Поиск по сайту  Поиск по сайту    
Агро Перспектива
Ми є на: 
-->
 


Главная > Новости

Продажі українських продуктів зросли на 9,5% після запуску програми «Національний кешбек», — дослідження ритейлерів

05.12.2024 18:00 «Агро Перспектива» (г. Киев) — За перші два місяці дії «Національного кешбеку» продажі продовольчих товарів українського виробництва, що беруть участь у програмі, зросли на 9,5% (в одиницях), гривневий виторг зріс на 4% — в порівнянні з двома місяцями до запуску програми й аналогічним періодом минулого року. Такі результати дослідження Асоціації ритейлерів України (RAU) та аналітичної компанії Num8erz. Для аналізу використовувалися дані 700 магазинів, розташованих по всій території України.

Українці стали частіше віддавати перевагу українському, зокрема тому, що на ці товари держава нараховує кешбек. Найбільший приріст продажів зафіксовано в категоріях продуктів із коротким терміном придатності (молочні продукти, хліб та м’ясо) — на 10,6%. Продажі місцевих товарів збільшуються за рахунок середнього і дешевого сегменту імпортних товарів. До прикладу, перетікання попиту з імпортних товарів до українських у категоріях «молочні продукти» та «кондитерські вироби» склало 12%.

За даними дослідження, програма «Національний кешбек» мала більший вплив на категорії споживачів, визначені як «чутливі до ціни» та «скоріше чутливі». Для них програма є додатковою підтримкою та чинником вибору українських товарів. Такі споживачі збільшили частку коштів, витрачених на товари українського виробництва, на 9,4%.

Зросла і кількість споживачів, у чиїх кошиках товари з програми складають понад 50%. Зокрема, на 30% стало більше споживачів, у яких такі товари займають 75–100% покупок, і на 19% більше тих, у кого ця частка становить 50–75%.

"Вже в перші два місяці роботи «Національний кешбек» продемонстрував вплив на споживчу поведінку громадян, про що свідчить зростання продажів українських продуктів. Найбільший вплив програма має на тих споживачів, для яких ціна є головним фактором покупок. Відтак програма демонструє очікувані результати: фінансову підтримку від держави мають ті громадяни, які її найбільше потребують, а українське поступово стає товаром першого вибору", — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Дослідження RAU та Num8erz, проведене в грудні 2024 року, містить аналіз споживчої поведінки за два місяці після запуску програми «Національний кешбек» та порівняння її з попередніми періодами. Детальніше про результати дослідження можна дізнатися за посиланням.

«Національний кешбек» — програма підтримки громадян. Вона дає можливість отримати від держави 10% кешбеку від вартості придбаних українських товарів.

2 вересня програма запустилась в режимі бета-тестування, під час якого банки і торгові мережі налагоджували технічні і фінансові системи. 11 жовтня відбувся офіційний старт програми «Національний кешбек».

На сьогодні програма охоплює понад 340 000 товарів українського виробництва від 1600 виробників. У програмі беруть участь провідні національні торговельні мережі, аптеки, автозаправні станції, а також значна кількість регіональних мереж і окремих магазинів.

Отриманий від держави кешбек можна витратити на комунальні та інші послуги, а також на благодійність, військові облігації та донати ЗСУ через спеціалізовані благодійні фонди.

За вересень держава виплатила українцям 37,2 млн грн кешбеку, за жовтень — 119 млн грн. За листопад українці накопичили понад 250 млн грн кешбеку, виплата кешбеку за листопад відбудеться в кінці грудня, йдеться в повідомленні Мінекономіки.

Агро Перспектива

< Міжнародні резерви України в листопаді зросли на 9,1% - НБУ Все новости за
05.12.2024
Суд виніс вирок учасникам організованої злочинної групи за торгівлю контрафактними сигаретами >

11.11.2025  
21:44 Зниження закупівельних цін створює ризики для молочної галузі - АВМ
21:05 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:34 За матеріалами БЕБ на Закарпатті судитимуть місцевого жителя за незаконне виготовлення сигарет
14:20 На Вінниччині судитимуть групу осіб, які привласнили кошти, призначені на закупівлі для ЗСУ
13:06 ЄС хоче спростити САР
12:48 За матеріалами БЕБ судитимуть "куратора Бессарабії", який організував підпільний покер-клуб
12:43 За 10 місяців 2025 року товарообіг України склав $101 млрд
11:05 Пшеничні котирування на біржі Чикаго виросли на тлі раунду покриття коротких позицій трейдерами
09:19 Експорт зернових відстає на 38% від минулого сезону
09:07 Чиста купівля населенням валюти у жовтні-2025 виросла до $0,75 млрд
08:16 ПОРАДИ ШЕФІВ №7. Шніцель: хрустка класика з віденським акцентом
10.11.2025  
19:11 Інфляція у жовтні зросла до 0,9%, в річному вимірі скоротилася до 10,9%
17:24 Україна зможе експортувати в ЄС додаткові 46 тис. т цукру вже в 2025 році
17:19 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
17:15 Бізнес найбільше скаржиться на ціни та доступ до е/е, відтік кадрів та споживачів, "тінь" та мінливе законодавче поле
17:13 Єгипет розширює закупівлі пшениці у Чорноморському регіоні - Bloomberg
16:12 БЕБ викрило схему контрабанди деревини на майже 2 млн грн
15:01 БЕБ викрило незаконне виробництво алкоголю на Черкащині: вилучено 12 тон продукції на понад 4 млн грн
09:43 Пшеничні котирування в Чикаго впали на тлі розчарування інвесторів скромними закупівлями пшениці Китаєм у США
08:58 Кукурудза. Аграрії України зібрали 13,75 млн тонн
08:23 ПОРАДИ ШЕФІВ. Техніка №6 — королівська кухня сьогодні: як зберегти велич без надмірностей
08:14 Національний день пшениці в Бразилії - 10 листопада 2025
07:19 1,7 мільярда людей страждають від зниження врожайності через деградацію земель — звіт FAO
09.11.2025  
23:03 Складні погодні умови затягують збирання пізніх культур
20:58 З січня по вересень 2025 найбільше зросли ціни на м’ясо, птицю, філе куряче, сало, олію та хліб
10:02 ПОРАДИ ШЕФІВ. Техніка №5 — яблуко: універсальний інгредієнт світу
08.11.2025  
22:21 Міжнародні резерви України у жовтні зросли на 6,4% до історичного максимуму $49,5 млрд – НБУ
19:13 ПОРАДИ ШЕФІВ. Техніка №4 — пшоняна каша з гарбузом у духовці
08:44 Аграрії України зібрали 8,7 млн тонн соняшнику
07.11.2025  
23:59 ПОРАДИ ШЕФІВ. Техніка №3 — Китайський суп зі свининою та женьшенем
19:27 Україна експортувала 2,15 млн тонн кукурудзи
15:06 За матеріалами БЕБ промислова компанія відшкодувала до бюджету майже 5 млн грн несплачених податків
13:48 Світове виробництво зернових зросте у 2025 та досягне 2 990 млн тонн
13:45 Агрокліматичні умови уповільнили активний розвиток шкідників, що сконцентровані у крайових смугах полів
13:14 НБУ оштрафував банки: Альянс – 83,5 млн грн, МТБ – 78,2 млн грн, Універсал –27,3 млн грн, Укрсиб – 11,5 млн грн
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:39 Світові ціни на продовольство знизилися в жовтні завдяки значним світовим запасам
11:32 Аграрії України зібрали 43,6 млн тонн зернових
11:31 За матеріалами БЕБ судитимуть організатора контрабанди спецтехніки під виглядом гуманітарної допомоги
06.11.2025  
17:27 Українським морським коридором уже пройшло 92 млн тонн зерна - Кулеба
16:32 Сім країн ЄС хочуть запровадити мита на російські товари - Politico
16:17 Заволодіння 32 суднами: справа про баржі Дунайського пароплавства пішла до суду
15:11 БЕБ на Волині забезпечило відшкодування понад 4,5 млн грн податків місцевим забудовником
13:04 Директор БЕБ затвердив склад атестаційних і кадрових комісій
11:26 За матеріалами БЕБ на Львівщині судитимуть студентів із Яворова за нелегальний продаж електронних сигарет
06:14 ПОРАДИ ШЕФІВ. Техніка №2 — Запікання в глині (cuisson en croute d’argile)
05.11.2025  
19:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:03 БЕБ на Львівщині розслідує справу щодо контрабанди сигарет дронами
15:46 В Одесі суд виніс вирок чоловіку, який організував роботу цеху з підробки брендового одягу
12:47 Китай на рік призупинив дію підвищених тарифів на імпорт зі США








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ТОВ «Аграріка»
Всі права захищені. Копіювання та використання матеріалів дозволяється
тільки із зазначенням гіперпосилання на сайт www.agroperspectiva.com,
як на джерело інформації.