На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Клоп шкідлива черепашка масово перелітає у посіви зернових культур

22.05.2023 11:17 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Спостереження за змінами динаміки розвитку шкідників та моніторинг розвитку хвороб у посівах сільськогосподарських культур державними фітосанітарними інспекторами головних управлінь Держпродспоживслужби в областях був проведений на площі понад 53,1 тис. га.

Клоп шкідлива черепашка масово перелітає у посіви зернових культур Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Харківської, подекуди Вінницької, Київської, Полтавської, Хмельницької, Тернопільської, Черкаської, інших областей Степу та Лісостепу. В крайових смугах озимини зазначених зон враховується 0,5–1, макс. 2 в необроблених посівах господарствах Запорізької області, по всьому полю 0,2–0,5 екз. на кв.м. Фітофагами пошкоджено до 2% рослин культури. Клопи харчуються клітинним соком, в південних та центральних областях відмічається спарювання та відкладання яєць фітофагом. В Одеській області відмічено відродження личинок фітофага.

Для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки варто проводити за наявності 15–30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше, на решті посівів за 4–6, в насіннєвому ячмені 8–10, товарних 20–25 личинок на кв.м дозволеними до використання препаратами, що ефективно проти супутніх шкідників.

Повсюди зернові масово заселяються хлібними блішками, п’явицями, попелицями, трипсами, пильщиками пошкодження якими призводить до зниження ваги зерна, що спричинятиме кількісні втрати врожаю. У південних областях посіви зернових заселяють хлібні жуки.

На 12–58, макс. 78% обстежених площ озимих та ярих зернових культур борошнистою росою уражено 2–7, осередково до 12% (озима пшениця, Вінницька, Київська обл.) рослин, септоріозом 2–12, макс. до 26% (Миколаївська, Черкаська обл.), кореневими гнилями, ринхоспоріозом та іншими плямистостями 1–4% (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Київська, Харківська, Хмельницька обл.), бурою листковою іржею 1–3, осередково 15% (Черкаська обл.), піренофорозом уражено 2–6 (Волинська, Закарпатська, Полтавська, Тернопільська обл.), макс. до 30% рослин (Київська обл.). У посівах озимого та ярого ячменів 2–15% рослин уражено гельмінтоспоріозом. Розвинені високопродуктивні посіви озимих (у фази поява прапорцевого листка — початок колосіння) та ярих колосових культур (вихід в трубку) доцільно оздоровити від хвороб дозволеними фунгіцидами відповідного спектру дії.

У Київській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській та інших областях на 2–12% обстежених площ, до 3% рослин кукурудзи пошкоджено злаковими блішками, попелицями, мухами, сірим довгоносиком, піщаним мідляком, дротяниками.

Триває заселення посівів гороху бульбочковими довгоносиками, які за чисельності 1–5 екз. на кв.м (Харківська обл.) пошкодили 2–25% рослин культури. Розпочалось активне заселення рослин гороховим зерноїдом та попелицею. У Київській та Тернопільській областях кореневими гнилями уражено 0,5–4% рослин, аскохітозом в Одеській області уражено до 2% рослин. У багаторічних травах розвивається комплекс шкідників: бульбочкові, інші види довгоносиків, насіннєїди, клопи, попелиці, з хвороб — бура плямистість (Полтавська обл.). У Тернопільській області сходи сої заселяють та пошкоджують бульбочкові довгоносики. Фітофагами пошкоджено до 2% рослин на 8% обстежених площ.

Проти хвороб та в разі наростання чисельності фітофагів посіви гороху і сої захищають рекомендованими препаратами. Багаторічні трави скошують на зелений корм та оперативно вивозять з поля.

У посівах озимого ріпаку (масове цвітіння), на 4–10, макс. 15–24% рослин (Вінницька, Житомирська, Хмельницька обл.) розвиваються ріпаковий квіткоїд, прихованохоботники, подекуди оленка волохата. 1–5, макс. 10–16% рослин у Вінницькій, Львівській, Рівненській, Черкаській областях хворіють на пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, осередково виявлено циліндроспоріоз.

У посівах цукрових буряків шкодять звичайний і сірий бурякові довгоносики. Ними за чисельності 0,2–2 екз. на кв.м в крайових смугах посівів Вінницької, Волинської, Полтавської, Хмельницької областей, пошкоджено 0,5–4, осередково у Київській області до 15% рослин буряків, переважно за слабкого і середнього ступенів. Також на рослинах культури живляться бурякові блішки, крихітка, подекуди піщаний мідляк, щитоноски. Господарства застосовують інсектициди у вогнищах підвищеної чисельності шкідників. Коренеїдом уражено 0,5–2% рослин (Вінницька, Київська обл.). Поширення коренеїда в посівах буряків обмежують через міжрядні рихлення в залежності від ущільнення ґрунту.

У посівах соняшнику триває шкідливість піщаного мідляка, сірого південного, сірого бурякового довгоносиків, дротяників, несправжніх дротяників, де ними пошкоджено 2–7% рослин у слабкому та середньому ступенях.

У степових, подекуди лісостепових та поліських областях відбувається літ метеликів підгризаючих (озимої, окличної) та листогризучих (капустяна, совка-гамма, ін. совок). В Одеській області триває літ лучного метелика інтенсивністю 1–3 екз. на 50 кроків. У лісах, лісосмугах, плодових насадженнях лісостепових та поліських областей триває літ жуків травневих хрущів, які заселяють та пошкоджують листя дерев.

В неорних землях, неугіддях, пасовищах Дніпропетровської, Запорізької та Одеської областей Степу триває виплодження личинок нестадних видів саранових (блакитнокрила, чорносмугаста, ін. види кобилок), щільністю по 1–2 екз. на кв.м. В Одеської області в місцях резервації розпочалося поодиноке відродження личинок італійського пруса. Надалі активізація розвитку саранових спостерігатиметься за оптимальних для них температур (25–30ºС). Осередки підвищеної чисельності личинок саранових ймовірні у посівах сільськогосподарських культур вищезазначених та межуючих областей, де виникатиме потреба в хімічних обробках.

У насадженнях картоплі, на рослинах томатів розвивається колорадський жук, який живиться рослинами культури, відкладає яйця, відроджуються личинки. На редисці та капусті повсюди шкодять хрестоцвіті блішки, личинки капустяної (весняної) мухи, цибулю заселяє цибулева муха. Триває літ різної інтенсивності метеликів біланів, капустяної молі, відкладання ними яєць.

У плодових насадженнях триває літ метеликів яблуневої плодожерки І-го покоління, яблуневого та сливового пильщиків. Продовжують пошкоджувати листковий апарат садові довгоносики, листокрутки, яблунева міль, попелиці, кліщі. Відбувається поширення борошнистої роси, парші, кучерявості листків персика, моніліозу. У виноградних насадженнях триває літ гронової листокрутки І-го покоління, продовжується пошкодження листя культури виноградним зуднем. Відмічається прояв мілдью.

У господарствах постійно здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 18.05.2023 року захист сільськогосподарських культур від шкідників, хвороби і бур’янів проведений на площі понад — 12,2 млн га , з них:

оброблено від бур’янів — 5,9 млн га;

оброблено від хвороби — 3,1 млн га;

оброблено від шкідників — 3,2 млн га, йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби.

Агро Перспектива

< Пшеничні котирування в Чикаго знизилися на тлі слабкої торгової активності і падіння попиту на пшеницю зі США Все новости за
22.05.2023
Китай не збільшує обсяг купівлі зерна у РФ - Bloomberg >

22.09.2023  
17:56 Польща не скасує ембарго на зерно, поки не буде спільного рішення з Україною
17:43 Єврокомісія рекомендуватиме розпочати переговори про членство України в ЄС - ЗМІ
17:10 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:46 Із наближенням України до Євросоюзу кількість економічних дискусій буде тільки збільшуватися - Сольський
16:43 Пшениця в Чикаго знизилася до рівня 1,5-тижневого мінімуму на технічних продажах контрактів і зміцненні долара США
16:39 Посіви сої знаходяться переважно у задовільному стані.
16:29 ЄК виплатила Україні чергові EUR1,5 млрд із пакета макрофінансової допомоги в EUR18 млрд - комюніке
16:25 Аграрії зібрали 29,8 млн тонн зерна
16:21 Україна заборонила ввезення продукції тваринництва з Болгарії через віспу овець і кіз
16:08 Держава спрямує 2 млрд грн аграріям на компенсацію закупівель послуг з розмінування
10:10 ЄК не сприймає односторонніх рішень країн ЄС щодо поставок продовольства з України
06:43 Перше судно із українським зерном прибуло до Туреччини тимчасовим коридором
21.09.2023  
21:21 Аграрні міністри України та Польщі домовилися розробити план взаємодій щодо експорту зерна
21:10 Польща сподівається, що Україна не запроваджуватиме ембарго на польські фрукти та овочі - міністр
13:58 Словаччина та Україна погодили систему торгівлі зерном замість заборони
13:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:25 Пшениця в Чикаго виросла на фоні активізації закупок зерна глобальними імпортерами
09:43 Аргументи торгпреда України вагомі, Польща готова до переговорів - міністр сільського господарства
07:27 МЗС України закликає Польщу відкинути емоції у зерновому питанні
06:33 В Україні планують локалізувати виробництво машин для розмінування з Хорватії та Словаччини
06:23 Країни ЄС готові розглянути запропоновані Україною зміни у правилах експорту зерна - Качка
20.09.2023  
17:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
17:54 Сольський обговорив зі словацьким колегою план дій щодо експорту українських зернових культур
15:17 Польща розширить список заборонених до імпорту продуктів, якщо Україна загострюватиме зерновий конфлікт - прем'єр-міністр країни
14:35 Україна зацікавлена в розширенні доступу до балтійських портів – Шмигаль
12:50 Україна зацікавлена у припиненні односторонніх заборон Польщі, Угорщини та Словаччини, звернення до СОТ - реакція на їхні дії - торгпред України
12:41 Пшениця в Чикаго знизилася на технічних продажах контрактів і на тлі великої пропозиції пшениці з регіону Чорного моря
10:10 У серпні 2023 середні споживчі ціни на гречані крупи зменшилися до 45,61 грн/кг
05:04 Україна може створити зернові хаби в портах Африки
04:50 Зеленський та Гуттериш обговорили перспективи поновлення роботи Чорноморської зернової ініціативи
04:31 Дуда наполягає, що Польща має захищати свої інтереси
04:14 Прем'єр Хорватії заявив, що не імпортуватиме українське зерно
19.09.2023  
21:25 Глобальний борг у I півріччі 2023 року сягнув рекордних $307 трлн
18:48 Сольський обговорив з румунським колегою експорт української агропродукції
18:43 Якщо Польща та Угорщина не скасують заборони на українську агропродукцію, Україна заборонить імпорт низки товарів із цих країн - Шмигаль
18:39 Заява України про можливе введення заборони на польські продукти - це просто тиск - польський міністр Телуш
18:32 Гутерреш закликав реформувати РБ ООН і фінансові інститути
17:30 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
17:25 Українські аграрії посіяли 1 млн га озимого ріпаку під урожай 2024
17:15 Україна представила план з вирішення зернової проблеми - Єврокомісія
17:14 Україна ввела ліцензування ескпорту пшениці, кукурудзи, соняшнику, ріпаку
09:53 Потужностей для повного експорту врожаю в повному обсязі навіть за умови максимального завантаження інфраструктури недостатньо - APD
09:43 Уряд створив Інститут рибного господарства, екології моря та океанографії замість двох ліквідованих підприємств
09:43 Ринок сільськогосподарської техніки в Україні в 2022 суттєво скоротився – ІАЕ
09:32 ЄС: більшість членів ставлять під питання заборону на імпорт зерна з України
09:27 Після тестування системи контролю імпорту українського зерна Словаччина буде готова скасувати заборону
09:25 Польща, Словаччина й Угорщина виходять із переговорів щодо українського зерна
09:11 Румунія може продовжити заборону на експорт зерна з України на 30 днів
18.09.2023  
15:54 Болгарські фермери протестують проти відновлення імпорту зерна з України
13:37 Аграрні міністри вислухають позицію Єврокомісії щодо рішення певних країн-членів ЄС обмежити імпорт українського зерна на свої ринки









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.