На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Ми є на: 
   
 


Главная > Новости

Україна «поставила на паузу» позов у СОТ щодо зернової справи

05.10.2023 20:43 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Україна «поставила на паузу» позов до СОТ проти окремих країн-членів ЄС та продовжує консультації з метою знайти конструктивне рішення для «зернової» проблеми, яке б відповідало політиці ЄС у сфері торгівлі інтересам країн-сусідів та самої України, у Брюсселі в кулуарах міжнародного форуму «Поля змін: окреслюючи шлях для українського сільського господарства», заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка, повідомляє Укрінформ.

«У нас залишилося єдине чутливе питання, — коли зможуть відкритися для продажів ринки сусідніх держав. Але це мінімальна проблема, тому що статистично ми не продаємо туди багато зернової продукції. Це питання стосується взагалі функціонування режиму торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Ми бачимо, що цю проблему буде усунуто в найближчі тижні та місяці. Буде багато новин з приводу того, як змінюється режим ліцензування, приймаються якісь доповнення, — це дуже активна робота. Очевидно, що наші суперечності в СОТ, — вони поки що на паузі, поки ми шукаємо таке практичне рішення», — зауважив представник українського уряду.

Він зауважив, що з політичної точки зору розуміє вимогу уряду Польщі, щоб Україна відкликала свій позов до СОТ, але цей позов не набув формату торговельної суперечки, оскільки наразі перебуває на стадії проведення консультацій.

«Суто з правової точки зору, ми зараз не маємо суперечки, тому що ми не зверталися до структур з врегулювання суперечок та до арбітражу. Ми на стадії консультацій, для яких надається 60 днів. Ми, перш за все, будемо концентруватися на пошуку рішень, ми ведемо дуже конструктивні перемовини. Для нас загальноєвропейське конструктивне рішення є дуже важливим», — наголосив Качка.

«Попри те, що наше заперечення спрямовано проти окремих країн-членів, включаючи Польщу, це системне питання щодо наших відносин з Європейським Союзом. Тож наша мета не просто відкликати цю скаргу, але наголосити, що Україна і Європейський Союз мають однакові підходи до організації торгівлі. Ми не заперечуємо таку вимогу польського уряду, шукаємо рішення для всіх цих проблем у комплексі, шляхом, який покаже єдність між нами й Польщею, а між нами і Європейським Союзом, і також між Польщею та Європейським Союзом», — додав заступник міністра.

Він окремо наголосив, що жодного «зернового ембарго» у відносинах між Україною та країнами сусідами не існує, і саме це гучне словосполучення викликає найбільше проблем. Натомість з квітня поточного року, за словами українського урядовця, був досягнутий суттєвий прогрес у покращенні логістики з транспортування зерна. Зокрема, уряд Польщі доклав великих зусиль для покращення умов транспортування української продукції. Дуже конструктивно відбувається робота з покращення логістики між Україною, Молдовою та Румунією, за підтримки Сполучених Штатів.

«Ще один аспект, який був добре врегульований — це митне оформлення тих товарів, що йдуть транзитом через п’ять сусідніх держав. Ми бачимо, що жодна країна цей транзит не забороняє, й не думає про заборону, тому це велике спільне досягнення», — зазначив Качка.

Він зауважив, що не бачить жодних системних перешкод для вирішення всіх згаданих проблем, і сподівається продовжити конструктивний діалог із Польщею.

У травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.

15 вересня Єврокомісія оголосила, що Євросоюз не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зернового експорту до п’яти сусідніх країн. Після цього Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про рішення надалі одноосібно блокувати імпорт української агропродукції.

Минулого тижня Україна представила учасникам Координаційної платформи план дій із регулювання зернового експорту, зокрема, шляхом запровадження ліцензій на експортні операції, для уникнення подальшої турбулентності на ринках країн-сусідів. Ця зустріч, під час якої Єврокомісія та країни ЄС завершили, в цілому, оцінку представленого Україною плану дій, відбулася за відсутності представників від Польщі та Угорщини.

Агро Перспектива

< Новини про покупку Китаєм великого обсягу українського зерна не утримали падіння цін на кукурудзу Все новости за
05.10.2023
Польща вимагає від України не «ставити на паузу», а відкликати позов у СОТ >

16.03.2025  
07:15 Ціни на хліб в Україні невпинно зростають
06:22 16 березня. Свята та події дня
15.03.2025  
16:54 Фітосанітарна безпека: минулого тижня оформлено 4069 фітосанітарних сертифікатів
16:47 15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів
16:43 Аграрії Черкаської області розпочали посівну кампанію 2025
09:43 Покращений підхід до закупівлі послуг із розмінування агроземель – підсумки зустрічі із операторами протимінної діяльності
14.03.2025  
20:26 США через зростання цін на яйця звернулися по допомогу до Данії - Reuters
16:24 Аграрії планують посіяти понад 5,7 млн га ярових зернових - на рівні 2024
16:13 БЕБ у Чернівецькій області викрило злочинну групу, що підробляла документи суворої звітності
16:12 БЕБ на Львівщині забезпечило відшкодування 4,1 млн грн податків підприємством із виробництва мʼясної продукції
16:11 Бюро економічної безпеки у Києві забезпечило відшкодування 6,7 млн грн несплачених податків до бюджету
15:56 Аграрії України посіяли 83 тис га ранніх зернових
13:04 БЕБ викрило розкрадання 3,5 млн грн на капремонті пожежного депо в Полтаві
11:55 Попри тиск, суд дозволив БЕБ спеціальне досудове розслідування стосовно власниці Айбокс банку та її спільників, які переховуються закордоном
10:38 Харчові компанії в США домагаються звільнення від мита на інгредієнти, виробництво яких відсутнє в країні
10:04 Питання можливого переходу в торгівлі України з ЄС з ATM на ст.29 DCFTA є більше політичним – торгпред
09:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
09:01 Винороби Європи в шоці від погрози Трампа запровадити мита у 200% на ввезення їхньої продукції
08:48 "Рівнеазот" відновив роботу після вимушеної перерви через нестабільне електропостачання
08:15 В Україні спостерігається зростання захворювань тварин на сказ, АЧС, грип птиці - Держспоживслужба
08:14 Мін'юст стягне в дохід держави активи «Білоруськалію»
07:53 Перезимівля озимих в Україні завершилася задовільно - Український гідрометеорологічний центр
07:42 Трейдери оцінюють потенційні зміни попиту на збіжжя з України після імпортних мит, запроваджених США та Китаєм
13.03.2025  
21:13 Аграрії України почали сіяти ранні зернові
20:43 Чеська Республіка готова поширювати співпрацю з Україною та підтримувати аграрний сектор
20:38 Коваль обговорив з турецьким колегою розширення співпраці в агросекторі
17:53 Бюро економічної безпеки на Закарпатті припинило незаконне розповсюдження сигарет
17:52 Незаконний продаж сигарет без акцизних марок на Одещині: суд виніс вирок у справі БЕБ
16:18 Житомирщина планує в 2025 збільшити площі під цукровими буряками на 44%
15:09 БЕБ передало активи перевантажувально-складського комплексу зернових вантажів, що належить компанії, яку пов`язують з відомим бізнесменом, в управління АРМА
15:04 Україна відправила до Сирії 3850 тонн борошна як гуманітарну допомогу
14:21 Аграрії Житомирської області посіяли 500 га ранніх зернових
14:04 Аграрії Тернопільщини посіяли 17 тисяч гектарів ярини
13:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:13 БЕБ забезпечило відшкодування 8,7 млн грн несплачених податків за оренду землі у Дніпропетровської міської ради
09:33 Бюро економічної безпеки на Волині вилучило понад 10 тонн дизпалива сумнівної якості
09:17 Канада у G7 порушуватиме питання невиправданих мит США - глава МЗС
08:43 Глобальні перехідні запаси пшениці у сезоні 2024/2025 - 260,083 млн. тонн - оцінка USDA
08:10 Розвиток українського насінництва – це питання національної безпеки - Мінагро
07:07 JPMorgan оцінює ймовірність рецесії в США у 40% через політику Трампа
06:37 ФАО підвищила свій прогноз світового виробництва рису в 2024/2025
06:35 У лютому 2025 року Індекс продовольчих цін ФАО зріс у зв'язку із зростанням цін на цукор, молочну продукцію та олії
12.03.2025  
20:04 Канада ввела дзеркальні мита на американські товари ще на понад 21 мільярд доларів США
18:34 БЕБ звернулося до суду з клопотанням про застосування спецрозслідування у справі власниці Ibox bank про міскодинг на 5 млрд грн
18:33 «Зарплати у конвертах»: БЕБ викрило мережу чернівецьких супермаркетів у несплаті податків
18:19 Вирощуванням щириці в Україні займаються приблизно 150 господарств - Мінагро
11:45 Глобальні ціни на продовольство ростуть на тлі зростання цін на цукор, молочну продукцію та олії
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:57 Мінагро ініціювало розширення програми 5-7-9 для підприємств, готових розбудовувати систему овочесховищ
10:48 БЕБ на Львівщині викрило нелегальну мережу з продажу електронних сигарет. Вилучено товар вартістю понад 36 млн грн








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.