На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Чому в Україні шоколад може подорожчати удвічі, а якість шоколадок падатиме

03.04.2024 16:17 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Ціни на какао-боби неухильно зростають. Це загрожує світовій кондитерській індустрії дефіцитом сировини та зростанням цін.

Минулого тижня біржові ціни на какао-боби, за даними Еuronews, піднялися до історичних максимумів, перевищивши позначку 10 000 доларів за тонну.

З початку лютого подорожчання становило майже 10%, з початку року - 50%, а з 2022 року - 130%.

І ця динаміка найближчим часом збережеться.

Какао широко використовують у виробництві шоколадних й кондитерських виробів, а побічні продукти, як-от зерна, масло какао, м’якоть какао-стручків, також застосовують для виробництва безалкогольних напоїв, алкоголю, оцту, косметики, харчових добавок, ароматизаторів та багато іншого.

Чому ростуть ціни?

За словами експертів, основна причина - дефіцит какао-бобів, спричинений неврожаєм в основних країнах-виробниках какао у Західній Африці.

В лютому Західну Африку охопила екстремальна спека й вологість, яка зазвичай трапляється там раз на десять років, розповіли в World Weather Attribution (WWA).

Їхнє дослідження показало: якщо світ не скоротить використання викопного палива, Західна Африка відчуватиме подібні теплові хвилі приблизно кожні два роки.

«Від фермерів Кот-д’Івуару надходили повідомлення, що спека послабила врожай какао», - розповів один з авторів дослідження Ізадін Пінто з Кейптаунського університету.

Високі температури збільшили швидкість випаровування, внаслідок чого посіви залишились без достатньої кількості вологи.

Ще одним фактором, що вплинув на врожай, є Ель-Ніньо - кліматичне явище, пов’язане з коливання погоди в тропіках Тихого океану, що призводить до підвищення глобальної температури і розвитку екстремальних погодних умов.

Ель-Ніньо особливо сильно впливає на какао й інші культури, оскільки посилює сухі, запорошені вітри з пустелі Сахара, що впливають на доступ сонячного світла до культур.

Оскільки какао - чутлива до посухи культура, суворіша й посушлива погода може особливо негативно позначитись на врожаї.

Жінки сортують какао-боби в Кот-д’Івуарі

Однак посуха й Ель-Ніньо - не єдиний чинник, що впливає на виробників какао. І Кот-д’Івуар, і Гана постраждали від подвійного погодного удару.

Торік у грудні в обох країнах пройшли сильні дощі. Загальна кількість опадів у Західній Африці більш ніж удвічі перевищила середній показник за 30 років для цієї пори року.

Вологі умови принесли із собою грибкову інфекцію.

Зниженню врожаю також сприяє старіння дерев какао, вони стають більш схильні до хвороб. Це також означає, що їх утримання обходиться дорожче, тому деякі фермери вирішили відмовитись від старих дерев какао і ферм на користь зеленіших пасовищ.

Результат цих різних екстремальних подій був однаковим: ціни на какао зросли більш ніж утричі з минулого року і подвоїлися за останні три місяці.

Що це означає для світових виробників шоколаду?

Виробники шоколаду зазвичай купують боби на кілька місяців уперед, але нинішнє різке зростання цін починає впливати на ціни у магазинах.

«Багато гравців уже оголосили про підвищення цін. Ми також є частиною цієї групи», - заявив цього місяця Мартін Хуг, виробник шоколаду Lindt & Spruengli.

За повідомленнями, кілька какао-заводів у Гані й Кот-д’Івуарі скоротили або припинили переробку какао-бобів через те, що їх закупівля стала надто дорогою, пише Еuronews.

Крім того, регулятор какао-виробництва Кот-д’Івуару повідомив, що очікує на зниження середнього врожаю в країні, починаючи з квітня, приблизно на 33%.

Гана також оголосила, що прогноз виробництва какао цього року складе близько 650 000 тонн, порівняно з 850 000 тонн минулого року.

Виробник шоколаду Hershey’s вже попередив, що рекордно високі ціни на какао, ймовірно, вплинуть на зростання прибутку цього року.

Генеральний директор Hershey’s Мішель Бак заявила на зустрічі з аналітиками: «Ми не можемо говорити про майбутнє ціноутворення, але враховуючи ціни на какао, пустимо в хід всі наявні в нашому арсеналі інструменти, зокрема ціноутворення, як засіб управління бізнесом».

Компанія Mondelez, власник Cadbury, Oreo та Toblerone, також підвищила ціни на шоколад на 15% у 2023 році і заявила, що, найімовірніше, продовжить робити це, щоб досягти прогнозованих прибутків цього року. Компанія також розповіла, що разом із цінами на какао однією з ключових проблем наступного року є також зростання цін на цукор.

Як це вплине на український ринок

«Звісно, варто очікувати подорожчання - і виробники це підтверджують», - розповіла ВВС оглядачка аграрного і харчового ринку Лариса Гук.

«Є прогноз, що влітку ціна за плитку шоколаду (а вона зараз вже не 100, а, наприклад, 80 грамів) може зрости з 35 до 50 грн, а до кінця року - і всі 70 грн. Звісно, це усереднено, бо є шоколад із вмістом какао у 30%, а є - понад 80%».

За словами Гук, крім подорожчання сировини, на ціну шоколаду в Україні можуть впливати й інші фактори.

«У нас додатковим фактором цих процесів є блокування (польського) кордону, бо сировина іде саме через нього. І цей чинник вже теж озвучують і кондитери, і ритейлери».

На думку експертки, і виробники, і ритейлери намагатимуться максимально нівелювати подорожчання. Виробники - завдяки дешевшим інгредієнтам при виробництві, а ритейл - орієнтуватиметься на попит-пропозицію.

«Вже зараз на нього активно діють якісь акційні пропозиції, бо ритейлери намагаються хоч якось пожвавити торгівлю. Якщо акційні пропозиції починаються десь від 35 грн за плитку, то ціна імпортної продукції - вже зі 100 грн».

Але зростання цін на сировину може призвести до більш активного використання альтернативних інгредієнтів, вказує Лариса Гук.

«По-простому, це означає, що на полицях магазинів буде зростати відсоток продукції із вмістом пальмової олії, бо вона дозволяє здешевити виробництво, і ціна в магазині не буде лякати стрімким підвищенням. Звісно, це речі, про які не хотілося б говорити, і виробники про це не скажуть, але ми маємо це передбачати», - зауважує оглядачка.

«Це навіть без прив’язки до шоколаду, а загалом щодо практично усіх харчів, бо всі розуміють, що в нас війна, і ніхто не знає, що буде завтра, а тому вельми ощадливо витрачають кошти», - резюмує вона, пише BBC Україна.

Агро Перспектива

< Нелегальне виготовлення сигарет: за матеріалами БЕБ судитимуть 4 учасників організованої злочинної групи Все новости за
03.04.2024
Штрафи та знищення конфіскату: за матеріалами БЕБ суд виніс вироки волинянам, що незаконно продавали електронні сигарети >

17.05.2024  
13:31 Эксперти ООН прогнозують помірне зростання української економіки у 2024 році
13:08 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися на тлі слабких тижневих даних з експортних продажів
12:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:52 Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає
12:49 Україна досягла суттєвих результатів у впровадженні цифрових рішень для державного управління в агросекторі
12:48 Україна залишається серед лідерів експортерів зернових та олійних
12:32 43 мільярди гривень отримали аграрії з початку року на розвиток господарств
12:29 Агрокліматичні умови звітного періоду стримували активний розвиток та чисельність шкідників
12:17 Аграрії посіяли 5,1 млн га зернових
10:44 За матеріалами БЕБ судитимуть буковинця, який зберігав фальшиву валюту
09:27 Мінекономіки скасувало наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech. Компанії заявляють про своє законне право на бронювання
09:10 Ізраїль припиняє дію угоди про вільну торгівлю з Туреччиною
16.05.2024  
23:14 Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки
16:51 БЕБ на Київщині оголосило підозру директору товариства у привласненні майже 2 млн грн
16:50 БЕБ на Волині викрило групу осіб, які продавали електронні сигарети з наркотичним вмістом
16:49 Бюро економічної безпеки на Полтавщині викрило підпільний цех з переробки тютюну
16:34 Китай запевняє, що суворо контролює експорт товарів подвійного призначення
16:05 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:32 Україна попри два роки війни продовжує залишатися надійним експортером агропродукції
12:26 Україна готова бути гарантом продовольчої безпеки для Малаві та інших країн Африки - Зеленський
12:04 БЕБ припинило діяльність незаконного грального закладу в Подільському районі Києва
15.05.2024  
17:43 Суттєве зменшення площ, придатних для ведення сільського господарства - виклик для українського фермера - Мінагро
14:01 Керівництво БЕБ закликає проконтролювати слідство на Львівській тютюновій фабриці - ТСК
13:59 НБУ проти збільшення строків повернення експортної виручки
13:47 Philip Morris запустив нову фабрику у Львівській області
13:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:29 Фермери з прифронтових та деокупованих територій можуть отримати насіння соняшника
13:21 Chicago Anlantic Trident готова долучитися до економічної реконструкції України не очікуючи завершення війни - Мінагро
11:25 Соєві котирування в Чикаго знизилися на тлі підвищення оцінок урожаю в Бразилії
11:06 БЕБ виявило понад мільйон пачок сигарет та обладнання для виготовлення на 4 тютюнових виробництвах. Обшуки тривають
11:05 Продовження ліберального режиму торгівлі з ЄС - позитивний сигнал для агропереробки - Мінагро
10:57 НБУ прогнозує зростання споживчих цін в Україні в найближчі місяці
10:41 Аналітики Бюро економічної безпеки упередили 1,8 млн грн незаконного відшкодування пільгового ПДВ
04:31 В Україні прискорилося зростання цін на хліб - НБУ
14.05.2024  
22:32 США підвищують мита на китайський імпорт - Байден
19:45 Євросоюз остаточно ухвалив план для програми Ukraine Facility - Шмигаль
18:50 БЕБ на Львівщині вилучило 3 000 літрів контрафактного алкоголю
17:05 Сезон черешні розпоався на три тижні раніше
16:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:45 Бюро економічної безпеки на Буковині викрило цех з незаконного виробництва кави та спецій
13:18 Бюро економічної безпеки у Києві припинило діяльність 9 незаконних гральних закладів
12:41 Укрзалізниця цьогоріч відновила понад 7 тисяч вантажних вагонів
12:27 ЄС остаточно схвалив "торговельний безвіз" для України - Шмигаль
12:21 ЄС продовжив торговельну підтримку України до початку червня 2025
11:22 Бюро економічної безпеки припинило незаконну діяльність 10 гральних закладів на Київщині
13.05.2024  
23:26 Польща не зупиняла переговорів з Україною з аграрних питань - посол Зварич
23:15 США готують новий пакет допомоги для України - Салліван
23:03 Продовження режиму безмитної торгівлі для України – це надзвичайно важливий аспект політичної підтримки з боку ЄС - Мінекономіки
22:56 Початок травня характеризувалася мінливою погодою. Стан посівів оцінюється як задовільний
16:16 За ухилення від сплати понад 1,2 млрд грн податків судитимуть службових осіб ПрАТ «Полтавський ГЗК»









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.