На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Посіви зернових колосових шкодять комахи-шкідники

20.06.2022 11:55 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Повсюди у посівах зернових колосових культур інтенсивно розвиваються та шкодять личинки хлібних клопів, хлібні жуки (кузька, красун), жужелиця, п’явиці, злакові попелиці, пшеничний трипс, пильщики та інші фітофаги. У Степу (Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська обл.), Лісостепу (Вінницька, Київська, Полтавська, Черкаська, Чернівецька обл.) осередково Поліссі (Івано-Франківська, Рівненська, Чернігівська обл.) найшкідливіший клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить за чисельності 0,5–1, в осередках до 3 личинок на кв.м на 15–35% обстежених площ озимих та ярих зернових колосових культур. У Черкаській області відбувається ураження яйцекладок клопа шкідливої черепашки паразитами яєць теленомінами (до 22%).

Для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки варто проводити за наявності 15–30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше, на решті посівів за 4–6, в насіннєвому ячмені 8–10, товарних 20–25 личинок на кв.м дозволеними до використання інсектицидами, що ефективно проти супутніх шкідників. Захист посівів від клопа шкідливої черепашки необхідно провести протягом 10–12 днів від завершення відродження личинок до появи четвертого віку їх.

У Поліссі, Лісостепу, осередково Степу випадання дощів та помірні температури повітря сприяли подальшому розвитку та поширенню борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, кореневих гнилей, гельмінтоспоріозу, подекуди ринхоспоріозу, піренофорозу, інших плямистостей у посівах озимих та ярих зернових колосових культур, якими охоплено 6–29% рослин. У господарствах Черкаської області відмічено розвиток жовтої іржі, якою охоплено до 3% рослин. На вівсі у Волинській, Закарпатській, Львівській та Чернігівській областях прогресує червоно-бура плямистість, якою уражено 3–5, макс. 10–18% рослин. У Закарпатській області на 1–4% рослин відмічено білоколосість внаслідок ураження кореневими гнилями. В Одеській області відмічається ураження стебел і колосу озимої пшениці оливковою пліснявою, хворобою уражено 1–2% рослин. За вищевказаних умов у Дніпропетровській та Одеській областях у посівах зернових культур виявляють фузаріоз та септоріоз колоса. Для запобігання розвитку хвороб колосся за сприятливої для розвитку хвороб погоди високопродуктивні посіви обробляють через обприскування фунгіцидами відповідного спектру дії які дозволені до використання на території країни.

Скрізь у посівах гороху, сої, багаторічних трав за допорогової чисельності розвиваються та шкодять горохові зерноїд, попелиця, плодожерка, трипси, павутинний трипс, бульбочкові довгоносики, рослини хворіють на іржу, кореневі гнилі, пероноспороз, аскохітоз, антракноз. Проти хвороб та в разі наростання чисельності фітофагів посіви гороху і сої захищають рекомендованими препаратами. Багаторічні трави скошують на зелений корм та оперативно вивозять з поля.

Посіви цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця, в крайових смугах полів 2–10% рослин (Волинська, Вінницька, Київська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська обл.), за чисельності 5–8 екз. на кожну. Проходить яйцекладка та відродження личинок звичайного бурякового довгоносика (Полтавська обл.). Також плантаціям буряків шкодять бурякові блішки, мінуючі мухи, щитоноски, гусениці лучного метелика, совок. Буряковий довгоносик-стеблоїд харчується у посівах Полтавської області за середньої чисельності 0,05 екз. на кв.м, ним пошкоджено 2% рослин у слабкій ступені. Подекуди в господарствах Волинської, Рівненської, Тернопільської областей на кормових та столових буряках відбувається розвиток церкоспорозу, на цукрових у Хмельницькій області коренеїду. Посіви буряків захищають від бурякових листкової попелиці та мінуючих мух (ЕПШ відповідно 10 і 30% заселених рослин і 3–5 личинок на рослину), інших сисних шкідників дозволеними до використання інсектицидами.

У посівах соняшнику продовжує розвиватися геліхризова попелиця, де в крайових смугах полів нею слабко заселено 2–40% рослин (Волинська, Дніпропетровська, Київська, Івано-Франківська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Чернівецька, Чернігівська, Черкаська обл.). Подекуди шкодять клопи сліпняки, цикадки, трипси, гусениці лучного метелика, совки (озима, гамма, бавовникова). 5–20% обстежених площ культури охоплено фомозом, пероноспорозом, септоріозом, іржею (Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Київська, Миколаївська, Одеська, Полтавська обл.). За умов очікування епіфітотії гнилей кошиків, фомопсису, несправжньої борошнистої роси посіви оздоровлюють дозволеними до використання фунгіцидами.

Рослини ярого ріпаку заселяють та пошкоджують ріпаковий квіткоїд, подекуди прихованохоботники, з країв полів проходить розвиток капустяної попелиці. На озимому ріпаку харчується капустяна стручкова галиця, насіннєвий прихованохоботник, також шкодять гусениці біланів, листогризучих совок. На стручках і листках у Волинській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій областях спостерігається прояв циліндроспоріозу, альтернаріозу переноспорозу, фомозу.

На неугіддях, пасовищах, луках, узбіччях доріг, заплавах річок, Одеської, Сумської областей триває розвиток личинок саранових стадних та нестадних видів. Встановлення сухої спекотної погоди в ареалі саранових (південно-східні області) буде сприяти активності комах їх переселення та живлення на посівах сільськогосподарських культур.

Скрізь в агроценозах триває літ метеликів підгризаючих (озима, оклична) та листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова, ін.) совок, відроджуються та живляться гусениці. Гідротермічний режим сприяє активній життєдіяльності лускокрилих комах, що уможливлює виникнення осередків значних пошкоджень посівів технічних, бобових, овочевих та інших культур.

В усіх ґрунтово-кліматичних зонах відбувається літ стеблового (кукурудзяного) метелика. Метелики відкладають яйця, відроджуються гусениці. В західних, подекуди центральних та північних областях складаються дещо сприятливіші умови для розвитку фітофага, ніж в східних та південних регіонах, де відмічаються високий температурний режим і низька вологість повітря. Для обмеження шкідливості фітофага проводять випуск трихограми на початку та під час масового відкладання яєць.

У Київській, Одеській, Полтавській областях відбувається літ чортополохівки, за 10 хв. в полі зору налічувалось 1–5 штук та відродження гусениць. Опади та висока вологість позитивно впливають на розмноження і шкодочинність слимаків, які за чисельності 0,5–1, макс. 3–6 екз. на кв.м, пошкодили до 8% рослин овочевих культур в індивідуальних селянських господарствах Івано-Франківської області.

У Дніпропетровській, Одеській, Черкаській та інших областях на багаторічних бобових травах, неугіддях, узбіччях доріг триває літ, яйцекладка та відродження гусениць лучного метелика. Інтенсивність льоту метеликів становить 1–6 на 10 кроків. Погодні умови сприяють високій активності та реалізації потенційної продуктивності метеликів, що уможливлює масовий розвиток гусениць в багаторічних травах, посівах цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, баштанних культур, інших стаціях. Випуск трихограми, розпушування міжрядь у просапних культур ефективно обмежують щільність і шкідливість гусениць.

Гусениці яблуневої плодожерки та личинки яблуневого пильщика у садах відповідно пошкодили 9 та 6% плодів яблуні, гусениці сливової плодожерки до 5% плодів сливи, личинки вишневої мухи до 25% плодів вишні та черешні. Масово заселяють дерева сисні шкідники, поширюються плодова гниль (2–30% плодів), парша, борошниста роса, кучерявість листків персика, подекуди клястероспоріоз, кокомікоз.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 16 червня поточного року, в господарствах всіх форм власності тривають роботи із проведення захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів. Захист сільськогосподарських культур проведений на площі близько 22,7 млн га, зокрема від бур’янів оброблено 11,8 млн га, шкідників — 5,5 млн га, хвороб — 5,4 млн га. Біологічний метод застосовано на площі 718,6 тис. га.

Агро Перспектива

< Соєві котирування в Чикаго знизилися на тлі зміцнення долара Все новости за
20.06.2022
Британський бізнес допоможе у відновленні української інфраструктури >

14.08.2022  
22:32 В Ефіопію з України вийшов перший зерновоз, зафрахтований ВПП ООН - голова Одеської обладміністрації
21:58 З українських портів відправили 0,5 млн тонн агропродукції - Зеленський
21:51 В Італію прибуло перше судно з українським збіжжям
12.08.2022  
14:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:43 Виробники закликають запровадити мораторій на підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення
13:39 Мінагро запускає онлайн-платформу для підтримки аграрних виробників – ДАР
13:21 Аграрії України зібрали понад 20 млн тонн зерна
13:19 АМКУ перевірить продавця чаю Greenfield і кави Jardin на причетність до РФ
13:11 Закарпаття буде видобувати сіль - виробництво може перекрити потреби країни на 100%
11.08.2022  
15:48 У межах ініціативи «Жнива перемоги» фермерам на безоплатній основі передають комбайни
13:05 Друге судно під завантаження зерном прибуло до морпорту "Чорноморськ"
12:17 Мінагрополітики посприяло у поверненні 270 га земель для сортодослідження
10.08.2022  
14:49 Вкрадене зерно з України перевозять 87 суден - посол України в Лівані
11:56 Експорт соняшникової олії в липні - 307 тис. тонн - Мінагро
10:58 Експорт зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки у липні 2022 досяг 3 млн тонн - Мінагрополітики
08:57 За період війни в Україні укладено 11 703 угоду, на площу у 20 412 га
08:35 На Львівщині заборонили полювання до завершення воєнного стану
08:03 За 9 днів роботи зернового коридору з портів України вийшло 12 суден, одне увійшло під завантаження – АМПУ
09.08.2022  
16:56 Щонайменше $20 млрд очікує Україна від цьогорічного агроекспорту - Мінагрополітики
15:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:25 Пшениця. Котирування в Чикаго трохи виросли на технічних покупках та ринковій корекції після двох сесій зниження
11:13 З Чорноморська вирушили ще два суховантажі з українським продовольством
10:57 Судна з українським зерном захищені 10-мильною буферною зоною - ЗМІ
09:21 Експорт морем може повністю поновитися, якщо рф дотримається домовленостей - Кулеба
09:19 Німеччина сприятиме швидкому отриманню Україною €8 мільярдів допомоги від ЄС – Шмигаль
08:24 США нададуть уряду України $4,5 мільярда прямої бюджетної підтримки
08.08.2022  
23:17 Держбюджет-2023 формується з огляду на воєнний час - Шмигаль назвав пріоритети
21:21 Покупець у Лівані відмовився від української кукурудзи з судна Razoni
11:37 Із порту «Південний» вперше від початку повномасштабного вторгнення вийшло судно з українським продовольством
10:38 Проект міжнародної технічної допомоги з розвитку НІГД стартував в Україні
10:19 Пшениця в Чикаго дешевшає на тлі поліпшення перспектив експорту зерна з чорноморських портів України
09:43 Чорногорський порт "Бар" може бути задіяний у перевалюванні й транспортуванні українських вантажів
09:06 У Франції через посуху не виключають дефіциту молока найближчими місяцями
08:43 В Степу, південних областях Лісостепу пошкодженість зерна клопом в межах 0,2-3%, максимум 4%
08:29 USAID видасть українським аграріям 300 млн грн у вигляді 15 субгрантів
08:18 Україна має транспортувати від 5 млн тонн сільгоспкультур на місяць, щоб вивезти новий і минулорічний урожай – міністр Сольський
06.08.2022  
09:04 Зеленський обговорив із президентом Малаві питання забезпечення продбезпеки та розширення антивоєнної коаліції
08:18 Прем'єр Франції через історичну посуху закликала французів берегти воду
07:52 Погоджено гранти на сади на 46 млн грн
05.08.2022  
19:29 Питання можливості розблокування експорту зерна з портів Миколаєва вирішиться терміном до місяця – мер Кім
19:21 Україна має транспортувати від 5 млн тонн сільгоспкультур на місяць, щоб вивезти новий і минулорічний урожай – міністр Сольський
16:17 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:10 На Харківщині внаслідок ворожих обстрілів постраждали 39 сільгосппідприємств, вигоріло понад 180 га пшениці - Синєгубов
12:06 Аграрії України зібрали 17,5 млн тонн зерна
11:53 Пшениця в Чикаго виросла після падіння до рівня 6-місячного мінімуму днем ​​раніше
10:16 НБУ встановив додаткові вимоги щодо етичної поведінки при врегулюванні простроченої заборгованості
10:12 У «Прозорро.Продажі» від початку війни завершено 782 земельних аукціонів, які принесли організаторам 191 млн грн
10:06 У межах програми «Доступні кредити 5–7–9» аграрії цьогоріч залучили майже 50,8 млрд грн кредитів
04.08.2022  
21:32 Аграрії Одеської області зібрали 2,5 млн тонн зернових
16:16 Сінгапур відкрив для України ринок кормів для домашніх тварин


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2022 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.