На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Земля і гроші

Наразі аграрна спільнота активно обговорює відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Офіційний Київ планує виділити у 2020 році до 4 млрд гривень з бюджету на компенсацію відсоткових ставок банківських кредитів. Як реагують на ці навколоземельні теми безпосередньо банкіри, розповідає Андрій Мойсєєнко, заступник голови правління Банку Кредит Дніпро.

Аналіз доцільності фінансування операцій із придбання земель сільськогосподарського призначення і розробка відповідних кредитних програм матимуть сенс лише після того, як питання відкриття ринку землі перейде від стадії обговорення у площину конкретних законодавчих кроків: ухвалення відповідних законів, затвердження й оприлюднення чітких механізмів обліку, процедур відчуження і придбання земель. Фахово оцінювати перспективи цього ринку без належної правової й регуляторної бази передчасно та неефективно.
Наш банк визначив агросектор одним із ключових напрямів бізнес-стратегії і з 2017 року активно підтримує програмами комплексного фінансового супроводу українських фермерів, що інвестують у модернізацію, розширення виробництва й підвищення його рентабельності.
Ми свідомо не йдемо у великі холдинги, які часто є надмірно закредитованими та більш ризиковими з точки зору концентрації портфеля. Натомість фокусуємося на середніх агрогосподарствах із земельним банком від 300 га до 10 000 га, які мають суттєві зони для зростання продуктивності й рентабельності за рахунок нарощування інвестицій в агровиробництво. Аналіз структури вже напрацьованого кредитного портфеля свідчить, що наші пропозиції найбільш адаптовані та привабливі для розвитку професійних і технологічних компетенцій клієнтів саме цього сегменту.
Серед наших цільових пропозицій, які вже добре зарекомендували себе на ринку, кредит «Агрооборотка» — універсальний продукт, оптимальний для клієнтів із потребою у фінансуванні оборотних коштів на суму понад 2 млн грн. Також цього року ми розширили кредитну лінійку продуктовими новинками:
«Агрооборотка експрес» — беззаставна кредитна лінія до 2 млн грн на поповнення оборотних коштів, простий і швидкий продукт із мінімальним пакетом документів і готовим рішенням упродовж двох днів;
«Агротехніка експрес» — швидкий кредит до 2 млн грн на купівлю техніки — розроблений у відповідь на актуальні потреби ринку та чинники, через які клієнт часто обирає саме відтермінування з боку продавця техніки, а не банківський кредит.
Ми успішно розвиваємо понад 30 партнерських програм із провідними виробниками і дистриб’юторами агротехніки, умови яких передбачають комфортні процентні ставки від 5,5% у гривні, мінімальний перший внесок — від 10%, швидкі терміни прийняття рішення і видачі кредиту (5–7 днів), відсутність необхідності нотаріального оформлення застави, адаптований графік погашення з можливістю дострокового повернення без комісій.
Прості, швидкі та зрозумілі продукти з вигідними умовами кредитування в поєднанні з професійною експертизою бізнесу клієнта є нашими ключовими конкурентними перевагами.
У структурі нашого агропортфеля приблизно 50% становлять середньо- та довгострокові кредити на техніку, 50% — короткострокові позики на обігові кошти.
Щодо попиту клієнтів на агрокредити, то в поточному році, на жаль, значного зростання не спостерігається. Більшість клієнтів у сьогоднішніх економічних та політичних умовах досить стримано ставляться до залучення банківських коштів, особливо в сегментах інвестиційних кредитів, кредитів на придбання дорогої сучасної техніки.
Валютне кредитування наразі цікавить експортерів або ті компанії, у яких реалізація товару має прив’язку до валютного курсу. Невеликі клієнти агросегменту переважно намагаються не позичати у валюті, адже вони розуміють ставку в гривні й завдяки рентабельній діяльності можуть її обслуговувати без додаткових курсових ризиків.
Аграріям узагалі притаманні поміркованість у залученні банківських кредитів, відповідальність і висока платіжна дисципліна. Ці якості в поєднанні з нашою фаховою ризик-експертизою клієнтів, постійним контактом із ними, умінням вчасно зрозуміти й допомогти вирішити проблеми, дозволяють формувати якісний кредитний портфель та довготривалі взаємовигідні відносини з агровиробниками.

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.