На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости > Новости-АГРОБИЗНЕС

Посіви зернових колосових шкодять комахи-шкідники

20.06.2022 11:55 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Повсюди у посівах зернових колосових культур інтенсивно розвиваються та шкодять личинки хлібних клопів, хлібні жуки (кузька, красун), жужелиця, п’явиці, злакові попелиці, пшеничний трипс, пильщики та інші фітофаги. У Степу (Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська обл.), Лісостепу (Вінницька, Київська, Полтавська, Черкаська, Чернівецька обл.) осередково Поліссі (Івано-Франківська, Рівненська, Чернігівська обл.) найшкідливіший клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить за чисельності 0,5–1, в осередках до 3 личинок на кв.м на 15–35% обстежених площ озимих та ярих зернових колосових культур. У Черкаській області відбувається ураження яйцекладок клопа шкідливої черепашки паразитами яєць теленомінами (до 22%).

Для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки варто проводити за наявності 15–30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше, на решті посівів за 4–6, в насіннєвому ячмені 8–10, товарних 20–25 личинок на кв.м дозволеними до використання інсектицидами, що ефективно проти супутніх шкідників. Захист посівів від клопа шкідливої черепашки необхідно провести протягом 10–12 днів від завершення відродження личинок до появи четвертого віку їх.

У Поліссі, Лісостепу, осередково Степу випадання дощів та помірні температури повітря сприяли подальшому розвитку та поширенню борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, кореневих гнилей, гельмінтоспоріозу, подекуди ринхоспоріозу, піренофорозу, інших плямистостей у посівах озимих та ярих зернових колосових культур, якими охоплено 6–29% рослин. У господарствах Черкаської області відмічено розвиток жовтої іржі, якою охоплено до 3% рослин. На вівсі у Волинській, Закарпатській, Львівській та Чернігівській областях прогресує червоно-бура плямистість, якою уражено 3–5, макс. 10–18% рослин. У Закарпатській області на 1–4% рослин відмічено білоколосість внаслідок ураження кореневими гнилями. В Одеській області відмічається ураження стебел і колосу озимої пшениці оливковою пліснявою, хворобою уражено 1–2% рослин. За вищевказаних умов у Дніпропетровській та Одеській областях у посівах зернових культур виявляють фузаріоз та септоріоз колоса. Для запобігання розвитку хвороб колосся за сприятливої для розвитку хвороб погоди високопродуктивні посіви обробляють через обприскування фунгіцидами відповідного спектру дії які дозволені до використання на території країни.

Скрізь у посівах гороху, сої, багаторічних трав за допорогової чисельності розвиваються та шкодять горохові зерноїд, попелиця, плодожерка, трипси, павутинний трипс, бульбочкові довгоносики, рослини хворіють на іржу, кореневі гнилі, пероноспороз, аскохітоз, антракноз. Проти хвороб та в разі наростання чисельності фітофагів посіви гороху і сої захищають рекомендованими препаратами. Багаторічні трави скошують на зелений корм та оперативно вивозять з поля.

Посіви цукрових буряків заселяє бурякова листкова попелиця, в крайових смугах полів 2–10% рослин (Волинська, Вінницька, Київська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська обл.), за чисельності 5–8 екз. на кожну. Проходить яйцекладка та відродження личинок звичайного бурякового довгоносика (Полтавська обл.). Також плантаціям буряків шкодять бурякові блішки, мінуючі мухи, щитоноски, гусениці лучного метелика, совок. Буряковий довгоносик-стеблоїд харчується у посівах Полтавської області за середньої чисельності 0,05 екз. на кв.м, ним пошкоджено 2% рослин у слабкій ступені. Подекуди в господарствах Волинської, Рівненської, Тернопільської областей на кормових та столових буряках відбувається розвиток церкоспорозу, на цукрових у Хмельницькій області коренеїду. Посіви буряків захищають від бурякових листкової попелиці та мінуючих мух (ЕПШ відповідно 10 і 30% заселених рослин і 3–5 личинок на рослину), інших сисних шкідників дозволеними до використання інсектицидами.

У посівах соняшнику продовжує розвиватися геліхризова попелиця, де в крайових смугах полів нею слабко заселено 2–40% рослин (Волинська, Дніпропетровська, Київська, Івано-Франківська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Чернівецька, Чернігівська, Черкаська обл.). Подекуди шкодять клопи сліпняки, цикадки, трипси, гусениці лучного метелика, совки (озима, гамма, бавовникова). 5–20% обстежених площ культури охоплено фомозом, пероноспорозом, септоріозом, іржею (Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Київська, Миколаївська, Одеська, Полтавська обл.). За умов очікування епіфітотії гнилей кошиків, фомопсису, несправжньої борошнистої роси посіви оздоровлюють дозволеними до використання фунгіцидами.

Рослини ярого ріпаку заселяють та пошкоджують ріпаковий квіткоїд, подекуди прихованохоботники, з країв полів проходить розвиток капустяної попелиці. На озимому ріпаку харчується капустяна стручкова галиця, насіннєвий прихованохоботник, також шкодять гусениці біланів, листогризучих совок. На стручках і листках у Волинській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій, Чернівецькій областях спостерігається прояв циліндроспоріозу, альтернаріозу переноспорозу, фомозу.

На неугіддях, пасовищах, луках, узбіччях доріг, заплавах річок, Одеської, Сумської областей триває розвиток личинок саранових стадних та нестадних видів. Встановлення сухої спекотної погоди в ареалі саранових (південно-східні області) буде сприяти активності комах їх переселення та живлення на посівах сільськогосподарських культур.

Скрізь в агроценозах триває літ метеликів підгризаючих (озима, оклична) та листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова, ін.) совок, відроджуються та живляться гусениці. Гідротермічний режим сприяє активній життєдіяльності лускокрилих комах, що уможливлює виникнення осередків значних пошкоджень посівів технічних, бобових, овочевих та інших культур.

В усіх ґрунтово-кліматичних зонах відбувається літ стеблового (кукурудзяного) метелика. Метелики відкладають яйця, відроджуються гусениці. В західних, подекуди центральних та північних областях складаються дещо сприятливіші умови для розвитку фітофага, ніж в східних та південних регіонах, де відмічаються високий температурний режим і низька вологість повітря. Для обмеження шкідливості фітофага проводять випуск трихограми на початку та під час масового відкладання яєць.

У Київській, Одеській, Полтавській областях відбувається літ чортополохівки, за 10 хв. в полі зору налічувалось 1–5 штук та відродження гусениць. Опади та висока вологість позитивно впливають на розмноження і шкодочинність слимаків, які за чисельності 0,5–1, макс. 3–6 екз. на кв.м, пошкодили до 8% рослин овочевих культур в індивідуальних селянських господарствах Івано-Франківської області.

У Дніпропетровській, Одеській, Черкаській та інших областях на багаторічних бобових травах, неугіддях, узбіччях доріг триває літ, яйцекладка та відродження гусениць лучного метелика. Інтенсивність льоту метеликів становить 1–6 на 10 кроків. Погодні умови сприяють високій активності та реалізації потенційної продуктивності метеликів, що уможливлює масовий розвиток гусениць в багаторічних травах, посівах цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, баштанних культур, інших стаціях. Випуск трихограми, розпушування міжрядь у просапних культур ефективно обмежують щільність і шкідливість гусениць.

Гусениці яблуневої плодожерки та личинки яблуневого пильщика у садах відповідно пошкодили 9 та 6% плодів яблуні, гусениці сливової плодожерки до 5% плодів сливи, личинки вишневої мухи до 25% плодів вишні та черешні. Масово заселяють дерева сисні шкідники, поширюються плодова гниль (2–30% плодів), парша, борошниста роса, кучерявість листків персика, подекуди клястероспоріоз, кокомікоз.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 16 червня поточного року, в господарствах всіх форм власності тривають роботи із проведення захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів. Захист сільськогосподарських культур проведений на площі близько 22,7 млн га, зокрема від бур’янів оброблено 11,8 млн га, шкідників — 5,5 млн га, хвороб — 5,4 млн га. Біологічний метод застосовано на площі 718,6 тис. га.

Агро Перспектива

< Соєві котирування в Чикаго знизилися на тлі зміцнення долара Все новости за
20.06.2022
Британський бізнес допоможе у відновленні української інфраструктури >

28.03.2024  
16:24 БЕБ скерувало до суду справу щодо посадовця міськради та його спільника, які привласнили 8 млн грн на обслуговуванні доріг
16:23 Україна запропонувала Польщі певні кроки для розблокування кордону - Шмигаль
15:25 У Варшаві відбулися українсько-польські урядові консультації
15:24 Торгівля контрафактними сигаретами: БЕБ на Київщині викрило злочинну групу
13:04 За матеріалами БЕБ судитимуть учасників організованої злочинної групи за незаконний продаж сигарет
12:32 Питання розблокування кордону з Польщею потребують додаткового часу - Сольський
12:25 У Польщі тривають переговори між аграрними відомствами двох країн
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:53 Мінсоцполітики розробило проєкт демографічної стратегії України до 2040 року
11:43 Блокада кордону з Польщею: прикордонники розповіли, де найбільші черги
11:37 Залежність України від експорту через Польщу наразі мінімізована - Стефанішина
10:50 У Києві та області детективи БЕБ вилучили на нелегальних АЗС контрафактне пальне та обладнання вартістю 9 млн грн
10:31 Пшеничні котирування на Чиказькій біржі трохи виросли
10:10 Тенденція до скорочення імпорту сільгосптехніки до України збережеться в 2024 – ІАЕ
10:04 Україна завезла у січні-лютому 5 тис тонн сирів
27.03.2024  
23:01 Блокада агроекспорту: парламентарії країн Балтії, Польщі та України зустрінуться у Варшаві
22:54 Імпорт російської агропродукції до ЄС торік становив 2,5 мільйона тонн - єврокомісар
22:44 Посли ЄС ухвалили продовження «торговельного безвізу» для України з уточненням
22:42 Порошенко закликає зупинити підвищення акцизів на пальне: Це удар по кожному українцю і по селу, яке заходить у посівну
17:50 Угорщина вимагатиме обмежити імпорт українського зерна на рівні ЄС
17:11 Україна в 2023/2024 експортувала в ЄС біля 5 млн тонн пшениці
16:47 Країни ЄС обговорють режим ліберальної торгівлі з Україною до червня 2025; чи знайдуть компроміс
16:27 БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування до бюджету 7 млн грн несплачених податків
14:06 На Закарпатті Бюро економічної безпеки виявило порушення у тендері на 320 млн грн держкоштів
13:03 ЄС може поширити «винятки» з товарного безвізу з Україною на овес, кукурудзу, крупи й мед
12:57 Поголів'я ВРХ в Україні на 1 березня становить 2,255 млн голів
12:14 KSG Agro шукає інвесторів для фінансування будівництва заводу з переробки матеріалів - наслідків руйнацій на Херсонщині
11:50 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:23 Пшениця в Чикаго знизилася на тлі зміцнення долара США, великої пропозиції з РФ, падінні попиту з боку Китаю
10:38 Світовий банк ухвалив позику Україні на $1,5 мільярда під гарантії Японії й Британії
10:18 Аналітики БЕБ упередили безпідставне відшкодування 10 млн грн ПДВ столичному підприємству
09:59 ЄС у середу спробує схвалити угоду про ліберальний режим торгівлі для України з урахуванням компромісів
09:52 Україна розраховує на продовження дії безмитного та безквотного режиму торгівлі з ЄС - Сольський
09:01 Ціна какао-бобів вперше перевищила $9 тисяч за тонну - Bloomberg
07:56 Українська сторона "дуже добре підготувалася" до перемовин з Польщею - Сольський
00:03 Польський міністр про зупинку агротранзиту з України: «сподіватимемося, потреби не буде»
26.03.2024  
21:10 27 березня аграрні міністри України та Польщі зустрінуться у Варшаві. Українське продовольство в ЄС
21:09 Сольський на Раді ЄС з питань сільського господарства: Український агросектор став об’єктом негативних міфів, які не мають економічного підґрунтя
20:21 McDonald's в Україні відновив бізнес на 70% від показника довоєнного періоду
20:17 Чехія сподівається на компроміс із продовженням Автономних торговельних заходів і частковим обмеженням української агропродукції в ЄС
19:57 Угорщина не продовжуватиме заборону на імпорт українського меду
18:32 Брюссель має знайти «важкий компроміс» щодо продукції з України - міністр сільського господарства Німеччини
17:28 Бюро економічної безпеки повідомило про підозру відомому контрабандисту та його 6 спільникам
17:28 На Полтавщині БЕБ повернуло підприємству протиправно відчужене майно вартістю понад 2,5 млн грн
16:07 Вилучені Бюро економічної безпеки сигарети вартістю 7 млн грн передадуть Збройним силам України
15:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:43 Угорщина хоче коригування “торговельного безвізу” України з ЄС
11:37 Франко-польські обмеження щодо українського продовольства на ринки ЄС ризикують продовжити війну РФ в Україні - Сольський
11:33 Алкоголь, ліки та декор: митники не пропустили в Україну без декларування та сплати податків товарів на майже 1,5 млн грн
11:31 Пшениця в Чикаго виросла на тлі ескалації бойових дій у регіоні Чорного моря









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.