На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Україна може відкликати позов із СОТ, якщо Польща, Угорщина та Словаччина гарантують незастосування обмежувальних заходів у майбутньому - торгпред України

27.09.2023 19:37 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Отримання гарантій від Польщі, Угорщини та Словаччини щодо незапровадження в майбутньому односторонніх обмежень до українських товарів дасть можливість Україні оголосити на весь світ, що спір вичерпано, й відкликати позови зі Світової організації торгівлі (СОТ), заявив заступник міністра економіки і торгівлі — торговий представник України Тарас Качка в ефірі марафону «Єдині новини».

«Для нас дуже важливо, щоб польська сторона та інші держави, Європейський Союз гарантували, що таких обмежень у майбутньому не буде. Оскільки вони є протиправними й неадекватними. Хоч би як захищали їх польські колеги, ми ніколи не погодимося на те, що вони прийнятні для України. Лише тоді, коли ми отримаємо ці гарантії, ми формально оголосимо на весь світ, що цей спір вичерпано», — сказав він і додав, що перспектива відкликання позову України з СОТ розглядатиметься останньою.

Качка зазначив, що для України принципово важливо запустити механізм узгодження та верифікації запропонованого Європейською Комісією механізму контролю експорту українських агротоварів. Цю позицію узгодив Європейський Союз та інші країни-члени ЄС, тому український уряд вважає його «прийнятним».

Качка зазначив, що запропонована схема контролю експорту українського зерна діятиме як формат ліцензій, які видає Міністерство економіки України. Вони стосуватимуться винятково прямого експорту чотирьох товарів — пшениці, ріпаку, кукурудзи, соняшнику — до Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії.

Він нагадав, що в України не обмежений транзит через ці п’ять держав. Крім того, немає жодних обмежень щодо експорту до інших країн-членів ЄС або третіх країн, наприклад Китаю, Єгипту або Туреччини.

«Позови до СОТ, як бачимо з реакції наших партнерів, — це абсолютно доречний і правильний крок, оскільки він окреслив природу нашого обурення. Воно стосується не так збитків для зернового ринку — для нас Польща ніколи не була важливим ринком збуту зернових — як самим фактом запровадження таких національних обмежень», — пояснив торгпред України.

Качка наголосив, що односторонні заборони щодо будь-якої української продукції були б не менш принциповими для України. Він нагадав, що всі коментарі, які отримувала Україна, були «уникливими, завжди перескакували на іншу тему, але насправді питання залишається відкритим».

«Ані Польща, ані Угорщина, ані Словаччина не мали права запроваджувати односторонні обмеження ні у квітні, ні зараз. Ми попереджали про потенційний позов до квітня і, відповідно, зараз зробили те, про що від самого початку попереджали в разі нового застосування обмежень», — сказав торгпред України.

Качка нагадав, що 19 вересня Україна презентувала робочій групі з експорту українських агротоварів систему контролю експорту зерна до Європейського Союзу. Наступного дня цю процедуру схвалив український уряд, а 26 вересня її було опубліковано.

«Тиждень роботи на робочому рівні дав нам змогу з румунською та болгарською сторонами відпрацювати двосторонні механізми, а також розпочати попередні розмови про прийняття/неприйняття (запропонованої схеми роботи — ІФ-У) трьома державами, що запровадили національні заборони», — розповів торгпред України.

Він високо оцінив отримане в середу під час переговорів аграрних міністрів України та Польщі Миколи Сольського і Роберта Телюса схвалення механізму контролю експорту українського зерна в прифронтові країни, яке польська сторона назвала конструктивним.

На думку Качки, цей факт і можливість конструктивних переговорів із Польщею є для України «великим зрушенням» і «першим невеликим кроком уперед». «Якщо все вийде (узгодити механізм контрольованого експорту українського зерна — ІФ-У), то за кілька тижнів ми вийдемо на конструктивне рішення», — висловив упевненість він.

Торгпред наголосив, що Україна не наполягає на доступі до ринків сусідніх країн, зокрема Польщі, за рахунок місцевих фермерів. Навпаки — Україна пропонує рішення, яке враховує їхні інтереси.

«З точки зору аграрної політики наша позиція апріорі була спрямована на конструктив. Юридична позиція з точки зору торгового права полягає в тому, що ми хочемо допомогти Європейському Союзу. Саме європейські інституції ухвалюють рішення про торговельний режим з Україною, а не окремі держави-члени. На цьому базується Європейський Союз», — констатував Качка і додав, що Україна хоче вступити до сильного Європейського Союзу.

Торгпред України нагадав, що 28 вересня відбудеться спільна зустріч України та п’яти сусідніх держав із Європейською Комісією, де обговорюватимуть наступні кроки щодо співробітництва, і висловив сподівання на конструктивну співпрацю.

Як повідомлялося, Єврокомісія 15 вересня оголосила, що не продовжуватиме обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з України до п’яти сусідніх із нею країн ЄС (Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини) із деякими умовами, що дадуть змогу уникнути нового різкого зростання поставок.

Обмеження було запроваджено 2 травня, вони стосувалися імпорту пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи. Ці п’ять східноєвропейських країн — членів ЄС стверджували, що українська агропродукція в умовах її безмитного ввезення в ЄС осідає у них і завдає шкоди їхньому агросектору.

Після зняття обмежень Польща, Угорщина і Словаччина запровадили односторонні заборони, а Болгарія задумалася про квотування імпорту українського соняшнику. Польща розширила список заборонених до імпорту продуктів за рахунок ріпакової макухи та шроту, а також кукурудзяних висівок, пшеничного борошна і похідних товарів. Угорщина довела цей список до 24 товарних позицій.

Україна подала позов до СОТ, звинувативши Польщу, Угорщину та Словаччину в дискримінаційному ставленні до її агропродукції, пише Інтерфакс-Україна.

Агро Перспектива

< Шмигаль розповів про головні кроки, які Україна планує здійснити для розмінування своїх територій Все новости за
27.09.2023
ООН незадоволена морським коридором, який забезпечує Україна >

07.02.2025  
14:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:02 Аграрії Вінницької області планують удвічі збільшити площі під картоплею
13:27 За матеріалами БЕБ судитимуть голову військової міської адміністрації за закупівлю бар’єрних рубежів за завищеними цінами
11:52 Бюро економічної безпеки на Харківщині припинило роботу підпільного покер-клубу
10:04 Трамп подвоїть санкції проти Росії, щоб закінчити війну, - Келлог
09:47 НІБУЛОН встановив 106 сонячних панелей на перевантажувальному терміналі в Миколаєві в рамках проекту з впровадження енергонезалежност
09:43 Свириденко та Оділь Рено-Бассо обговорили посилення підтримки ЄБРР економіки України
09:38 Програма розвитку тваринництва до 2033 передбачає стабілізацію та збільшення поголів'я тварин
06:52 Як обрати посівний матеріал?
06.02.2025  
23:54 Підтримка Литви в процесі євроінтеграції важлива для українського агро - Мінагро
18:01 У січні Україна експортувала товарів на 3,1 млрд USD
16:47 БЕБ у Києві скерувало до суду справу за незаконну торгівлю паливом на АЗС
15:37 БЕБ на Вінниччині забезпечили відшкодування 3,5 млн грн несплачених податків
14:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:43 549 агрогосподарств отримали 2,3 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9» з початку 2025
14:39 Уряд прогнозує стабільні ціни на продукти харчування найближчими місяцями
12:43 Скеровано до суду справу щодо ухилення від сплати понад 8 млн грн податків підприємством, яке виготовляло одяг для військових
11:34 За матеріалами БЕБ агроекспортер на Одещині відшкодував до бюджету 158,3 млн грн несплачених податків
11:23 У 2024 на переробку надійшло 3,2 млн тонн молока
10:39 Пшениця в Чикаго знизилася на побоюваннях падіння китайського попиту на американську продукцію
10:34 6 лютого. Свята та події дня
10:28 Що завозить із продовольства Україна
10:03 Доходи держбюджету у січні-2025 зросли до січня-2024 на 83,4%, видатки – на 108,4% - Мінфін
09:55 Китай і США мають 60 днів, щоб врегулювати без суду суперечку щодо мит - СОТ
05.02.2025  
19:16 Свириденко обговорила з представниками урядів країн ЄС поглиблення торгівлі та інвестицій у відновлення України
19:00 Держспоживслужба в 2024 видала понад 266 тисяч фітосанітарних сертифікатів
18:43 Американська Cargill стала найбільшим в Україні платником податків серед агрокомпаній s 2024
15:35 За матеріалами БЕБ дорожня компанія відшкодувала 5,6 млн грн несплачених податків
15:25 Скеровано до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів, виділених на придбання комплектуючих до квадрокоптерів
14:01 За матеріалами БЕБ у Чернівецькій області судитимуть буковинку за ухилення від сплати мита
14:00 БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування до бюджету 1,5 млн грн несплачених аграрною компанією податків
13:59 Держспоживслужба закликає операторів ринку дотримувались вимог законодавства про безпечність та якість харчів при доставці
13:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:41 Бюро економічної безпеки на Черкащині вилучило фальсифіковане пальне вартістю 13,5 млн грн
10:35 Перше місце у рейтингу основних постачальників агропродукції до України утримує Польща
09:04 Свириденко обговорила з ЄБРР розширення співпраці та масштабування проєктів
08:36 Імпорт продовольства в 2024 збільшився на 9,7%
07:19 Трамп відновлює тиск на Іран, щоб звести продаж нафти з тієї країни до нуля
04.02.2025  
22:14 Мінфін розмістив ОВДП ще на 13,2 мільярда
17:46 БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування до бюджету понад 2,5 млн грн несплачених податків
15:28 За перші 5 місяців 2024/2025 МР Україна експортувала понад 352 тис. тонн цукру
15:20 Бюро економічної безпеки на Вінниччині скерувало до суду провадження щодо злочинної групи, яка підробляла агрохімікати
14:13 Постачання дронів для Сил Оборони: завдяки аналітикам БЕБ держава зекономила майже 400 млн грн
13:33 За матеріалами БЕБ на Полтавщині судитимуть організовану групу за незаконний продаж фальсифікованого алкоголю
12:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:47 Понад 2 тисячі виробників подали заявки на отримання ваучерів для закупівлі насіння зернових
10:46 Китай оскаржив 10% мита США у Світовій організації торгівлі
10:43 Китай запровадив мита на деякі американські товари у відповідь на санкції США
08:14 4 лютого. Свята та події дня
07:55 Інфляція у Туреччині торік перевищила 42%








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.