На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Загальна площа угідь під органічним виробництвом - 422 тис га на кінець 2021

12.10.2022 09:26 «Агро Перспектива» (г. Киев) — За даними оперативного моніторингу, проведеного Мінагрополітики шляхом опитування органів іноземної сертифікації, які сертифікували органічне виробництво та обіг органічної продукції в Україні відповідно до стандарту, еквівалентного Регламенту Ради (ЄC) № 834/2007, та NOP (США), станом на 31.12.2021 загальна площа сільськогосподарських угідь, занятих під органічним виробництвом та перехідного періоду, склала 422 299 га (1% від загальної площі земель сільськогосподарського призначення України), в тому числі площа сільськогосподарських угідь з органічним статусом — 370 110 га, площа сільськогосподарських угідь перехідного періоду — 52 189 га. Загальна кількість операторів становила 528, включаючи 418 сільськогосподарських виробників.

Протягом останніх років на внутрішньому споживчому ринку спостерігалося розширення асортименту органічних продуктів через основні мережі супермаркетів. Основними видами органічної продукції, які споживаються, є молоко та молочна продукція, овочі, фрукти та гриби, круп’яні і зернові вироби, борошно, насіння, соки, напої, пасти, консервовані продукти, яйця, м’ясна продукція, олія, прянощі та спеції, цукор та інша продукція, до якої входять хлібобулочні вироби, вареники, пельмені, мед, шоколад та чай.

У 2021 році в Україні реалізовано 9 780 тонн органічної продукції власного виробництва на суму близько 900 млн. грн. (еквівалент 33 млн. дол. США за курсом НБУ станом на 31.12.2021) (відповідно до результатів дослідження органічного ринку України, проведеного ТОВ «Органік Стандарт» у партнерстві з Organicinfo.ua за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку» (OT4D)).

Експорт органічної продукції з України орієнтований в основному на країни Європи, на ринок яких у 2021 році було спрямовано 82% українського органічного експорту.

Відповідно до звіту Європейської Комісії у 2021 році Україна посіла 5-те місце зі 126 країн за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС. Так, протягом 2021 року до ЄС ввезено 2,87 млн. тонн органічної агропродовольчої продукції, з них — 190 тис. тонн (6,6%) з України.

За результатами зазначеного вище дослідження органічного ринку у 2021 році Україна експортувала до ЄС органічної продукції на суму близько 160 млн. дол. США.

Загалом за підсумками 2021 року Україна експортувала 260 тис. тонн органічної продукції на суму 220 млн дол. США до 30 країн світу. Найбільшими країнами-імпортерами української органічної продукції у зазначений період були Нідерланди, США, Литва, Німеччина, Австрія, Польща, Швейцарія, Велика Британія, Італія, Данія. Українські органічні виробники також експортували в деякі азійські країни, зокрема в Китай, Японію та Малайзію, а також в Об’єднані Арабські Емірати.

Основними експортними органічними продуктами з України, які постачалися на міжнародні ринки, були зернові, олійні та ягоди. Також експортувалися макуха соняшника, олія соняшникова, шрот соняшниковий, яблучний концентрат, пшоно, овочі та фрукти. Загалом, 85 найменувань органічних товарів експортувалося з України у 2021 році.

Законодавче врегулювання органічного ринку в Україні

Органічне виробництво в Україні регулюється Законом України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (далі — Закон), а також відповідними підзаконними нормативно-правовими актами.

Мінагрополітики здійснює практичні заходи щодо впровадження законодавства. Так, на початку 2022 року міністерством відповідно до вимог статті 30 Закону було проведено кваліфікаційні іспити для кандидатів, які мають намір стати інспекторами з органічного виробництва. Іспити передбачали перевірку теоретичних знань загальних вимог законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції та спеціальних знань у відповідній галузі (відповідних галузях) органічного виробництва. За результатами іспитів 31 особа отримала свідоцтво інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції. Це дало змогу органам сертифікації, які мають намір бути включеними до Реєстру органів сертифікації та здійснювати сертифікацію органічного виробництва відповідно до вимог українського законодавства у цій сфері, приступити до виконання наступної вимоги статті 28 Закону — акредитації Національним агентством з акредитації України.

Співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги

Мінагрополітики співпрацює з міжнародними проектами, що мають на меті розвиток органічного виробництва та обігу органічної продукції в Україні, зокрема з:

1. Швейцарсько-українською програмою «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що фінансується Швейцарією та впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

2. Проектом «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA).

3. Програмою «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D), що фінансується Швейцарією та впроваджується IFOAM — Organics International у партнерстві з HELVETAS Swiss Intercooperation та Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

4. Проектом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA)

5. Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Представники проектів/програм надають експертну допомогу при розробці законодавчої та нормативно-правової бази, впровадженні законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, підтримують проведення різноманітних заходів щодо органічного виробництва.

У рамках співпраці з швейцарсько-українським проектом «Розвиток органічного ринку в Україні» створено відео-ролик про органічне виробництво «Organic in Ukraine», метою якого є популяризація органічного виробництва в Україні серед потенційних українських виробників та іноземних інвесторів.

За підтримки проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA) проводяться семінари щодо органічного виробництва для фахівців міністерства, Держпродспоживслужби, Національного агентства з акредитації України. Зокрема, у 2021 році в рамках пілотного проекту з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Полтавській області проведено навчальні заходи у сфері контролю органічного виробництва, які передбачали не лише набуття теоретичних знань, але і їх відпрацювання під час виїздів на господарства, що займаються органічним виробництвом. Проведення навчальних заходів та тренінгів продовжується і у 2022 році.

Також за підтримки програм QFTP та COA протягом 2020–2021 рр. спільно з Федерацією органічного руху України проведено дві спеціалізовані виставки «ОРГАНІК» та дві конференції «Органік: знання, досвід, результат», які відбулися в рамках Міжнародних агропромислових виставок «АГРО» (серпень 2020 року та червень 2021 року), також два Всеукраїнських ярмарки органічних продуктів (вересень 2020 та 2021 років).

За підтримки програми QFTP, спільно із Громадською спілкою виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» організовано два конгреси «Органічна Україна» (квітень 2020–2021 рр.); спільно з ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» (EEPO) проведено онлайн-захід «Дні української експортної органічної продукції 2021» (англ. Ukrainian Organic Export Days 2021, вересень-жовтень 2021 р.), організовано колективний стенд українських органічних експортерів на виставці органічних та натуральних харчових продуктів «Organic & Natural Expo Middle East» в м. Дубай, ОАЕ (6–8 грудня 2021 р.).

Окрім того, за підтримки QFTP фахівцями міністерства спільно із ГС «Органічна Україна» та обласними державними адміністраціями проведено 48 регіональних форумів «Органічна Україна» у 24 областях України (червень-вересень 2020 року, квітень-серпень 2021 року).

Працівники міністерства, Держпродспоживслужби та ЕЕРО в рамках програми QFTP взяли участь у навчальному турі, у сесії конгресу Центральної та Східної Європи «Регулювання в органічному секторі та нова Спільна аграрна політика ЄС, плани та стратегії в країнах Центральної та Східної Європи», круглому столі для органів сертифікації «Органічний Закон України та його вимоги до органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції», проведених в рамках міжнародної торговельної виставки органічних продуктів «БіоФах» (лютий 2020 року), а також в онлайн-виставці «Біофах eSpecial» (лютий 2021 року).

В 2021 році за підтримки програми OT4D в Україні стартував курс з органічного лідерства — це перший спеціалізований курс з метою підтримки існуючих та потенційних лідерів, які прагнуть дійсно сталих змін у сільському господарстві.

За підтримки програм QFTP та OT4D протягом 2022 року організовано міжнародні онлайн-конференції «Експорт органічної продукції під час війни» (23.06.2022 р.) та «Органічний день в Україні» (23.09.2022 р.). А у липні 2022 року, за підтримки цих програм, представники ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» відвідали «БіоФах» та виступили із презентаціями на трьох заходах: сесії Центральної та Східної Європи «Органічні цілі в тіні війни: Як військовий конфлікт впливає на аграрну політику країн Центральної та Східної Європи»; панельній дискусії «Органічне сільське господарство в Україні через 5 місяців після початку війни — статус-кво та перспективи»; сесії «Сприяння розвитку органічного сектору у Східній Європі».

Крім того, фахівці міністерства спільно з представниками QFTP, OrganicInfo, Органік Стандарт, ГС «Органічна Україна», Інформаційним центром «Зелене досьє» підготували узагальнюючі публікації про розвиток органічного ринку в Україні для міжнародної спільноти та українських користувачів: Органічну карту України, дані про органічне виробництво в Україні для книги FiBL-IFOAM «Світ органічного сільського господарства. Статистика та нові тенденції 2022», дослідження органічного ринку України (внутрішній ринок та експорт).

Агро Перспектива

< ЄС виділить третій транш макрофіндопомоги на EUR3 млрд у грудні Все новости за
12.10.2022
Фонд держмайна продав на онлайн-аукціоні Вузлівський спиртзавод за 235 млн грн >

16.01.2025  
16:11 ЄБРР цьогоріч хоче інвестувати в Україну €1,5 мільярда
14:34 Бюро економічної безпеки на Закарпатті викрило агроекспортера у несплаті 4,3 млн грн податків
13:58 В Одесі за матеріалами БЕБ судитимуть жінку, яка продавала сигарети без марок акцизного податку
12:58 Мінекономіки оцінює зростання ВВП України у 2024 у 3,6%
12:35 БЕБ у Києві забезпечило відшкодування понад 43 млн грн несплачених податків з оренди землі
12:35 Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві запрошує фермерів на роз’яснювальні зустрічі щодо бізнес-планів
07:07 Гетманцев подав до парламенту два законопроєкти щодо оподаткування закордонних посилок
06:39 Польща сприятиме відкриттю першого кластера щодо членства України в ЄС
15.01.2025  
15:41 Детективи БЕБ на Вінниччині забезпечили відшкодування 4,5 млн грн несплачених податків
15:37 Коваль обговорив з португальським колегою посилення двосторонньої співпраці
14:11 Президент підписав Закон про державне регулювання сфери захисту рослин
13:51 Бюро економічної безпеки повідомило про підозру підприємцю, який ухилився від сплати 5 млн грн податків
11:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:24 Пшеничні котирування на біржі Чикаго виросли на тлі ослаблення долара США
11:16 БЕБ у Києві повідомило про підозру двом службовцям «Київпастранс» у заволодінні 8 млн грн з бюджету
10:50 Контрабанда iPhone: БЕБ вилучило партію телефонів вартістю 20 млн грн
09:45 Вершкове масло, соняшникова олія, молоко, овочі, хліб продовжили зростати в ціні в грудні
09:16 У грудні 2024 інфляція пришвидшилась до 12%
09:14 ФАО вирішило підтримувати виробників вина Одеської та Закарпатської областей
09:11 У 2024 до українських водойм випущено майже 11 млн екз. цінних видів риб
07:29 Україна у грудні 2024 завезла 10,9 тис тонн картоплі
07:03 Мінфін розмістив ОВДП на ₴8,8 мільярда
06:33 Виробництво пива в 2024 збільшилося на 4,8%
14.01.2025  
16:42 За матеріалами БЕБ в управління АРМА передано корпоративні права агропідприємства, керівник якого підробив документи для реєстрації
16:25 В 2025 заплановане розмінування на площі 80,15 тис. га в прифронтових областях - Мінагро
16:24 Бізнес закликає утриматися від підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення
16:21 БЕБ викрило контрабанду ювелірних виробів та годинників на 35 млн грн
16:12 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:37 На Полтавщині за матеріалами БЕБ судитимуть чоловіка за незаконне зберігання електронних сигарет
11:44 Необхідність запроваджувати додаткове цінове регулювання сьогодні відсутня - Мінекономіки
11:18 Заволодіння організованою злочинною групою 10 млн грн на закупівлях для військових: БЕБ скерувало справу до суду
10:55 Хліб з борошна пшеничного вищого ґатунку можна придбати по 40,46 грн/кг в середньому по Україні
10:32 МЗС України погрожує жорсткими заходами учасникам незаконних оборудок із українським зерном
09:37 Мінагрополітики та Регіональний проєкт «Підтримка країн Східного партнерства до Європейського зеленого курсу» підписали Угоду про співробітництво
07:25 МСГ США погіршило оцінку глобального виробництва кукурудзи до 1214,345 млн тонн
13.01.2025  
21:51 Правильно харчуватися - почати з нового року
16:22 БЕБ на Київщині ліквідувало підпільний цех з виробництва кави відомих світових брендів
15:24 Україна в грудні 2024 збільшила продажі цукру на зовнішні ринки до 128 тис тонн
15:23 Глобальні перехідні запаси пшениці в 2024/2025 оцінюються у 258,815 млн. тонн
15:15 Мінагро та ВПП ООН обговорили постачання українського агропродовольства до Танзанії та Мозамбіку
15:07 Коваль обговорив з новопризначеним послом Єгипту в Україні розширення співпраці в агросекторі
14:25 РИНКУ ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:30 За матеріалами БЕБ судитимуть колишнього директора департаменту Дніпровської міськради за розтрату бюджетних коштів на закупівлі генераторів
11:04 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися на тлі збільшення перехідних запасів пшениці на кінець сезону
10:47 Бюро економічної безпеки на Львівщині припинило контрабанду електронних сигарет
09:54 Продукти-лідери за темпами зростання цін у 2024 - капуста, морква, яблука
09:47 Податок на прибуток, ПДВ, ПДФО, ЄСВ, акциз та земельний податок: огляд податкових змін з 2025
09:05 Віталій Коваль: Проєкт «Земельний банк» у 2024 році досяг вражаючих результатів
08:57 Україна: ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі
04:58 Україна масштабує ініціативу “Grain from Ukraine” у “Food from Ukraine” - міністр Сибіга









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.