На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Площа сільськогосподарських угідь в Україні з органічним статусом – 246 126 га

18.01.2024 15:55 «Агро Перспектива» (г. Киев) — В Україні площа сільськогосподарських угідь з органічним статусом — 246 126 га, площа сільськогосподарських угідь перехідного періоду — 17 493 га, йдеться в повідомленні Мінагро.

За даними оперативного моніторингу, проведеного Мінагрополітики шляхом проведення опитування органів іноземної сертифікації, які сертифікували органічне виробництво та обіг органічної продукції в Україні відповідно до стандарту, еквівалентного Регламенту Ради (ЄC) №834/2007, та NOP (США), станом на 31.12.2022 загальна площа сільськогосподарських угідь, зайнятих під органічним виробництвом, та перехідного періоду, склала 263 619 га (0,6% від загальної площі земель сільськогосподарського призначення України). Загальна кількість операторів становила 462, включаючи 380 сільськогосподарських виробників.

Протягом останніх років, до повномасштабного вторгнення росії на територію України, на внутрішньому споживчому ринку спостерігалося розширення асортименту органічних продуктів через основні мережі супермаркетів. Основними видами органічної продукції, які споживаються в Україні, є молоко та молочна продукція, овочі, фрукти та гриби, круп’яні і зернові вироби, борошно, насіння, снеки, яйця, м’ясна продукція, соки, напої, пасти, консервовані продукти, олія, прянощі та спеції, цукор та інша продукція, до якої входять хлібобулочні вироби, вареники/пельмені, мед, шоколад, чай, кава.

Через повномасштабну війну внутрішні продажі української органічної продукції скоротилися на 36% за обсягом (6 280 тонн) та на 48% за вартістю (близько 17 млн доларів США) у 2022 році порівняно з 2021 роком (відповідно до результатів дослідження органічного ринку України, проведеного

ТОВ «Органік Стандарт» у партнерстві з Organicinfo.ua за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку» (OT4D)). Детальніше про внутрішній органічний ринок України тут.

За даними ТОВ «Органік Стандарт», протягом 2022 року, попри повномасштабне військове вторгнення росії на територію України, Україна експортувала 245 600 тонн органічної продукції на суму 219 млн дол. США до 36 країн світу, що майже дорівнює експорту органічної продукції у 2021 році (261 000 тонн, 222 млн дол. США). Переважна більшість органічної продукції з України була експортована в країни Європи (95%). Обсяги експорту органічної продукції до країн Європи залізницею та автомобільним транспортом збільшилися, але зменшилися обсяги експорту суднами, зокрема, авіаперевезення для експорту з України стали неможливими.

Найбільшими країнами-імпортерами української органічної продукції у 2022 році були Нідерланди, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Польща, Литва, США, Італія, Велика Британія та Чеська Республіка. Українські органічні виробники також експортували в деякі країни Азії та Північної Америки.

До ТОП 3 експортованих органічних продуктів з України, які постачалися на міжнародні ринки, увійшли кукурудза, соя та пшениця. Також експортувалися олія соняшникова, макуха соняшника, соняшник, чорниця заморожена, ячмінь, ріпак, пшоно та інша продукція.

Відповідно до звіту Європейської Комісії, у 2022 році Україна піднялася на дві сходинки, порівняно з 2021 роком, і посіла 3-є місце зі 125 країн за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС. Так, протягом 2022 року до ЄС ввезено 2,73 млн тонн органічної агропродовольчої продукції, з них — 219 тис. тонн (8%) з України, що склало 85% від загального обсягу експорту української органічної продукції. Так, Україна посіла перші місця серед країн-експортерів до ЄС, експортувавши 93 тис. тонн (77,1%) зернових культур (окрім пшениці та рису) та 20 тис. тонн (22%) насіння органічних олійних культур (без урахування сої).

Державна установа «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» (далі — Офіс), метою якої є сприяння розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва, підтримка та просування експорту товарів, робіт та послуг українських виробників відповідно до програмних документів Кабінету Міністрів України, інших документів державного планування, з 2019 року почала підтримувати органічний експортний ринок України. Офіс сприяє розвитку потенціалу українських експортерів органічної продукції, просуванню органічного сектору та формуванню позитивного іміджу України як надійного постачальника органічної продукції за кордоном. Офіс активно підтримує та організовує різноманітні заходи для органічних експортерів, зокрема, національні павільйони на ключових міжнародних торговельних виставках, таких як Biofach (Нюрнберг, Німеччина), Anuga (Кельн, Німеччина) та Middle East Organic & Natural Products Expo (Дубай, ОАЕ).

Органічне виробництво в Україні регулюється Законом України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (далі — Закон), а також відповідними підзаконними нормативно-правовими актами.

Мінагрополітики здійснює практичні заходи щодо впровадження законодавства. Так, починаючи з 2022 року міністерство, відповідно до вимог статті 30 Закону, забезпечує проведення кваліфікаційних іспитів для кандидатів, які мають намір стати інспекторами з органічного виробництва, у разі надходження відповідних заявок. Наразі 36 осіб отримали свідоцтво інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції. Це дало змогу органам сертифікації, які мають намір бути включеними до Реєстру органів сертифікації та здійснювати сертифікацію органічного виробництва відповідно до вимог українського законодавства у цій сфері, приступити до виконання наступної вимоги статті 28 Закону — акредитації Національним агентством з акредитації України.

У травні 2023 року Національне агентство з акредитації України видало перший атестат про акредитацію ТОВ «Органік Стандарт». У червні 2023 року Мінагрополітики внесло ТОВ «Органік Стандарт» до Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції, що дозволило йому розпочати проведення сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції відповідно до вимог законодавства України. У серпні 2023 року Мінагрополітики запустило Державний реєстр операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Реєстри у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції розміщено тут.

Вже у вересні 2023 року в Україні з’явився перший органічний продукт, який маркований українським державним логотипом для органічної продукції. Ним став органічний карпатський трав’яний чай від ТОВ «Мольфар Еко» (Закарпатська обл.)

Співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги

Мінагрополітики співпрацює з міжнародними проектами, що мають на меті розвиток органічного виробництва та обігу органічної продукції в Україні, зокрема з:

1. Швейцарсько-українською програмою «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що фінансується Швейцарією та впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

2. Проектом «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA).

3. Швейцарсько-українською програмою «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D), що фінансується Швейцарією та впроваджується IFOAM — Organics International у партнерстві з HELVETAS Swiss Intercooperation та Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

4. Проектом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA)

Агро Перспектива

< Укрзалізниця перевезла 148,4 млн тонн вантажів у 2023 Все новости за
18.01.2024
Бджільництво: сучасний стан та перспективи обговорило Мінагро >

22.02.2025  
09:36 Мінагро хоче створити центру для фермерів для комунікації з владою за гроші Mercу Corps
09:13 22 лютого. Відкрий ніч з «тієї пляшкою»
08:43 22 лютого. Свята та події дня
08:38 Імпорт сирів зростає. В січні завезли 3 тис тонн
07:21 Економічний патріотизм і підтримка національних виробників – пріоритет України - Шмигаль
07:17 МХП поки не анонсує експорт нових партій біометану у зв’язку з питаннями енергобезпеки України
21.02.2025  
22:11 Світовий банк торік надав Україні $31,8 мільярда підтримки - Гетманцев
21:26 Погода ускладнила перезимівлю озимих, але не є критичною
21:22 З початку року 811 агрогосподарств отримали 3,7 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
21:15 Україна наближає законодавство у сфері морського транспорту до стандартів ЄС
21:07 Тотальна економія: Гетманцев запропонував ввести «військову цензуру» видатків
14:27 Бюро економічної безпеки у Києві вилучило контрафактні тютюнові вироби вартістю майже 12 млн грн
14:26 За матеріалами БЕБ суд виніс вирок експортеру за контрабанду лісоматеріалів
12:05 Цифрова трансформація є пріоритетом для Держспоживслужби на 2025
11:26 БЕБ повідомило 8 підозр працівникам та співорганізатору мережі незаконних гральних закладів в Одесі
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:07 Херсонщина думає, як ліквідувати АЧС у регіоні
09:59 Знай свої права: повернення товару, придбаного в кредит - Держспоживслужба
09:48 ЄС продовжуватиме надавати пріоритет продбезпеці та суверенітету, захищаючи інтереси європейських фермерів
08:24 Україна витратила в 2024 на імпорт какао на 47% валюти більше, ніж у 2023
07:43 Яловичина дорожчає, свинина росте в ціні, птиця дешевшає - підсумки січня в роздрібній торгівлі
07:11 Спалах АЧС зафіксований на Херсонщині
07:01 Досвід успішних експортерів: «Галя Балувана», «Кернел», «Фіднова» - курс на зовнішніх споживачів
20.02.2025  
23:11 Місія МВФ щодо 7-го перегляду програми EFF розпочинає роботу в Києві
22:46 В ДАР зареєстровано 11 508 заявок від аграріїв на 385 млн грн на субсидію з утримання корів
22:17 Осьмачко обговорила з Послом Єгипту в Україні двостороннє співробітництво в сфері сільського господарства
16:31 БЕБ на Харківщині викрило родину, що займалась нелегальним виробництвом електронних сигарет
13:37 Бюро економічної безпеки на Львівщині завершило розслідування щодо контрабанди лісоматеріалів
11:46 БЕБ у Чернівецькій області забезпечило відшкодування 4,5 млн грн несплачених податків продавцем електроніки
10:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
09:18 Українські банки у 2024р збільшили чистий прибуток на 24,6%
08:16 Частина вантажів з Китаю йтиме до Європи через Україну за допомогою УЗ та її поромів "Герої Плевни" і "Герої Шипки"
07:51 Україні важлива умова довгого і стійкого миру - бізнес
07:44 Технічні зауваження до мінімальних експортних цін невеликі, механізм працює нормально - Коваль
07:32 Індекс українських акцій на Варшавській біржі обвалився на 8%
07:29 На ринку соняшнику в Україні триває протистояння фермерів та переробників
19.02.2025  
14:14 За матеріалами БЕБ суд виніс вирок двом одеситам, які незаконно продавали електронні сигарети
13:01 Експорт м'якої пшениці з ЄС-27 станом на 16 лютого становить 13,33 млн. тонн
12:55 Пшениця в Чикаго зросла до рівня 4-місячного максимуму на тлі побоювань щодо врожаю в РФ та США
11:43 БЕБ на Київщині викрило масштабне підпільне виробництво батарейок відомого бренду
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
09:30 Держпродспоживслужба проводить швидку оцінку ризиків щодо блутангу
09:22 Держспоживслужба просить Гендиректорат ЄК включити 27 підприємств по продуктам бджільництва до переліку експортерів на ринки ЄС
08:52 Україна в січні 2025 різко збільшила імпорт капусти - в 11 разів проти січня 2024
08:21 Україна планує залучити $2,7 млрд від МВФ в 2025
08:14 35% вирощених овочів втрачається через брак належних умов зберігання - Мінагро
07:54 Коваль обговорив з турецьким колегою розширення торгівельної співпраці в агросекторі
18.02.2025  
21:31 Heineken очікує зростання частки безалкогольного пива у своєму портфелі
21:20 Restaurant Brands викупила у партнерів частки в китайському підрозділі Burger King
21:09 Україна планує залучити $2,7 млрд від МВФ в 2025








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.