищив показники 2023 - Мінекономіки
15:41 На Одещині Бюро економічної безпеки вилучило підроблені електроінструменти вартістю 14,4 млн грн
15:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:11 Свириденко та Посол Японії в Україні Накаґоме Масаші обговорили можливості для прискорення розмінування
14:38 Мінагрополітики запускає новий сервіс еРослинництво
14:32 Пшеничні котирування на біржі Чикаго зросли після 5-ти сесій зниження
13:02 Закупівля генераторів за завищеними цінами: БЕБ оголосило підозру керівнику департаменту Дніпровської міськради
10:46 Україна представила на COP29 вісім «зелених» стартапів
10:32 ВВП зріс на 4,2% за десять місяців 2024 року: зростання підтримують транспорт, будівництво та промисловість
09:09 До 1 грудня 2024 ГО мають сформувати реальні потреби в спеціальностях для агаграрного сектору
17.11.2024  
20:05 18 листопада в усіх регіонах вимушено будуть застосовуватись заходи обмеження споживання електроенергії
19:30 Уряд запускає проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки
19:28 Єврокомісія схвалила транш для України в 4,1 млрд євро в рамках Ukraine Facility
17:02 Запаси продуктивної вологи на більшості площ Харківської, Дніпропетровської, Херсонської, Одеської областей незадовільні
06:42 Експорт яєць в жовтні зріс в 2,6 рази. Найбільше купує Ізраїль. Ціни в Україні ростуть
16.11.2024  
21:10 Держспоживслужба з 4 по 11 листопада оформила 4921 фітосанітарних сертифікатів для експорту зернових та олійних
19:11 1,78 млрд грн податків сплатила Астарта до бюджетів за десять місяців 2024
19:06 Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності — Шмигаль
17:53 Держпродспоживслужба опрацювала вимоги щодо поставок яєць до Малайзії
15.11.2024  
21:33 Агрометеорологічні умови сприятливі для росту та розвитку озимих
20:42 Кукурудза. Аграрії зібрали 22,3 млн тонн
20:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:57 Уряд прийняв Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030
14:35 На Одещині у справі БЕБ про ухилення від сплати податків експортер сої відшкодував понад 15 млн грн









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.